بسیج سپاه پاسداران 'شبکه ملی مستقل از اینترنت' راه می‌اندازد

محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین وابسته به سپاه پاسداران گفته است که در هفته آینده اولین شبکه ملی اطلاع‌رسانی بومی مستقل از اینترنت از سوی بسیج راه اندازی می شود.

آقای نقدی امروز جمعه ۳۰ آبان به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت که شبکه ملی اطلاع رسانی مستقل از اینترنت از سوی بسیج ایجاد شده و "پاسخی به کسانی است که آیه یاس می‌خوانند."

سازمان بسیج مستضعفان تا میانه سال ۸۸ و کمی بعد از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری نیروی مقاومت بسیج خوانده می شد و یکی از پنج نیروی تحت مدیریت سپاه پاسداران ایران بود.

این نیرو که ترکیبی از نیروهای شبه نظامی وابسته به سپاه است بعد از انتخابات ریاست جمهوری و حضور نیروهای وابسته به بسیج در خیابانها، برای این کمرنگ کردن وابستگی نظامی اش به سپاه، نامش را به سازمان بسیج مستضعفان تغییر داد.

آقای نقدی سرتیپ سپاه پاسداران است و همواره لباس نظامی خاکی رنگ به تن دارد. او می گوید که "با امکانات محدود بسیجیان موفق به راه‌اندازی این شبکه شده‌اند پس با امکانات گسترده دیگر مسئولان می‌توان مردم را از شبکه‌ اطلاع‌رسانی برخوردار کرد."

جرئیات شبکه مورد نظر بسیج مشخص نیست و گفته می شود که نام این شبکه بسیج "شبکه شباب" است.

از مدتها پیش پیش بحث اینترنت ملی در ایران مطرح بوده است. بحث "اینترنت ملی" به خصوص پس از روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد آغاز جدی شد. سال ۱۳۸۷ وزارت ارتباطات طرح "شبکه ملی اینترنت" را تهیه کرد و این طرح کمی بعد به شبکه ملی اطلاعات تغییر نام داد.

میزان پیشرفت این طرح هنوز به درستی روشن نیست و همچنین مشخص نیست که چه زمانی فعالیت خود را شروع می کند.

+3
رأی دهید
-40

azadi199 - پاریس - فرانسه
پدر جان، دسترسی‌ به اینترنت آزاد و پر سرعت از طریق ماهواره امکان پذیر هست، بی‌ خود به خودتون زحمت ایجاد اینترنت ملی‌ رو ندید.
شنبه 1 آذر 1393 - 00:31
amir-amir - تورنتو - كانادا
فراموش کرده لنگ حمامش را به دوش بیندازد
شنبه 1 آذر 1393 - 08:06
perser68 - فلوریدا - آمریکا
شپش چیه که کله و پاچهش .. مردیکه مریض ! ملا ها هرچی زائیدن کلاهبردارو درغگو، رمالو شارلاتان.
جمعه 30 آبان 1393 - 23:39
اردشیر یکم - خوزستان - ایران
از آنجا که تکنولوزی پوزه اسلام را بخاک می مالد...باید هم فکری بحال اینترنت کنند. مسلمانها از اینترنت شکست می خورند چون با وجود اینترنت شستشوی مغزی نسلهای بعد مشکل است.
دوشنبه 3 آذر 1393 - 00:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.