نقدی: به بسیجی‌ها آموزش گسترده‌ای برای اجرای امر به معروف داده‌ایم

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین

پس از آن که به تازگی اعلام شد که مجلس شورای اسلامی نیروهای بسیج را موظف به «اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مرتبه لسانی» کرده‌است، رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرد که بسیج «از تمام ظرفیت‌ها» در این راستا استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا نقدی، روز دوشنبه ۲۶ آبان در یک نشست خبری گفت: «بسیج با ۲۲ میلیون عضو تشکیلاتی و ۲ هزار گردان رزمی، پا در رکاب نظام است.»

وی تأکید کرد که «ما از پارسال آموزش‌های گسترده‌ای را برای بسیجیان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر انجام داده‌ایم و بسیجیان با شیوه‌های صحیح و اصولی آموزش دیده‌اند.»

به گفته آقای نقدی سازمان بسیج مستضعفین «حضور گسترده‌ای» در عرصه‌های اقتصادی، امر به معروف و نهی از منکر و سازندگی دارد.

وی تصریح کرد: «اگر قانون امر به معروف هم نبود وظیفه داشتیم به این امر بپردازیم چون امر به معروف، قانونی است که خدا در قرآن آورده‌است.»

آقای نقدی هم‌چنین اعلام کرد: «روز ۵ آذر، اجتماع میلیونی بسیجیان سراسر کشور برپا خواهد شد.»

نمایندگان مجلس ایران روز، صبح یکشنبه، ۱۸ آبان در مصوبه‌ای نیروهای سازمان بسیج مستضعفین را موظف به «فرهنگ‌سازی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مرتبه لسانی» کردند.

مجلس‌نشینان هم‌چنین ماده‌ای را از طرح امر به معروف و نهی از منکر مصوب کردند که به موجب آن تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و موسسه‌ها و شرکت‌های خصوصی و مراکز خدمات عمومی و اماکن عمومی و واحدهای صنفی موظف به رعایت این قانون هستند.

محمدرضا نقدی روز دوشنبه در ادامه سخنانش در این ارتباط گفت که «هیچ مدیری نباید از امر به معروف بترسد چراکه این تضعیف مدیریت نیست.»

پیشتر مجید انصاری، معاون رئیس جمهوری ایران در امور مجلس گفته بود که طرح «امر به معروف و نهی از منکر» با اصول متعدد قانون اساسی مغایرت دارد.

آمادگی «میلیون‌ها بسیجی» برای اعزام به غزه و سوریه

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آمادگی «میلیون‌ها بسیجی» برای اعزام به غزه و سوریه خبر داد و گفت که این سازمان وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ۲۲ میلیون عضو تشکیلاتی و ۲ هزار گردان رزمی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا نقدی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: «میلیون‌ها بسیجی در ایران آماده اعزام به سوریه و غزه هستند و به ما مراجعه می‌کنند.»

وی با بیان اینکه که بسیجیان خیلی دوست دارند به عراق بروند، افزود: «نیازی به حضور نظامیان ایران در عراق نیست ولی اگر آموزش بخواهند، انجام می‌شود همانطور که تاکنون صورت گرفته‌است.»

پیش از این گزارش‌هایی درباره حضور نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در سوریه و عراق منتشر شده‌است. محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، سال گذشته از حضور «مشاوران» سپاه پاسداران در سوریه سخن گفته بود.

افتتاح «شبکه ملی اطلاع‌رسانی بسیج»

آقای نقدی همچنین «شبکه اطلاع‌رسانی ملی» را «حقی مسلم‌تر از انرژی هسته‌ای» دانست و گفت که شبکه اطلاع‌رسانی ملی بسیج در ۳۰ هزار نقطه، مشترک دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از به گفته او «مدیریت ضعیف و قابل انتقاد» درباره راه‌اندازی «شبکه اطلاع‌رسانی ملی» افزود: «باید دنبال دست‌های پنهانی باشیم که نگذاشتند وارد این عرصه شویم.»

وی همچنین از افتتاح شبکه ملی اطلاع‌رسانی بسیج با عنوان «شبکه شباب» -بدون استفاده از اینترنت- در روز ۵ آذر، خبر داد.

آقای نقدی اشاره‌ای به جزئیات فعالیت این شبکه نکرد. پیش از مقامات سازمان بسیج مستضعفین از راه‌اندازی شبکه‌های ملی اطلاع‌رسانی بسیج در استانهای ایران خبر داده بودند.

سخنان رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره راه‌اندازی «شبکه اطلاع‌رسانی ملی» درحالی بیان می‌شود که دولت ایران سال‌هاست طرحی برای جدا کردن اینترنت مورد استفاده کاربران خانگی داخل کشور از شبکه جهانی وب با عنوان «شبکه ملی اطلاعات» را در دستور کار خود قرار داده که می‌گوید با هدف افزایش امنیت سایبری، مقابله با حمله‌های اینترنتی و رونق کسب و کار آنلاین طراحی شده‌است.

اما منتقدان نگران آن هستند که علاوه بر کیفیت پایین این شبکه، دولت ایران از تسلط خود بر کنترل هر چه بیشتر کاربران پرتعداد اینترنت در ایران استفاده کند.

+13
رأی دهید
-72

greentree - تهران - ایران
چابلوسی این شعبان بی‌ مخ عراقی تمامی‌ ندارد ،،‌ای کاش صدام انگل این انگل را میکشت
دوشنبه 26 آبان 1393 - 12:13
Afshin London - لندن - انگلستان
یعنی یه چماق در دست راست و یه شیشه اسید در دست چپ. فحش و ناسزا دادن هم که رابرا
دوشنبه 26 آبان 1393 - 12:31
Fresh Start - لندن - انگلستان
پاچهٔ خلایق را گرفتن که آموزش نمی‌خواهد.
دوشنبه 26 آبان 1393 - 13:25
siavash2a - تهران - ایران
مغزش از بی ابی خشکیده.خبر از دل جوانان نداره.بسیج دیگه تعطیله.نمونش تشییع پیکر پاشایی و مهدوی کنی ..تششیع کنی با این همه تبلیغ و بنرهای شهردای و تلویزیون اصلا با پاشایی قابل مقایسه نیست.
دوشنبه 26 آبان 1393 - 14:32
hassan5 - تهران - ایران
(حضور گسترده بسیج درعرصه های اقتصادی امر بمعروف و سازندگی)قرار داد های بالاتر از بیست میلیارد تومانی دولتی مال سپاه هست و پائیتر از بیست میلیارد را به بسیج داده اند.البته سپاه و بسیج پس از کسر حق العمل (شیتیلی)انرا بشرکت های چینی میدهند
دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:10
azadeh11 - آمستردام - هلند
این مرتیکه زن بچه‌ ندارد که اینقدر به کار زن بچه‌ مردم کار دارد، مرتیکه شبان بی‌ مخ..
دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:25
kamran631 - لیون - فرانسه
خوب، یکی‌ نیست به این کره خر بگه که امر به معروف فقط برای دختر و پسر‌های ما هست، یا باید اونهایی که دزدی میلیونی میکنند هم باید امر به معروف و نهی از منکر بشن ؟! در صدر همه اونها سید علی‌ گدا، ولی‌ وقیح با ۹۵ میلیارد دلار ثروت !!
دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:37
alinam - تهران - ایران
از خدا می‌خوام ملت بریزن بیرون همهٔ اینارو لتو پار کنن
دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:52
iran-london - لندن - انگلیس
چرا یکی ازاین آخوندها سگ میر نمیشون فقط جوانهای بیچارهمون می میرند
دوشنبه 26 آبان 1393 - 16:06
باور عمیق - قم - ایران
چقدر جالب صحبتهای این آقا سر و تهش قیچی شده . صحبتها رو که توی سایتهای داخلی میخونی کلی با صحبتهای منتشر شده توی این خبر متفاوته . واقعا جالبه
دوشنبه 26 آبان 1393 - 17:26
مهدخت - برن - سوئیس
یکی نیست توی دهان این مردک بزنه تا خفه خون بگیره با اون قیافه کریه اش میخواهد برای ناموس مردم دوباره مشکل درست کند اینها نتیجه بیکاری و ولگردی این افراد است عادت کردن به مفت خوری والله امین اباد هم اینها رو راه نمیدند
دوشنبه 26 آبان 1393 - 17:18
مترلینگ - منچستر - انگلستان
اموزش زدن با باتوم ریختن اسید شعار دادن تا حدی که دهان کف کنه عربده هیکل های گنده مفت خوری تجاوز شکنجه در (کهریزکولا) پاچه گیری زد وخورد به روش کیو کوشین و کاراته در حد تیم ملی بی ابرویی وبی ناموسی و......
دوشنبه 26 آبان 1393 - 18:24
dara20 - تهران - ايران
به حیوانات وحشی بسیجی آموزش درندگی و توحش دادند تا مردم را گاز بگیرند
دوشنبه 26 آبان 1393 - 18:56
abdolmalek - رامسر - ایران
آقای نقدی به این پرسش پاسخ بدهید که چرا در مقوله امر به معروف و نهی از منکر به منکر ترین منکرات که دزدی از بیت المال است هیچ حساسیتی نشان نداده اید؟؟ میلیاردها تومان از بیت المال در همدستی زنجیره ای از مدیران ارشد نظام به غارت رفت اما شما دم بر نیاوردید؟ پس کجاست غیرت نهی از منکر شما؟ نکند از نطر شما همه این اختلاسها امور معروف بوده اند؟.
دوشنبه 26 آبان 1393 - 19:53
perser68 - فلوریدا - آمریکا
باور عمیق - قم - ایران. قیچی نشده هاشو تو بنویس ببینیم چه مشکلی از هزاران مشکل مردمو حل میکنه! خودتی!!!
دوشنبه 26 آبان 1393 - 20:14
perser68 - فلوریدا - آمریکا
abdolmalek - رامسر - ایران. به هر حال باید به صرفه .. این انگله مفتخور اگه چنین کار سختی که شما ازش میخواید انجام بده باید خودش اونوقت به فکر درآوردنه یه لقمه نون از راه درست باشه که با این هیکلو مغز امکانشو نداره!
دوشنبه 26 آبان 1393 - 22:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.