علی کریمی: نه کبوترم، نه باز؛ از پرواز هم می‌ترسم/آقای دایی؛ ترجیح می‌دهم روی زمین راه بروم!

خبر آنلاین : مربی تیم ملی و دستیار کارلوس کروش به حرف های علی دایی در برنامه 90 که گفته بود علاقه ای به ارتباط با علی کریمی ندارد و معتقد است کبوتر با کبوتر، باز با باز باید پرواز کند، واکنش نشان داد و حرف های جالبی به زبان آورد.

زندانی شدن محمد مایلی‌کهن همه دوستداران و اهالی فوتبال را غافلگیر کرد، طرفداران فوتبال در کشور می‌خواستند به هر نحوی که شده از صحت این مطلب و ادامه ماجرا باخبر شوند. دوستان و آشنایان و شاگردان مایلی‌کهن نگران‌تر از دیگران از پاسخگویی به مردم عاجز بودند... راستش را بخواهید چگونگی این داستان هنوز برای صاحب‌نظران جای سؤال است که چرا علی دایی روی شکایت خود ایستاد و به چه دلیل محمد مایلی‌کهن برای رفتن به زندان این قدر عجله داشت و اصرار ورزید؟!

طی روزهای اخیر خیلی‌ها پیرامون این اتفاق مصاحبه کردند و به اظهار نظر پرداختند اما علی کریمی به‌رغم گفت‌وگوی تلویزیونی پرسروصدای خود با برنامه 90 در این رابطه حرفی نزده بود تا اینکه دیروز تصمیم گرفت سکوت خود را بشکند.
مصاحبه تلفنی با علی کریمی آن هم پس از مدت‌ها ما را حسابی غافلگیر کرد و حالا از شما دعوت می‌کنیم ماحصل آن را در قالب مصاحبه بخوانید، مصاحبه‌ای که هیچ نیازی به ضبط‌ صوت و... نداشت و بدون کم و کاست از نظرتان می‌گذرد.


* لابد از ماجرای زندانی شدن محمد مایلی‌کهن باخبر شدید؟
متأسفانه اتفاق خیلی بدی افتاده است که ظاهراً کاری هم دیگر از کسی برنمی‌آید. باید جلوی این اتفاق پیش از این گرفته می‌شد تا کار به اینجا نکشد که... (سکوت می‌کند)


* مقصر چه کسی است؟
بحث من مقصر و این حرف‌ها نیست. معتقدم محمد مایلی‌کهن مثل همیشه روی حرفش و اعتقادی که دارد ایستاد و این حکم هم برایش صادر شد.


* ولی آن طرف ماجرا یعنی علی دایی هم اعتقاد دارد که محمد مایلی‌کهن به خانواده‌اش اهانت کرده و به همین دلیل تا آخر شکایت خود را پیگیری کرده است؟
(با لحنی تند) ما که اهانتی در حرف‌های مایلی‌کهن ندیدیم. شما بگویید حاجی چه اهانتی به آقایان کرده است؟ (توضیحی درباره یک مصاحبه مایلی‌کهن داده و تأکید می‌کنیم که به هر حال درست نیست در یک دعوای فوتبالی پای خانواده کسی وسط بیاید یا مسائل شخصی پیش کشیده شود و این نحو گفتار پسندیده نیست و بهتر است مایلی‌کهن هم با خود علی دایی درگیر می‌شد نه اینکه...) ببینید، آن حرف مال کی بوده است؟!


* به تازگی بوده و...
خدا رفتگان شما را بیامرزد! ماشاء‌ا... به لطف تکنولوژی همه شما خبرنگاران از این امکانات برخوردارید که بلافاصله بگردید و تاریخ مصاحبه‌ها را پیدا کنید. همین الان هم بروید و ببینید که مایلی‌کهن چه زمانی این حرفی که شما به صورت خصوصی به من زدید را مطرح کرده است؟ (بدون آن که منتظر پاسخ ما شود ادامه می‌دهد) اما شکایت آقایان مال امروز و این حرف نیست. از مدت‌ها قبل شکایت کرده‌اند. ضمناً تا آنجایی که من مایلی‌کهن را می‌شناسم حاجی از این مرام‌ها ندارد که به خانواده کسی توهین کند!‌ به هر حال اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد. از فردا این حرکت زشت بدعت می‌شود و همه از هم شکایت می‌کنند. هر کس علیه کسی مصاحبه کند باید به زندان برود و حبس بکشد و این واقعاً مسخره است!


* با این حساب علی کریمی که به انجام مصاحبه‌های جنجالی و تند شهره است، باید ساکت شودف (به شوخی) از شکایت و شکایت‌کشی‌های احتمالی واهمه‌ای ندارید؟
از قول من بنویسید اگر یک روز از زندگی علی کریمی مانده باشد حرف دلم را می‌زنم و از شکایت و شکایت‌کشی نمی‌ترسم. فقط آن بالایی است که علی کریمی را می‌ترساند نه این و آن!


* یعنی علی کریمی هم می‌خواهد ادامه‌دهنده راه مایلی‌کهن باشد؟!
آدم با آدم فرق می‌کند. حاجی‌مایلی سیستم زندگی خودش را دارد و من هم روش خودم را دارم. خودتان هم می‌دانید زیاد اهل مصاحبه نیستم و بر خلاف بعضی‌ها حرفم را پس نمی‌گیرم (به شوخی ادامه می‌دهد) لابد الان هم شما دارید صدایم را ضبط می‌کنید چون این روزها مد شده، همه صدای یکدیگر را ضبط می‌کنند!


* نه! مصاحبه با علی کریمی نیازی به ضبط‌ صوت ندارد. راستی روی حرف‌هایتان در برنامه 90 هستید؟
چرا نباشم؟ فیلمش موجود است. خودم آن حرف‌ها را زدم، بدلی هم ندارم که جای علی کریمی صحبت کند، داداش دوقلو هم که ندارم. آن مصاحبه حرف‌های دل خودم بود که زدم و فکر نمی‌کنم صحبت بدی را مطرح کرده باشم.


* برخی‌ها معتقدند اسطوره‌ها نباید به جان هم بیفتند!
(ناگهان عصبانی می‌شود) کی گفته من اسطوره هستم؟ اصلاً خوشم نمی‌‌آید کسی به من اسطوره بگوید. لطفاً شما هم به من اسطوره نگویید و از بقیه هم می‌‌خواهم چنین لقبی به علی کریمی ندهند.


* اینها تعارف است یا اینکه...
(با لحنی عصبانی‌تر) آقای عزیز! من اصلاً در خودم نمی‌بینم که اسطوره باشم. هر وقت این کلمه را می‌شنوم عرق می‌کنم و از خجالت آب می‌شوم. اسطوره بودن یکسری فاکتور می‌خواهد که من فاقد آن هستم. متأسفانه مشکل فوتبال ایران این است که خیلی ادعایمان می‌شود و مثل نقل و نبات القاب بین افراد تقسیم می‌شود و همین می‌شود که سرمان گیج می‌رود. آقایان در برنامه 90 ضرب‌المثل «کبوتر با کبوتر باز با باز» را مطرح می‌کنند در حالی که نمی‌دانند علی کریمی از پرواز می‌ترسد و نمی‌خواهد کبوتر یا باز باشد. من ترجیح می‌دهم روی زمین راه بروم چون هرچه بالاتر بروی زمین‌خوردنت هم سخت‌تر خواهد بود!


* زمانی که با استیل‌آذین به مشکل خوردید علی دایی از شما حمایت کرد. آن ماجرا را به یاد می‌آورید؟
چه ربطی دارد؟ علی دایی مگر بعداً در دعوا با رویانیان از اسم من استفاده نکرد؟!


* (با تعجب): کجا؟!
بعد از درگیری با محمد رویانیان اسم علی کریمی را آورد. آن زمان علی کریمی آدم خوبی بود اما بعدش... من آخر سر هم نفهمیدم این آقا چه‌کاری برای من انجام داده است که در برنامه 90 روی خط می‌آید و بابت کار نکرده منت می‌گذارد؟ بعد از استیل‌آذین هم فقط یک مصاحبه کرد که من هم تشکر کردم.


* بگذریم! علی آقا، در مصاحبه تلویزیونی با برنامه 90 چطور توانستید از عقد قرارداد داخلی با استقلال حرف بزنید؟ فکر نمی‌کردید این همه هوادار پرسپولیس که شما را دوست دارند، دلخور شوند؟
همه آنها علی کریمی را می‌شناسند. اگر این عزیزان لطفی هم به من دارند شاید به این خاطر باشد که از دروغ بیزارم. توی تاریخ باشگاه پرسپولیس و استقلال خیلی‌ها از این تیم به آن تیم رفته‌اند. حالا من می‌‌آمدم، دروغ می‌گفتم و همه چیز را تکذیب می‌کردم که چه شود؟


* ولی در همین فوتبال خیلی‌ها از کودکی طرفدار همان تیمی هستند که بعداً با آن تیم قرارداد می‌بندند؟
من به دیگران کاری ندارم. از اول هم پرسپولیسی بودم اما هر فوتبالیستی توی این مملکت برای پیشرفت بیشتر باید پیراهن یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس را بپوشد و این وسط ممکن است پیشنهادی از تیمی برسد که تیم محبوب دوران کودکی آن بازیکن نباشد. آیا باید به پیشنهاد رسیده پاسخ منفی داد؟!


* در 90 وقتی گفتید عادل فردوسی‌پور و عوامل برنامه‌اش روزنامه زمان مذاکره شما با استقلال را بیاورند و برای مردم نمایش بدهند، می‌خواستید به فرهاد مجیدی تیکه بیندازید؟
نه، به فرهاد مجیدی تیکه نینداختم! به عادل و همکارانش گفتم شما که همه چیز را دارید، بروید و روزنامه‌های آن دوران را هم پیدا کنید. جالب می‌شود!


* ولی گفتار و رفتار علی کریمی در دوشنبه گذشته با آن مصاحبه اخیر فرهاد مجیدی خیلی مقایسه شد؟
من با کسی کاری ندارم. هر شخصی اخلاق مخصوص به خودش را دارد اما در زندگی‌ام اگر حرفی زده و کاری کرده باشم، سرم برود تکذیب نمی‌کنم، یعنی دلیلی برای دروغ گفتن و تکذیب نمی‌بینم.


* خدا را شکر! در این فوتبال تعداد معدودی هستند که مصاحبه با آنها نیاز به ضبط صوت ندارد!
من در مورد خودم صحبت کردم. آدم یا مصاحبه نمی‌کند و حرفی نمی‌زند یا اینکه روی حرف خودش می‌ایستد.


* علی‌آقا، می‌خواهیم یک سؤال ویژه از شما بپرسیم.
مگر اینهایی که پرسیدید ویژه نبود؟! (می‌خندد)


* نه، همان‌طور که می‌دانید خیلی‌ها طی یکی، دو روز گذشته به دنبال گرفتن رضایت علی دایی رفتند. حالا می‌خواهیم بپرسیم اگر با زنگ زدن علی کریمی به علی دایی، مایلی‌کهن از زندان آزاد می‌شد، حاضر بودید این کار را انجام بدهید؟
به خاطر محمد مایلی‌کهن این کار را نمی‌کنم چون می‌دانم وقتی بفهمد، ناراحت می‌شود!


* حالا اگر خود مایلی‌کهن از شما بخواهد با دایی تماس بگیرید، چطور؟
مطمئن باشید حاجی مایلی‌کهن چنین درخواستی از من نخواهد داشت. ایشان اگر می‌خواست، خودش زنگ می‌زد یا به خواست آقایان عذرخواهی می‌کرد اما من روحیات حاجی را می‌شناسم. مایلی‌کهن روی حرف‌هایش ایستاد و به هر حال امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.


* راستی داشت یادمان می‌رفت؛ یکی از همکاران ما عنوان می‌کند پس از مصاحبه شما با برنامه 90، کارلوس کروش و مسئولان فدراسیون فوتبال از تو خواسته‌اند به خاطر حفظ آرامش تیم ملی دیگر چنین حرف‌هایی نزنی و علیه دایی مصاحبه نکنی.
به هیچ‌عنوان! مگر شما اخیراً بازی آرسنال و چلسی را ندیدید؟ فقط مانده بود آرسن ونگر یک فن کشتی کچ روی ژوزه مورینیو اجرا کند! سرمربی آرسنال جلوی چشم دوربین‌های تلویزیونی و میلیون‌ها نفر، مربی چلسی را هل داد و دیدید که اتفاقی هم نیفتاد. اختلاف نظر من و علی دایی هم امری طبیعی است.


* اما چه اشکالی داشت که شما دو نفر بالاخره اختلافات قدیمی را کنار گذاشته و با هم رفاقت می‌کردید؟
اشکالی هم ندارد دو تا آدم که قبلاً همبازی بوده‌اند، ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند. به قول آقایان هرکس اخلاقی دارد و کبوتر باید با کبوتر پرواز کند و باز هم با باز!


* ولی یک روزی باید بالاخره این دعوا تمام شود!
خود شما مگر با همه همکاران‌تان رفاقت می‌کنید و رفت و آمد خانوادگی دارید؟ هرکس خُلق و خویی دارد و اخلاق من و علی دایی هم به هم نمی‌خورد. والسلام!

+67
رأی دهید
-32

karaji - گتنبرگ - سوئد
وجود همین تفکرات تو فرهنگ ما باعث شده به این روز بیافتیم ، این ناکس‌ها ( غربی‌ها ) میتونند دشمن هم باشندولی باهم به درستی‌ زیر یک سقف زندگی‌ کنند ولی‌ ما می‌تونیم عاشق هم باشیم بدون اینکه توانایی این را داشته باشیم !
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 09:48
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون جفتتون عین هم هستین سگ زرد برادر شغاله ، مردم دارن از گرسنگی میمیرن این دوتا آشو لاش از سیری به جون هم افتادن و بازار گرمی‌ می‌کنن و به ریش ملت میخندن !!!!!دایی از کریمی‌ پست تر کریمی‌ از دایی مثل سگا بجون هم نیفتید باهم بخورید . علی‌ دایی که دیگه آخرشه ، انقدر دنبال این بود از مایلی کهن شکایت کنه و قسم ، آیه که رضایت نمیدم !!! یارو رو که کرد اون تو گفت از حقم می‌گذرم !!!!!برید داییتونو دیونه کنید بابا. حالا سناریوی جدید با شرکت علی‌ کریمی‌ !!!! حالم بهم خورد از هرچی‌ اسطوره و غیر اسطوره است ......
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 10:11
daniall - نانت - فرانسه
این علی‌ کریمی‌ چقدر دوست داره ادای آدمهای روک خّیر بامرام راستگو رو در بیاره وقتی‌ تظاهر قاطی‌ بشه خراب می‌شه ذات آدم باید خوب باشه با این سابقه اخلاقی و رنگ عوض کردنا الان یکمی زوده واسه این حرفا البته همیشه یه عده آدم ساده‌لوح و بی‌چاره هستن که اینارو میپرستن و از این حرفا خوششون میاد
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 10:24
metiuk - بردفورد - انگلیس
منظورش این بود که اگر دایی که در کّل ۲ یا ۳ سال تو پرسپولیس بازی کرده شده اسطوره فوتبلشم از استقلال اردبیل شروع کرده همون بهتر که من اسطوره نباشم .
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 11:24
piki82 - تورین - ایتالیا
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا. با خودت چند چندی ??
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 13:22
ensanam arezoost - خارگ - ایران
دمت گرم داش علی همین چند جمله برای دایی و کسانی که اینجا منفی دادند کافی بود(علی فقط کریمی):آقایان در برنامه 90 ضرب‌المثل «کبوتر با کبوتر باز با باز» را مطرح می‌کنند در حالی که نمی‌دانند علی کریمی از پرواز می‌ترسد و نمی‌خواهد کبوتر یا باز باشد. من ترجیح می‌دهم روی زمین راه بروم چون هرچه بالاتر بروی زمین‌خوردنت هم سخت‌تر خواهد بود...
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 14:11
siavash33 - کردستان - ایران
ملتو اسکل خودتون کردید مسخرشو درآوردید .. روزنامه هام به جای رسیدگی به بدبختی ملت شدن اب داغ کن خاک برسر ورزش وورزشکاراتون
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 14:48
92ارشام - لندن - ایران
دایی مغرورترین فوتبالیستی است که دیدم،اقای کبوتر با کبوتر...باید بدونه یک دست صدا نداره!همین هم تیمهایی که به او پاس دادند و دایی گل میزد را یادش رفته،فقط ریاکاری و عربی خواندن میدونه و بس،تا کی دورویی و ریاکاری از یکطرف نماز و دعا و...از طرف دیگر زمینهای ولنجک را....
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 15:38
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
کریمی‌ انتقام میگیره!!
جمعه 23 آبان 1393 - 00:21
مرداس-دانمارک-آغوس - کپنهاک - دانمارک
به خدا حیف از تو انسان و پهلوان ورزش و اسطوره مردم دار که خودتو واسه حرف آدم بی ارزش و کودنی مثل دائی ناراحت کنی
جمعه 23 آبان 1393 - 01:53
Kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
على فقط کریمى!!!! بازیکن تکنیکى !!!! از لحاظ خوش تکنیکى تو مستطیل سبز یه دونه ایى داش على. اینهمه بازیکن على نام اومده تو فوتبال ایران اما على فقط کریمى. مارادوناى اسیا زنده باشى.
جمعه 23 آبان 1393 - 09:33
danial nabi - استكهلم - سوئد
کاش ۱ موی گندیده وللیبالیستها تو بدن این فوتبلیهای ایران بود، به خصوص علی‌ دایی که گاهی خودش را با پله قاطی‌ میکنه، حالا نمیدونه که هیچ پ...ی نبوده و نیست، فقط توهین و اخم به این و اون، حیف پول‌های ایران خرج شما الدنگ‌ها میشه، آخرش هم هیچی‌ ازتون در نمیاد
جمعه 23 آبان 1393 - 20:55
عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران
چرا بی‌ ادبی‌ میکنی‌؟!!!تو پستی که به دوتا از بزرگان فوتبال مخصوصاً علی‌ کریمی‌ بی‌ احترامی میکنی‌،آش و لاش هم بدرد نخورته
شنبه 24 آبان 1393 - 16:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.