مایلی خواسته تا دایی از او عذر بخواهد؟/ او به حکم قانون باید تا شنبه اوین را ترک کند!

خبر آنلاین :محمد مایلی کهن با رضایت علی دایی تا شنبه باید زندان اوین را ترک کند اما مربی اسبق تیم ملی می گوید این خیال را ندارد و می خواهد تا پایان محکومیتش در زندان بماند.

این یکی دیگر هیچ کجای دنیا اتفاق نمی افتد که مردی تصمیم بگیرد اجرائیه حکم علیه خود را به صورت کامل پیگیری کند. محمد مایلی کهن اگرچه توانست با رفتارش برای تمکین از قانون کاری کاند تا دایی بر اثر فشار افکار عمومی برای زندانی کردن مربی و بزرگترش برود و رضایت بدهد اما او هنوز می خواهد در اوین بماند و کتاب خاطراتش را بنویسد. حالا او دست پیش را گرفته و می گوید بیرون نمی آید اگرچه قوانین می گویند تا 48 ساعت دیگر مایلی کهن باید زندان را ترک کند. این پرونده اما اینجا تمام شده؟ حالا نزدیکان به مایلی کهن و آنها که برای دیدارش رفته اند به طور ضمنی می کویند حاجی خواسته تا دایی ، این شاگرد سابقش از او عذر بخواهد تا همه چیز تمام شود. حرفی که البته رسمی کسی نقل نکرده اما شایعه اش همه جا پیچیده و علی پروین هم درباره اش بعد از دیدار با مایلی گفته بود:« دایی برای این کارش بهتر است عذرخواهی کند.»

دست بند بزنید به دستم


این بار محمد مایلی کهن به سیم آخر زد و صبح سه شنبه به دادگاه رفت تا حکم علیه خود را اجرا کند و به زندان بیفتد. حتی حاضران در محل دادگاه ارک شهادت می دهند که مایلی کهن چند بار از سربازان کلانتری خواست به دستش دستبند بزنند تا همه چیز حالت قانونی به خود بگیرد.

حاجی اهل عذرخواهی نیست


بقیه ماجرا را حتما می دانید. مایلی کهن یک مسواک، یک خمیر دندان، تعدادی قرص و کپسول و یک کوله بار پر از عصبانیت و جنجال را با خود برداشت و با حکم دادگاه به زندان اوین رفت. از سوی دیگر علی دایی و دوستانش که مثل تمام اهالی فوتبال از تصمیم یکباره مایلی کهن شوکه شده بودند، در ابتدا دستِ پیش را گرفتند و گفتند: «امکان ندارد رضایت دهیم مگر اینکه او بیاید و عذرخواهی کند.» و صدالبته مایلی کهن اهل عذرخواهی از دایی نیست.

تلاش ها آغاز شد


در عین ناباوری، محمد مایلی کهن سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان سه شنبه شب را در زندان سپری کرد اما از صبح چهارشنبه تلاش ها برای نجات حاجی مایلی از زندان جدی شد. یاران نزدیکش محمد خاکپور و ناصر فریادشیران مقابل اوین بودند که علی پروین، حمید استیلی، هادی طباطبایی و دیگران نیز آمدند. تماس های تلفنی و پیامکی با علی دایی جهت بخشش مایلی کهن از یک سو و مصاحبه پیشکسوتان و مسئولان فوتبال ایران از طرف دیگر فشار بر روی شاکی این پرونده را صدبرابر کرد اما دایی فقط منتظر یک اتفاق بود؛ «شنیدن جمله: عذرمی خواهم آقای دایی، از زبان محمد مایلی کهن.»

آقای گل بخشید اما...


ساعت کار ادارات تقریبا در روز چهارشنبه به اتمام رسیده بود که بالاخره علی دایی با انتشار یک بیانیه اعلام کرد از شکایت خود صرفنظر کرده و به این خاطر که نوه های مایلی کهن از نعمت حضور پدربزرگ شان بی نصیب نمانند، پرونده را با رضایت خود مختومه کرد ولی این پایان ماجرا نبود زیرا براساس یکی از مواد قانون مجازات اسلامی پس از آنکه یک شاکی از شکایت خود اعلام رضایت می‌کند درخواست محکوم مبنی بر استفاده از تخفیف مجازات به دادگاه بدوی ارائه می‌شود. قاضی صادر کننده رأی اولیه با توجه به اعلام رضایت شاکی و همچنین درخواست محکوم مبنی بر استفاده از تخفیف مجازات مجددا رأی بر بهره‌مندی محکوم از تخفیف مجازات را صادر می‌کند. در ان زمان است که حکم صادر شده به زندان و واحد اجرای احکام ابلاغ شده و محکوم می‌تواند از زندان آزاد شود.

آش شور شد


دایی که پس از دادن رضایت از این شکایت، حسابی از خودش هم راضی به نظر می رسید، با همان ژست خیرخواهانه مشغول رتق و فتق کارهایش بود که به یکباره خبر عجیب دیگری شنید. اطرافیان مایلی کهن که مثل خودش اهل حاشیه و جنجال هستند از دایی خواستند شکایتش را پس بگیرد چون مایلی کهن با «عشق» به زندان رفت و می خواهد بدون اینکه از کسی عذرخواهی کند تا اتمام دوره محکومیتش در زندان بماند! در این ماجرا بی شک هم دایی بیش از اندازه لجبازی کرد و هم استادش، محمد مایلی کهن.

شایعه خنده دار


در همین حین بود که یک خبر عجیب تر به بیرون درز کرد؛ به جای اینکه علی دایی خواهان عذرخواهی مایلی کهن باشد، شایعه شد مایلی کهن اعلام کرده تا زمانی که دایی بابت به زندان انداختن من باید عذرخواهی کند! این شایعه واقعا خنده دار است گرچه هیچ کدام از دوستان نزدیک مایلی کهن در این مورد صحبت نکردند اما اگر این شایعه واقعیت داشته باشد واقعا هر کسی را به خنده وادار می کند.

تکلیف چیست؟


عسگری پیش بین وکیل علی دایی در مصاحبه ای اعلام کرده برای طی روال قانونی آزاد شدن محمد مایلی کهن از زندان، باید تا عصر روز شنبه صبر کرد. مایلی کهن تا روز شنبه 24 آبان ماه باید در زندان بماند اما پس از آن و با توجه به رضایت شاکی می تواند از زندان خارج شود. اما این فقط یک سوی ماجراست، حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا شخص مایلی کهن هم چنین خواسته ای دارد و عصر روز شنبه زندان اوین را ترک می کند یا لجبازی طرفین، روال پرونده و اتفاقات را به سمت دیگری می برد؟

+15
رأی دهید
-24

مهدخت - برن - سوئیس
اگر من جای تو بودم همون جا میموندم دانشگاه مجانی هتل مجانی و..... مگر خل شدی بیایی بیرون این شانس یکبار درخونه ادم رو میرنه بی عقلی نکنی
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 10:49
hassan5 - تهران - ایران
چرا صحبت از لجبازی دائی است در صورتیکه مایلی کهن طبق قوانین ایران اسلامی عمل خلاف انجام داده و بمجازات قانونی محکوم شده است و خودش چون وجدانش ناراحت هست میخواهد مجازات شود اگر دوستانش نگذارند مجازات شود عذاب وجدان تا اخر عمر ناراحتش خواهد کرد.بنظرم مایلی کهن شنیده که روشنفکران و روزنامه نگاران بخاطر ازادی بزندان میروندمعروف میشوند پیش خودش فکر کرده که بزندان برود معروف خواهد شد!!!
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 11:15
apocryphal - اورلاندو - ایالات متحده
بیماران روانی نیاز به درمانها تهاجمی دارن
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 11:18
shahab46 - هانوفر - المان
ایرانی‌ دیگه یا از این ور بام میفته یا از آن ور بام. دیگه شورش را در اوردیم ما, کدوم ملتی اینجوری هست
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 13:21
rahjoo - بابل - ایران
شایدم میخواد تو زندان بمونه و با یه خالکوبی رو تنش نقشه فرار از زندان رو بکشه و به شهرت جهانی برسه ممد اسکافیلد!!!
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 14:54
f3rsh - آمستردام - هلند
مرتیکه دستمال به دست حزب‌اللهی رو ببین حالا،دایی رضایت داده،این پر رو تر شده.درد بالای علی‌ دایی بخور تو سرت ،مرتیکه منگل
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 15:39
92ارشام - لندن - ایران
گرچه علی دایی بسیار متکبر و مغرور است ولی مایلی کهن روانی است،هنوز مصاحبه ای نداشته که به یکی نپرد و جنجال نکند.ایندفعه خورد به دایی که ازرانت اطلاعاتی استفاده کرده و زمینهای ولنجک را انطوری تفکیک و پول الکی و باداورده را خورد،ولی دایی ول نکرد.اخه طینت افراد فرق میکند و همه نجیب نیستند.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 15:43
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
اینم یه سریال کمدی بی‌ نمک وطنی.بجای اینکه همدیگرو خورد میکردین کاش آدم میشدید.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 16:44
بی غم - تهران - ایران
حاجی جون خوب پوز این یارو رو زد!!! هر چی بیشتر اونجا بمونه فشار روی دایی بیشتر میشه تا دیگه هوس به زندان انداختن استادش به سرش نزنه. آخه یه کم بشین فکر کن اون زمان که مایلی کهن تو رو از بانک تجارت اورد توی تیم ملی کی تو رو می شناخت!! زمان پروین 6 بازیکن از استقلال دعوت می شد 5 تا هم از پرسپولیس بقیه بازیکن های تیم های دیگه هم باید می رفتن کشک میسابیدن. این بود جواب مایلی کهن!! حالا این آقا هر اعتقادی میخواد داشته باشه ولی تیمی که اون موقعه ساخته بود هنوز بعد از انقلاب نظیرش هیچ کس نتونسته درست کنه.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 22:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.