ته‌دیگ خورهای حرفه‌ای بخوانند

یک فوق تخصص مدیکال آنکولوژی مصرف غذاهای مانده و نیز خوردن ته دیگ را از جمله عوامل زمینه‌ساز ابتلا به سرطان معده عنوان کرد.

دکتر مظفر ازنب در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روند رو به رشد سرطان از جمله شیوع سرطان معده اظهار کرد: این نوع سرطان به دو دسته تقسیم می‌شود.

وی تصریح کرد: در نوعی از این سرطان ابتدای معده درگیر شده که به آن سرطان proximal معده گفته می‌شود و در نوع دیگر قسمت‌های انتهایی معده درگیر شده که به آن Distal گفته می‌شود.

ازنب، سرطان proximal معده را بسیار خطرناک‌تر و کشنده‌تر دانست و اظهار کرد: خوشبختانه این نوع سرطان شیوع کمتری در افراد دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه سیگار را یکی از عوامل زمینه ساز مهم در ارتباط با این نوع سرطان معده دانست.

ازنب همچنین مصرف غذاهای نیترات‌دار، غذاهای مانده و ته دیگ را نیز از جمله عوامل زمینه‌ساز در بروز سرطان معده نوع Distal عنوان کرد.

این فوق تخصص مدیکال آنکولوژی عفونت هلیکوباکترپیلوری را نیز یکی از مهم‌ترین عوامل زمینه‌ساز ابتلا به این نوع سرطان معده دانست و توصیه کرد: افراد درصورت ابتلا به این نوع عفونت حتما سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام کنند.

به گفته ازنب وجود این نوع عفونت در معده علامت مشخصی نداشته و امکان دارد افراد در پی مراجعه به پزشک به علل مختلفی از جمله سوزش یا ورم معده با انجام آزمایش به وجود این نوع عفونت در معده خود پی برند. بنابراین توصیه می‌شود افراد در صورت امکان هر چند وقت یکبار چکاپی را در این زمینه انجام دهند.

ازنب عدم استعمال سیگار، نخوردن غذاهای ته مانده و نیترات‌دار و نیز عدم مصرف ته دیگ غذا و پرهیز از استرس را از راهکارهای موثر در جهت پیشگیری از ابتلا به سرطان معده عنوان کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: پرهیز از استرس حتی می‌تواند در روند درمان سرطان معده نیز موثر باشد.

ازنب با بیان اینکه شانس درمان سرطان معده در مراحل پیشرفته بسیار کم است، اظهار کرد: به همین علت توصیه می‌شود افراد به علائمی از جمله کاهش وزن بدون دلیل و نیز ناراحتی‌های معده خود توجه کرده و هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند.

+8
رأی دهید
-0

modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
ننه آقای من ۹۰ سال عمر کرد ، ۷۰ سال از عمرش را هر روز ته دیگ خورد و نه تنها هیچیش نشد ، بلکه خودش همش میگفت ، راز عمر طولانی من خوردن ته دیگ است !!! ما هم داریم با اجازه تون راه اونو ادامه میدیم ! البته ننه آقای من همیشه به ما توصیه میکرد که توی عروسی ته دیگ نخورید که بارون میاد !!!
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 03:34
sheshgol - تهران - ایران
تخصصش رو از کجا گرفته ؟ بستگی دارد به اینکه ته دیگ چی باشه و مقدار چربی چه قدر باشه چون معمولا چربی ها ته قابلمه انباشته میشه .ضمن اینکه بعضی ها نان جو که خشک و سفته و یا نان سوخته رو برای بعضی امراض توصیه کردند.
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 14:03
فراوانی - قطر - قطر
اونکی سرطان میاره ته دیگ نیست مواد دیگه یک روزی مادری داشت پسرش را که معتاد به قمار بود نصیحت میکرد میگفت مادر 21 بازی نکن بدبخت وبیچاره میشی پسرش گفت مادر اونی که بدبخت وبیچاره میکنه 11 ، 11 است نه 21
‌پنجشنبه 29 آبان 1393 - 10:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.