فروش کالباس گوشت خوک در تهران، کیلویی 47هزار تومان

 اقتصاد نیوز نوشت:علی‌رغم ممنوعیت در خرید و فروش و واردات فراورد‌ه‌های گوشتی خوک و گراز در کشور به نظر می‌رسد این محصولات غیر قابل دسترس نیستند.
هرچند به نظر می‌رسد واردات و خرید و فروش برخی از کالاها و محصولات در کشور ممنوع است اما گاهی این ممنوعیت محدودیت چندانی در تهیه این محصولات ایجاد نمی‌کند. در هر کشوری با توجه با تفاوت در سلیقه‌ها، افکار و عقاید، هر فردی ممکن است متقاضی یک کالای به خصوص باشد که به نظر می‌رسد ممنوعیت در خرید و فروش آنها چندان هم مانع تغییر سلیقه نمی‌شود. هرچند شاید ممنوعیت‌ها دسترسی را دشوار کرده باشد.

یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها هرچند با دشواری در تهران وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.

مشاهدات میدانی حاکی از فعالیت برخی از فست‌فودی‌ها در سطح شهر تهران است که که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می‌شود که عمدتا مشتریان آنها نیز اقلیت‌های دینی هستند.

اما خرید مستقیم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می‌کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را 47 هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز 55 هزار تومان عنوان می‌کند. البته این فرد درباره نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی‌دهد.

در همین مورد محمود بهشتیان، مشاور رئیس کل گمرک ایران به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور سخن می‌گوید و می گوید:اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند.

او می گوید: گوشت خوک، گراز و فراورده‌های گوشتی از آنها شرعا حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.

+66
رأی دهید
-14

دریای پارس - ایران - ایران
بنطر من کالباس خوک و گراز خیلی خیلی بهتر از کالباس گوشت گربه یا خمیر مرغ پنچری است.
شنبه 1 آذر 1393 - 11:50
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
انهائیکه اینگونه غذا های حرام را میل میکنند خداوند تبارک و تعالی در شب اول قبر ان چنان پذیرائی شایسه ای از ایشان بعمل میاورد که نگو و نپرس.
شنبه 1 آذر 1393 - 13:21
azadeh11 - آمستردام - هلند
ملت دارند از بی‌ گوشتی کمبود دارند ..اینها هر چی‌ که ارزان باش ممنوع میکنند. اما خمیر مرغ ؟؟؟ آزاده؟؟؟
شنبه 1 آذر 1393 - 17:00
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان - این کامنت که دادی جوک بود دیگه نه؟؟؟ چون باور نمی کنم از آلمان یک نفر پیدا بشه و همچین نظری بده. باز از افغانستان بود یک چیزی!!!!
شنبه 1 آذر 1393 - 18:48
arash#eindhoven - آیندهوون - هلند
می‌دونستید که در اسلام گوشت شتر و ملخ و مارمولک حلال اندر حلال است ؟
شنبه 1 آذر 1393 - 21:05
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
کوشت خوک به خاطر مضراتی که در اون هست در تمام ادیان ابراهیمی(اسلام-مسیحیت و یهود)حرام هست و حتی در برخی کتب تورات و انجیل هم هست اما در کشور ما فقط مسلمانان 20% جامعه رو تشکیل میدن و اساسا ایران در زمره کشورهای مسلمان جا نداره و فقط این 20% مسلمان هم از کوشت خوک استفاده نمیکنند و جانب احتیاط رو رعایت میکنند
یکشنبه 2 آذر 1393 - 18:38
raha1984 - هامبورگ - المان
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی برای همین مضرات تمامی مسیحیان و اروپایها تمام مدت عمرشون این گوشت رو استفاده مکینند و همگی سالم و سرحال کم کم ۷۰،۸۰ سال عمر میکنند !!!
دوشنبه 3 آذر 1393 - 10:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.