انتقام هکر 12 ساله مشهدی از معلمش

جام جم :روز های پایانی هفته گذشته مردی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی با طرح شکایتی گفت: معلم مدرسه ای در مشهد هستم. یک هفته است که پست الکترونیک و وبلاگم هک شده و فردی با نفوذ به آن، اطلاعاتم را از بین برده و مطالب و تصاویر غیراخلاقی را در آن منتشر کرده است حتی اطلاعات آزمون هایی که قرار بود در اختیار شاگردانم قرار دهم، همراه اطلاعات شخصی و کاری ام نیز از پست الکترونیکی ام سرقت شده است. نمی دانم چه کسی و با چه انگیزه ای دست به این کار زده است. این حادثه باعث شده که وجهه اجتماعی ام از بین برود و موقعیت شغلی ام به خطر بیفتد.

با تشکیل پرونده و به دستور قضایی، تحقیقات پلیس فتا برای یافتن متهم اینترنتی آغاز شد. سرانجام ماموران دو روز پیش اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد متهم از یک رایانه خانگی دست به این کار زده است. ماموران پس از هماهنگی قضایی به خانه مورد نظر رفتند و مرد صاحبخانه را برای تحقیقات به پلیس فتا منتقل کردند. شاکی پس از روبه رو شدن با فرد دستگیر شده، او را شناسایی کرد و گفت: من و این فرد در دوران دانشجویی با هم دوست بودیم و نمی دانم چرا دست به این کار زده است.

مرد جوان هم از موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: من و شاکی هیچ مشکلی با هم نداریم. او حتی در مدرسه معلم پسرم است. در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، پسر این مرد هم از رایانه وی استفاده می کرده و تبحر بالایی در این حوزه دارد. ماموران فتا احتمال دادند ممکن است این کودک چنین کاری را انجام داده باشد بنابراین پسر دوازده ساله را به پلیس فتا فراخوانده و او اظهارات متناقضی را بیان کرد، اما زمانی که در مواجهه حضـوری با معلم خود ـ شاکی ـ قرار گرفت به ناچار اعتراف کرد.

پسر دانش آموز به ماموران گفت: معلمم همیشه طوری رفتار می کرد که گویی به رایانه تسلط کامل دارد. او نمی خواست قبول کند من با سن کمی که دارم در رایانه و اینترنت، تبحر دارم. همین موضوع باعث شد درباره معلم مدرسه با پدرم حرف بزنم. پس از آن که نام معلم را از من شنید، متوجه شد او همان همکلاسی دوره دانشجویی اش بوده که همیشه برای پدرم فخر می فروخته است. با شنیدن این حرف ها تصمیم گرفتم با مرد معلم شوخی کنم. بنابراین پست الکترونیک و وبلاگ او را هک کردم. گمان نمی بردم کاری که انجام داده ام جرم باشد. اشتباه کردم و از آقا معلم تقاضای بخشش دارم.

سرهنگ سید محسن عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره به جام جم گفت: متاسفانه در این پرونده شاهد این هستیم که خانواده همان طور که استفاده از رایانه و اینترنت را به فرزندانشان آموزش داده بود، درباره خطرات و جرایمی که ممکن است به واسطه آن ناخواسته در فضای مجازی و اینترنت مرتکب آن شود، آموزش های لازم را نداده بود بنابراین از خانواده ها می خواهیم هنگام آموزش رایانه به فرزندانشان نکات قضایی و انتظامی را به آنها آموزش دهند تا مرتکب چنین جرایمی نشوند.

+155
رأی دهید
-3

biparva-jan - تهران - ایران
افرین پسر. ادم مغرور رو باید ادب کرد. حالا یه جور نشد جور دیگه.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 06:53
92ارشام - لندن - ایران
این پسر زیرک و باهوش را باید با اموزش ها و تشویق به بالاترین رتبه و مرتبه در این. رشته رساند.این افراد نابغه هستند.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 13:04
agha_ehsan - تهران - ایران
آفرین پسر خوب که انتقام پدرتم گرفتی . اون معلم اوسکول که خودشو تو کامپیوتر خیلی زرنگ میدونست بایدم ادب میشد . هزار آفرین
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 15:06
همایون شایان - اسلو - نروژ
از این نوع بچه های باهوش و نابغه تو ایران کم نداریم ولی متاسفانه مملکت صاحب نداره که از اینا استفاده درست کنه.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 16:22
ekman - شیراز - ‫ایران
پدر این بچه هم در این موضوع همدست بوده ولی بخاط فرار از قانون بچه را سپر قرار دادند.اینگونه بچه ها دزدان و کلاهبردان فردای جامعه خواهند بود و خیلی متاسفم که عدّه ای طرفدار کارهای خلاف به اینگونه افراد ،آفرین میگویند،واقعا بعنوان افرادی بالغ تحسین کردن کار بد و سرک کشیدن در زندگی شخصی افراد دیگر شرم آور است.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 19:50
motalleb - یوتبوری - سوئد
ekman - شیراز - ‫ایران. آیا شما تا حالا توسط افراد احمق و از خود راصی مثله این معلم تحقیر نشدی ؟. ودلت خواسته که تلافی کنی؟؟ . آفرین به این جوان .
جمعه 30 آبان 1393 - 15:27
ekman - شیراز - ‫ایران
motalleb - یوتبوری - سوئد.بقول شما اینگونه افراد احمق و از خود راضی هستند،با شما موافقم ،ولی اگر ما خوب به زندگی و رفتار اینگونه افراد توجه کنیم میبینیم که خودشان بیشتر رنج میبرند و مشکل روحی دارند و اگر ما هم بخواهیم بطریقی نا معقول کار او را جبران کنیم،پس جه فرقی بین ما که آدم نرمالی هستیم و اون آدم عقده ای و اساسا اگر من اشتباهی مرتکب شوم،جهت فرار از قانون نباید پای فرزند 12 ساله ام را به میان بکشم،منظور من این است.
جمعه 30 آبان 1393 - 18:54
shahramareia - تهران - ایران
احسنت ایول داره
شنبه 1 آذر 1393 - 12:09
motalleb - یوتبوری - سوئد
ekman - شیراز - ‫ایران. من هیچ موافق شراکت فرزند 12 ساله را برای فرار از قانون صحیح نمیدانم اینها مرتکب جرم تجاوز به حریم خصوصی شده اند طبق قانون باید مجازات شوند . در مقابل این مجازات شرمنده خودشان نیستند.
شنبه 1 آذر 1393 - 17:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.