استاندار اصفهان از وجود چند فیلم در رابطه با اسیدپاشی‌ها خبر داد

تجمع اعتراضی به اسیدپاشی‌های اصفهان در تهران

استاندار اصفهان از وجود «فیلم‌هایی» در ارتباط با اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان خبر داد که به گفته او «نشان می‌دهد» عامل اسیدپاشی‌های اصفهان «مشکلات روانی» دارد.

رسول زرگر‌پور در عین حال با اشاره به «پوشش» زنان، از «انگیزه عقیدتی» به عنوان یکی از سه دلیل احتمالی این اسیدپاشی‌ها نام برد اما احتمال انجام این اسیدپاشی‌ها به دلیل این انگیزه را «ضعیف» را ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسکا نیوز، استاندار اصفهان روز سه شنبه ۲۷ آبان گفت که تا زمان دستگیری «فرد اصلی» نمی‌توان دلیل اسیدپاشی‌های اصفهان را «با قطعیت» تشخیص داد.

وی در عین حال تصریح کرد: «اما گزارشات و فیلم‌ها نشان می‌دهد که فرد از مشکلات روانی برخوردار بوده است».

سخنان استاندار اصفهان در حالی بیان شده است که پیش از این هیچ یک از مسئولین دولتی اشاره‌ای به وجود فیلم‌هایی در ارتباط با اسیدپاشی‌های اصفهان نکرده‌ بودند.

ناصر جورکش، پدر سهیلا جورکش، از «قربانیان» اسیدپاشی‌های اصفهان، در گفت‌و‌گو با هفته‌نامه «تماشاگران» که سوم آبان منتشر شد، گفته بود که پلیس با استفاده از دوربین‌های ترافیکی به راحتی می‌تواند «دو موتورسوار» عامل این اسیدپاشی را ردیابی کند.

به گفته آقای جورکش، غیر از دوربین‌های ترافیکی، یک ایستگاه آتش‌نشانی خیابان محل حادثه هم دوربین‌ مدار بسته دارد و پلیس می‌تواند از فیلم این دوربین مدار بسته نیز استفاده کند.

استاندار اصفهان همچنین از وجود تعداد «قابل توجهی مظنون» در رابطه با اسیدپاشی‌ها در این شهر خبر داد و در عین حال افزود: «اینکه فردی مشخص متهم اصلی باشد هنوز مشخص نیست... بنابراین هیچ متهمی را به عنوان متهم اصلی دستگیر نکرده‌ایم».

آقای زرگرپور با بیان اینکه بررسی این موضوع در «مرحله حساسی» قرار دارد، افزود: «به دلیل حساسیت، اطلاعات را خیلی بیان نمی‌کنیم تا به تصمیمات و پیگیری‌ها در مورد شناسایی‌های انجام شده خللی وارد نشود».

استاندار اصفهان یکی از دلایل احتمالی اسیدپاشی‌ها را «انگیزه شخصی» ذکر کرد و بدون اشاره به جزئیات گفت که «برخی خانم‌ها ارتباطاتی داشته‌اند».

وی از «انگیزه روانی» به عنوان دومین دلیل احتمالی برای اسیدپاشی‌های اصفهان نام برد.

آقای زرگر‌پور درباره دلیل سوم نیز گفت: «انگیزه عقیدتی که می‌تواند با توجه به پوشش خانم‌ها باشد چراکه آن‌ها در گروه رفتاری متفاوتی هستند و احتمال ضعیفی دارد زیرا که از هر دو گروه رفتاری هم نمونه اسیدپاشی داشته‌ایم».

سخنان استاندار اصفهان در حالی بیان شده است که در هفته‌های گذشته مقامات جمهوری اسلامی تاکید کرده‌اند که این اسیدپاشی‌ها ارتباطی به حجاب و «امر به معروف و نهی از منکر و حجاب» نداشته است.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، روز ۲۸ آبان گفت: «با همکاری مطلوب اداره اطلاعات تلاش‌های خوبی در زمینه پرونده اسیدپاشی اصفهان صورت گرفته و به سرنخ‌های خوبی رسیده‌ایم؛ اما مجرم اصلی دستگیر نشده است».

به گزارش خبرگزاری ایرنا وی افزود: «در طول سال ۶۰۰ تا ۷۰۰ فقره پرونده اسیدپاشی داریم که البته بیشتر آن اسیدپاشی بر اموال است نه اشخاص».

آقای احمدی مقدم روز ۲۱ آبان نیز گفته بود که از ابتدای امسال تاکنون «۳۱۸ مورد اسیدپاشی» صورت گرفته است که اغلب عاملان آن دستگیر شده‌ان

+4
رأی دهید
-44

razmandeh - استکهلم - سوئد
اینو راست میگه این حاجی عامل اسید پاشی مشکل روانی‌ داشته!!!! حالا من می‌پرسم مگه تو بسیج فرد غیر روانی‌ هم دارید !???
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 01:16
92ارشام - لندن - ایران
معلوم شد مشکل روانی دارد!خوب یک دیوانه و روانی را جلوی دوربین میارند و تمام!.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 13:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.