درد سر بنز لوکس برای 2 مسافر

روزنامه ایران : سفر دو مرد سوار بر خودروی لوکس آژانس آنان را گرفتار دردسر کرد. هیچ کس نمی‌دانست راننده آژانس، دزد تحت تعقیبی است که به بهانه خرید بنز آن را به سرقت برده است.دو مرد جوان وقتی سوار بنز نقره‌ای رنگ راننده آژانس شدند نمی‌دانستند گرفتار چه دردسری خواهند شد.پلیس پردیس با دیدن خودروی بنز و رفتار غیرعادی راننده آن دستور ایست داد.


   سرقت خودروی لوکس


عصر 31 مردادماه سال جاری مأموران کلانتری 134 شهرک غرب تهران در جریان سرقت خودروی گرانقیمتی در مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام قرار گرفتند. پلیس با حضور در محل سرقت با مرد شیک‌پوشی که با وضعیت نامناسبی روی چمن‌های کنار بزرگراه نشسته بود، روبه‌رو شد.
مرد شیک‌پوش به پلیس گفت: قصد فروش خودروی بنزم را داشتم و آن را در روزنامه آگهی دادم که از امروز تماس‌هایی برای خرید خودرویم گرفته شد.
وی افزود: در این تماس‌ها مردی چرب‌زبان خواست  برای دیدن خودرویم با هم قرار ملاقات بگذاریم و ساعت 4 ظهر بود که وی به در خانه‌ام مراجعه کرد.
خریدار خودرویم مردی کت و شلواری بود و پس از توافق درباره قیمت خودرو پیشنهاد داد برای اطمینان از بی‌رنگ بودن بنز به مغازه صافکاری و نقاشی برویم. این مرد ادامه داد: به مرد شیک‌پوش اعتماد کرده بودم و با هم سوار بنز شدیم که ناگهان در مسیر ماسکی را روی صورتم گذاشت و همین کافی بود تا بی‌حس شوم، نمی‌توانستم هیچ حرکتی کنم.
قدرت دفاع از خودم را هم نداشتم تا اینکه دزد خودرویم با تهدید مرا مجبور به توقف کرد و سپس مرا از خودرو پیاده و روی چمن‌ها گذاشت و از آن زمان به بعد روی چمن‌ها بیهوش بودم و زمانی که به هوش آمدم تنها توانستم از پلیس کمک بگیرم.
با ادعاهای مرد شیک‌پوش مأموران اجرای طرح مهار در بزرگراه‌ها بویژه مسیرهای خروجی شهر را در دستور کار خود قرار دادند که این عملیات بی‌نتیجه بود.
تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه با گذشت سه روز مأموران گشت کلانتری پردیس به رفتارهای سه جوان بنز سوار مشکوک شدند و با بررسی شماره پلاک این خودروی لوکس متوجه شدند پلاک مربوط به خودروی دیگری است.
همین کافی بود تا فرضیه دزد بودن سه جوان پیش روی پلیس قرار گیرد و مأموران در عملیاتی غافلگیرانه موفق به توقف خودروی لوکس و دستگیری سه جوان مرموز شدند.
مأموران در بررسی خودرو دو پلاک دیگر را در صندوق عقب بنز پیدا کردند و با اعترافات راننده خودرو متوجه شدند بنز نقره‌ای در بزرگراه یادگار امام به سرقت رفته است.
بازجویی‌های پلیسی از سه جوان که احتمال می‌رفت اعضای یک باند حرفه‌ای باشند کلید زده شد و این در حالی بود که بجز دزد اصلی خودرو، دو مرد دیگر اصرار بر بی‌گناهی داشتند و ادعا می‌کردند از آژانس برای آمدن به پردیس خودرویی اجاره کردند و نمی‌دانستند بنز لوکس دزدی و راننده آژانس یک تبهکار است.
با وجود این مأموران همزمان با تحقیق از دزد جوان و شنیدن اعترافات وی در زمینه چگونگی سرقت تجسس‌های خود را روی ادعای بی‌گناهی دو سرنشین دیگر متمرکز کردند و پی به بی‌گناهی آنان بردند.
این تحقیقات نشان داد دو مرد مسافران خودروی لوکس آژانس بوده‌اند و با اعتماد به یک مؤسسه کرایه خودرو این بنز و راننده را اجاره کرده‌اند تا به پردیس بروند.
فرمانده انتظامی شهر پردیس در راستای این خبر به شوک گفت: بررسی‌های قضایی پلیس نشان داد دو جوانی که در زمان دستگیری دزد خودروی بنز بازداشت شده بودند ناآگاهانه و بدون اطلاع از سرقتی بودن بنز و نیت دزد که به عنوان راننده در آژانس تاکسی مشغول به کار شده بود، مورد اتهام قرار گرفته که پس از بررسی‌های پلیسی قضایی تبرئه شدند.
وی در پایان گفت: آژانس‌های تاکسی تلفنی هنگام به کارگیری و استخدام راننده نسبت به استعلام سوابق راننده و خودرو اقدام کنند و فریب ظاهر و خودروی گرانقیمت آنها را نخورند و با پلیس همکاری داشته باشند تا از تکرار جرایم مشابه جلوگیری شود.

+26
رأی دهید
-2

halk_35 - لیوواردن - هلند
این مدلش رو دیگه ندیده بودیم که یارو با بنز لوکس دزدی بره آژانس کار کنه !!!!.
جمعه 23 آبان 1393 - 12:06
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
واقعا تحت تاثیر رشادت و هوشیاری پلیس کشورمون قرار گرفتم! ماشین به این تابلویی اول پلاکشو چک نمی کنه فقط وقتی یارو داشته لایی میکشیده برای جریمه کردن متوقفش کرده و دیده ای دل غافل! این ماشین دزدیه! حالا جریمه رو از کی بگیریم؟!!!!
جمعه 23 آبان 1393 - 12:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.