هشدار فعالان کارگری به موج جدید قراردادهای سفید.

+15
رأی دهید
-3

hossein+87= - ایران - ایران
من یک کارفرما هستم. اوضاع کاری ما از 6 ماه قبل به وضع وحشتناکی داغونه! حتی احتمال تعطیلی کارخونه هست. این مشکل من و سایر هم صنف های من هست. از طرف دیگه ، من سعی کردم اگر کاهش درامدی هست ، این کاهش درامد رو سر شکن کنم تا اینکه کارگری رو کلا از نون خوردن بندازم. ولی همین الانش که کارگر احمق بیشعور من که انقد سعی میکنم هواشون رو داشته باشم ، از زیر کار در میره!!!! شما بگید باید به درد این کارگرای آشغال بمیرم یا اوضاع بد بازار؟! کارگرا بیخود هشدار مشدار ندن . به ضررشونه. نهایتش اینه که طرف در کارخونه ش رو میبنده و با پس اندازی که داره ، زندگیش رو میچرخونه. تو این مملکت همه هفت تیر کش شدن! اول باید اوضاع کارفرما ها و بازار درست بشه که بتونن اوضاع کارگرها رو درست کنن. نه اینکه کارفرما دست و پا بزنه و کارگر بگه به من ربطی نداره و ...!
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 16:48
احسان 2182 - شهرضا - ایران
اقای hossein+87 با احترامی که برای نظر شما قایل هستم اما کارفرمایی مثل من که به غیر فحاشی خود از حقوق کارگران خود می دزدد و از کارفرما اصلی برای بنده حقوق دو میلیونی می گیره اما به من 1 میلیون می دهد و با کارفرما اصلی قراردا یکساله می بندد اما با کارگران قراردا 3 ماهه می بندد فکر می کنی روحیه برای کار باقی می ماند؟
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 18:51
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
hossein+87= - ایران - ایران زندگی‌ کارگران در ایران مثل آبکش میمونه اون از کار در میره تا یکی‌ از سوراخ هاش را پر کنه شما با دادن اختاریه او را متوجه کنید در صورت تکرار اخراج میشود
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 20:50
hossein+87= - ایران - ایران
احسان 2182 - شهرضا - ایران - شما به عنوان نیروی شرکتی مشغول به کار هستید و داستان شما با بحث کارفرمایی که عرض کردم فرق داره. اصلا سود شرکت های کاریابی و تامین نیرو در همینه که بیان و از حق کارگرشون بدزدن و این قابل قبول نیست و حرف شما درسته. ولی امثال من که مستقیما نیرو جذب میکنیم و زیر نظر خودمون دارن کار میکنن و مشکلاتی که گفتم داریم رو کجا ببریم؟
جمعه 30 آبان 1393 - 08:04
hossein+87= - ایران - ایران
taghebostan - فرانکفورت - آلمان - قطعا همینطوره ! ولی چیز جالبی که در اکثر قشر کارگری در ایران هست و جا افتاده اینه که کارگر نباید دل به کار بده! من یکبار چند سال پیش که یه مقدار از نظر مالی باز شده بود یه تعدادی از کارگرای مثلا خوبم رو جمع کردم و بهشون گفتم شما با چقدر حقوق بیشتر دل به کار میدید و کارتون رو با دقت انجام میدید؟ دیدم هر کدومشون یه مبلغی گفتن و تقریبا نزدیک به مبلغی بود که میخواستم رو حقوقشون بزارم. قبول کردم! باور نمیکنید چند هفته بعدش که یه مشکل کوچیک پیش اومد ، کارگر ها حقوقشون رو پیش کشیدن!!!! در صورتی که با نظر خودشون بدون دلیل حقوقشون رو بردم بالا! میخوام بگم که همه چیز حقوق و دستمزدشون نیست. مشکل کارگران تربیت نشده و غیر ماهره که داره مثل موریانه صنایع کشور رو میخوره.کارگر اصلا نمیدونه رفتار تو محیط کار چجوریه. دیگه شما بقیه ش رو بگیر.
جمعه 30 آبان 1393 - 08:08
ernakola - کرمان - ایران
دوستان عزیز .. دید کارگران نسبت به کارفرما متاسفانه در اکثر موارد دیدگاهی با حسادت - نفرت و طلبکاری هست....و نیز روح تنبلی و کسالت در جوانان بشدت رسوخ کرده....یک از دوستان اینجانب با دریافت وام سنگین گلخانه ای احداث کرد...تمام حقوق و مزایای قانونی را به بموقع پرداخت می کرد...حتی پاداشهای سنگین و غیر معمول . و با کارگران خیلی با احترام و مهربانی رفتار میکرد...نتیجه کار: سرقت پی در پی لوازم ابزار. زیر کار در رفتن و استراحتهای مکرر در هنگام کار و در نهایت تهیه استشهاد محلی و شکایت گروهی کارگران از همین کارآفرین فداکار که اگر شغل دلالی را انتخاب می کرد برایش بسیار سود آور تر و کم دردسر تر بود !!! اشکال از ضعف قوانین و مدیریت کلان کشور هست...!!
جمعه 30 آبان 1393 - 08:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.