وکیل مهدی هاشمی: موضوع اصلی پرونده اکبر هاشمی رفسنجانی است

وکیل مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، پیش‌بینی کرد که او درنهایت تبرئه خواهد شد و گفت که «موضوع اصلی»پروندهِ موکلش، خود اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، است، نه مهدی هاشمی.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محمود علیزاده طباطبایی روز چهارشنبه، ۲۸ آبان، قبل از شروع هجدهمین جلسه دادگاه موکل خود «موضوع » پرونده مهدی هاشمی را «سیاسی» دانست.

وی تصریح کرد: «در واقع موضوع اصلی پرونده اکبر هاشمی رفسنجانی است، نه مهدی و من مطمئن هستم که موکلم تبرئه خواهد شد.»

این گفته وکیل مهدی هاشمی یادآور نامه مصطفی تاجزاده، عضو زندانی جبهه مشارکت، است که روز چهارم شهریور به اکبر هاشمی رفسنجانی با اشاره به دادگاه مهدی هاشمی نوشته بود که «مشکل حضرات بیش و پیش از آقای مهدی هاشمی، خود شما هستید».

وی در این نامه نوشته بود که بازجویان او را «کتک می‌زدند تا اعتراف کند، اکبر هاشمی رفسنجانی قصد انقلاب مخملی داشته ‌است».

فاطمه هاشمی ، دیگر فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، نیز روز دوشنبه، ۲۷ مرداد، گفته بود: «در پرونده مهدی دارند انتقام پدر را از پسر می‌گیرند. انتقام این ‌که پدرم در کنار مردم ایستاد و از حق‌شان دفاع کرد.»

همزمان با برگزاری هجدهمینجلسه دادگاه مهدی هاشمی، خبرگزاری ایرنا گزارش داد که سعید قاسمی، از فرماندهان سپاه و از جمله چهره‌های مخالف اکبر هاشمی رفسنجانی، در دادگاه انقلاب حاضر شده است.

با این حال، به گزارش این خبرگزاری، آقای قاسمی از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران درباره علت حضورش در دادگاه انقلاب «امتناع» کرده است.

صبح روز شنبه، ‌۱۰ آبان، همزمان با برگزاری چهاردهمین دادگاه مهدی هاشمی، حمید رسایی، نماینده اصول‌گرای تهران، با حضور در دادگاه انقلاب از تحویل نامه ۱۱۰ نماینده مجلس به قاضی پرونده «برای برگزاری علنی دادگاه» خبر داده و گفته بود که کمیته‌ای وظیفه «مراقبت و رصد» اقدامات دستگاه‌ها در رابطه با این پرونده را به عهده دارد.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی، در سخنان روز چهارشنبه خود همچنین پیش‌بینی کرد که دادگاه موکلش حداقل ده تا ۱۵ جلسه دیگر ادامه داشته باشد.

وحید ابوالمعالی، دیگر وکیل مهدی هاشمی، پس از پایان هفدهمین جلسه دادگاه موکلش گفته بود: «جلسه دادگاه همچنان ادامه دارد و هم ما مطالبی برای دفاع بیان می‌کنیم و هم نماینده دادستان مطالبش را بیان می‌کند.»

مهدی هاشمی دوم مهرماه سال ۱۳۹۱ پس از بازگشت به ایران در فرودگاه تفهیم اتهام و پس از معرفی خود به دادستانی بازداشت شد. وی ۲۶ آذر ۱۳۹۱ پس از نزدیک به سه ماه حبس، با قرار وثیقه آزاد شد.

جلسه نخست دادگاه پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز شنبه، ۱۱ مرداد، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد.

+19
رأی دهید
-7

92ارشام - لندن - ایران
هرچه اینها توی خودشان کشمکش داشته باشند مناسب تراست. تنها اهن است که اهن را میبرد.
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 12:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.