کروش: از صحبت‌های اشتیلیکه شگفت‌زده‌ام/ ما هم می‌خواهیم در جام ملت‌ها با کره بازی کنیم

سرمربی تیم ملی کشورمان در کفنرانس خبری خود جواب سرسختانه ای به حرف های سرمربی تیم ملی کره جنوبی داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کارلوس کروش پس از پیروزی یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل کره‌جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: بازی جذابی بود و هر دو تیم با تعهد کافی بازی کردند. در این بازی نتیجه زیاد اهمیت نداشت اما خوشحالم که بازی خوبی انجام دادیم و کره‌ای‌ها این فرصت را به ما دادند تا پاسکاری زیادی انجام بدهیم و بازی خوبی به نمایش بگذاریم. در این بازی به جوان‌ها هم فرصت رسید و در مجموع بازی خوبی بود.

سرمربی تیم ملی در واکنش به صحبت‌های اولی اشتیلیکه مبنی بر اینکه مجموعه‌ای از اشتباهات داوری و خطاهای زیاد به پیروزی ایران کمک کرده است، خاطرنشان کرد: از اینکه اشتیلیکه این صحبت‌ها را انجام داده واقعا شگفت‌زده شدم، گلی که ما به ثمر رساندیم کاملا سالم بود و اگر قرار بر صحبت باشد باید بگویم که داور یک پنالتی هم برای ما نگرفت. واقعا متعجبم از اینکه مربی در سطح اشتیلیکه چنین صحبتی را انجام داده است.
کروش افزود: این توجیهات و تقصیر داور انداختن کار صحیحی نیست، البته این موضوع به من ربطی ندارد و نمی‌خواهم در مورد سرمربی کره‌جنوبی حرف بزنم.
وی عنوان کرد: صحبت من در مورد بازی با کره‌جنوبی این است که باید بازی کره‌جنوبی و همچنین بازی خودمان را مورد تحسین قرار دهم چرا که نتیجه پیروزی می‌توانست هم برای کره‌جنوبی و هم برای ما رقم بخورد. بازی خوبی را پشت سر گذاشتیم و باید به خاطر این نوع بازی تبریک بگویم.
کروش در خصوص انتقاد یکی از خبرنگاران کره‌ای مبنی بر اینکه بازیکنان این تیم نتوانستند از فرصت‌های به وجود آمده مقابل ایران استفاده کنند، گفت: باید یادآوری کنم ایجاد فرصت گل در بازی و به ثمر رساندن و نرسیدن آن جزیی از روند بازی است. این مطلب درست است و نمی‌توان روی آن شک داشت که کره‌ای‌ها در این بازی توانستند فرصت‌های خوبی را ایجاد کنند و بازیکنان فوق‌العاده‌ای دارند. به خاطر اینکه بازی احساسی شد کمی فشار روی بازیکنان زیاد بود.
وی تصریح کرد: فرصت‌های کره می‌توانست به گل تبدیل شود و ایران هم می‌توانست فرصت‌های دیگری برای گل داشته باشد. می‌توانستیم برنده باشیم، شاید بازی مساوی می‌شد و امکان برد کره هم در این بازی وجود داشت.
سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران کره‌ای مبنی بر اینکه اولی اشتیلیکه اعلام کرده که منتظر ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا است، عنوان کرد: سرمربی کره خواسته در استرالیا با ما بازی کند و ما هم همین خواسته را داریم، ما دوست داریم مقابل تیم‌های خوب بازی کنیم. واقعا از اینکه چنین بازیکنانی در تیم ملی در اختیار دارم، افتخار می‌کنم و خرسند هستم و به خاطر همین فکر می‌کنم بازی‌هایی مانند ایران با کره و ژاپن ثابت می‌کند که چرا این تیم‌ها بهترین تیم‌های آسیا هستند.
کروش افزود: بازی دوباره با کره‌جنوبی آن هم در جام ملت‌های آسیا فرصت دیگری برای ما خواهد بود تا بتوانیم بهترین تلاش‌مان را انجام بدهیم اما شما (کره‌ای‌ها) منابع مالی خوبی در اختیار دارید و دچار تحریم نیستید، زمین‌های تمرینی خوبی در اختیار دارید، تجربه جام جهانی 2002 را دارید، بازیکنان‌تان در آلمان و انگلیس بازی می‌کنند، پس ما فرصت بازی با چنین تیمی را از دست نخواهیم داد چون معتقدیم در اینگونه بازی‌ها است که می‌توانیم چیزهای زیادی یاد بگیریم.
وی در واکنش به اینکه اشتیلیکه گفته در جام ملت‌های آسیا تیمش ایران را شکست می‌دهد گفت: دیگر نمی‌خواهم در خصوص سرمربی کره صحبت کنم چون آخرین بار که این کار را انجام دادم اتفاق خوبی برایم رخ نداد. اشتیلیکه هم بهتر است برود با رئیس فدراسیون خودشان حرف بزند. او به اندازه کافی تجربه دارد و باید تیم خودش را مدیریت کند. من هم باید بازیکنان خودم را مدیریت کنم و به اندازه کافی هم کار دارم.
کروش در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا از فرصتی که امروز به بازیکنان جوانی مانند سردار آزمون و سروش رفیعی داده راضی است، خاطرنشان کرد: همانطور که قبلا گفتم پیش از جام ملت‌های آسیا بهترین فرصت برای ما که بتوانیم با یک تیم بزرگ بازی کنیم، بازی با کره جنوبی بود. به خاطر همین این بهترین فرصت بود که بتوانیم از جوان‌های‌مان استفاده کنیم. ما با تیم‌هایی مانند کاستاریکا، اروگوئه و پاراگوئه بازی نکردیم و بهتر بود که امروز از این فرصت استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: حقیقی، حاج‌صفی، قوچان‌نژاد، دژاگه و ... بازیکنانی هستند که تجربه خوبی در تیم ملی دارند و در طرف دیگر هم جهانبخش، آزمون، سروش رفیعی و... بازیکنان جوانی هستند که من از عملکرد آنها در بازی با کره بسیار خوشحال هستم.
کروش در پایان گفت: بار دیگر باید از صمیم قلب از طرف خودم، تیم ملی ایران و بازیکنانش از تیم کره‌جنوبی تشکر کنم که به ایران آمدند و با ما بازی کردند. خواهش دارم که این پیام را به هواداران و دست‌اندرکاران تیم کره برسانید.

+56
رأی دهید
-0

جنگنده - تهران - ایران
تیم ملی فوتبال ایران لیاقت قهرمانی ندارد و باید جایگاهش زیر پنج تیم اول قاره آسیا باشد چون این تیم، تیمی اصولی نیست و نصف آن بر اساس پارتی و رشوه و فساد و دلالی شکل گرفته و اگر هم این تیم به جام جهانی رفت، فقط بر مبنای شانس و تصادف بود، نه چیزی بیشتر.
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 12:01
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
به این مرد میگن،،،،،،نمودار عقلانیت ،،،،، اى کاش مسوئلین ما اندازه یه ارزن از کى روش روش استفاده از عقل یاد بگیرند !!
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 12:09
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
جناب جنگنده که از أسمت هم معلوم که می خواهی هی بجنگی عوض این حرفها اگر نظر و پیش نهاد خوبی داری که تیم درست بشه میتونی اراء بدی ببین یک خارجی چطوری داره تعریف می کنه تو که اگر ایرانی هستی نبایستی اینجوری نظر بدی واقعاً برای افکار تند و بی منطق متاسفم.
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 13:14
Azadikhah - تكسل - هلند
فوتبال مجموعه‌ای از اتفاقات هست و خوب ایران همیشه گربه سیاه کره جنوبی بوده.به امید پیروزی تیم ملی‌ در بازیهای بعدی
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 14:33
paksan - آمریکا - آمریکا
جنگنده - تهران - ایران.. شما همیشه خلاف جهت آب هستی. واقعاً میگم شما مشکل روانی داری باید به دکتر مراجعه کنی و طول درمان بگیری. قطعاً این مسئله رو در زندگی شخصیت هم می بینی و منفی دیدن و مشکوک بودن و دنبال دشمن گشتن همش از توطعه گفتن همه دنیا رو دشمن تصورکردن ، خودبزرگ بینی، بت سازی و بت پرستی(ولایت فقیه، آیت الله ،امام ...) و خیلی چیزهای دیگه که خودت بهتر میتونی پیدا کنی ولی باید واقعاً به درمان فکر کنی و بعد میتونی مشکلات خودت رو پیدا کنی. تیم ایران خوب بازی نگرد و به قول شما با شانس برد ولی شانس هم جزئی از بازی هستش ،فراموش نکن این ورزش درنهایت یک بازی هستش نه چیزی بیشتر. فساد و دلالی در کجای مملکت ما نیست که حالا فوتبال رو استثناء کنیم؟ قوه قضائیه! بانکها! مجلس و نمایندها!برادران لاریجانی! وزارت علوم و دولت؟ شهرداری ها!؟ سپاه؟! نمایندگی ولایت فقیه!؟ حوزه علمیه قم؟! پلیس؟! آموزش و پرورش؟! دولت؟! شما هرکجا بری و سرکارت بیافته می بینی که یک عده راحت کارشون راه می افته استخدام میشن وام میگیرن پرونده شون رو ماست مالی میکنندو .. لطفاً واقع بین باش و به درمان فکر کن
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 17:51
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
با خواندن این مطلب خیلی‌ تعجب کردم : ( کروش: از صحبت‌های اشتیلیکه شگفت‌زده‌ام/ ما هم می‌خواهیم در جام ملت‌ها ( باکره بازی کنیم ) !!! این یعنی چی‌ ؟ ، یعنی الان مد شده که فقط ( باکره‌ها ) بازی میکنند ؟؟؟!!!
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 23:25
منوچهری - کرمان - ایران
جنگنده - تهران - ایران , استخفرلله تو حکومت اسلامی , زیر نظر ولایت مطلقه فقیه ؟ با عنایات امام زمان , حمایت امام حسین و بقیه کرو .. یا اینکه شما به هشتاد درصد سرداران حاضر در فوتبال کشور دارید تهمت میزنید؟
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 06:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.