آمریکایی ایرانی‌تبار معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری آمریکا شد

رامین طلوعی تاکنون سمت‌های مختلفی را در وزارت خزانه‌داری آمریکا به عهده داشته است.

سنای آمریکا با انتصاب رامین طلوعی، یک آمریکایی ایرانی‌تبار، به سمت معاون امور مالی بین‌المللی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده موافقت کرد.

سایت وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه ۳۰ آبان نوشت که رامین طلوعی در این مقام عهده‌دار مسئولیت سیاست مالی بین‌المللی خزانه داری آمریکا، هماهنگی با کشورهای گروه بیست و مسائل اقتصادی دو جانبه و داخلی خواهد بود.

جیکوب جی لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفته است: «تجربه رامین طلوعی در عرصه بین‌المللی، در بخش خصوصی و در وزارت خزانه‌داری در تلاش‌های دولت برای تقویت احیای اقتصادی آمریکا از طریق مدیریت مسائل اقتصاد بین‌المللی حیاتی خواهد بود».

او افزود: «در دوران مشکلات پیچیده جهانی، رامین (طلوعی) در افزایش رشد، ایجاد اشتغال و ایجاد تعادل بین مناسبات کارکنان آمریکایی و صاحبان سرمایه نقش کلیدی خواهد داشت».

رامین طلوعی پیش از پیوستن به وزارت خزانه‌داری آمریکا، از سال ۲۰۱۱ یکی از مدیران بین‌المللی «پیمکو»، یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری بین‌المللی و مسوول قسمت بازارهای در حال توسعه بود و از سال ۲۰۱۲ رییس بخش کشورهای آسیا - پاسیفیک شد.

آقای طلوعی از سال ۲۰۰۶ همکاری با شرکت پیمکو را به عنوان یکی از مدیران کشورهای در حال توسعه شروع کرد و سال ۲۰۰۹ مسئولیت سهام بین‌المللی این شرکت نیز به او سپرده شد.

در ادمه بیانیه وزرات خزانه‌داری آمریکا آمده است که آقای طلوعی سمت‌های مختلفی را در این وزارتخانه بر عهده داشته است.

او از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مدیر اداره نیمکره غربی و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ مشاور ارشد معاون وزیر خزانه‌داری در امور بین‌المللی بوده است.

رامین طلوعی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نیز در مقام معاون مدیر و اقتصاد‌دان بین‌المللی در بخش اروپای مرکزی و جنوب شرقی وزارت خزانه‌داری آمریکا مشغول به کار بود.

این آمریکایی ایرانی‌تبار فارغ التحصیل کار‌شناسی ارشد از دانشگاه هاروارد و دارای مدرک دکترا از کالج بالیول دانشگاه آکسفورد است.

+147
رأی دهید
-4

nassau - مالاگا - اسپانیا
اینجور اشخاص باعث سرافرازی هر چی‌ ایرانی‌ است، . موفق باشند
جمعه 30 آبان 1393 - 20:41
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
من با خواندن این خبر بی نهایت خوشحال شدم.باور کنید در کشور های مترقی و پیشرفته که رقابت بین انسانهای صاحب صلاحیت های اجتماعی بسیار فشرده است. رسیدن به چنین مقام بالای اجتماعی واقعا شایستگی زیادی را طلب میکند. من ارزو میکنم تمام انسانهای توانمند و شایسته ایرانی در هر کجای این کره خاکی هستند موفق و پایدار باشند.جناب رامین طلوعی بزرگوار :صمیمانه ترین تبریکات مرا از راه دور پذیرا باشید و ارزو دارم در تمام مراحل زندگی خود موفق و طلیعه زندگی شما همیشه با طلوع نورانی همراه باشد
جمعه 30 آبان 1393 - 20:42
Farokhzad - کنت - انگلستان
دورود بر شما واقعا باعث افتخاره کم سمتى نیست به امید موفقیت روز افزون او و در اخر خاک تو سر اخوندهاى ابله کنند ببینید چه مخ هاى رو از دست دادیم شرم بر شما مزدوران ساعتى ١٠٠٠٠ تومن که اینجا میاید اراجیف مینویسید شرم بر شما
شنبه 1 آذر 1393 - 01:08
فراوانی - قطر - قطر
شایسته سالاری دقیقا یعنی همین نه اینکه چون بچه شهید هستی بری رییس بشی
جمعه 7 آذر 1393 - 15:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.