ناتو: نظامیان روسیه وارد خاک اوکراین شده‌اند

کاروانی از تانک‌ها در نزدیکی شهر شاختارسک اوکراین، معلوم نیست که این تانک‌ها متعلق به چه کشور یا گروهی است

ژنرال فیلیپ بردلاو، یکی از فرمانده ارشد ناتو گفته است که با بررسی‌های انجام شده، گزارش‌های مربوط به ورود نظامیان روسیه به خاک اوکراین و نیز انتقال تجهیزات و تدارکات نظامی روسیه به شرق اوکراین را تایید می‌کند.

ژنرال بردلاو گفت که نیروهایی از ناتو شاهد روند انتقال تجهیزات و نظامیان روسیه در خاک اوکراین بوده‌اند و "تانک‌های روسی، توپخانه روسی، سیستم‌های دفاع هوایی روسیه و نظامیان روسی" در خاک اوکراین رویت شده‌اند.

پیش از این، گزارش‌هایی از ورود کاروانی از نظامیان روسیه به خاک اوکراین منتشر شده بود، ولی وزارت دفاع روسیه چنین گزارش‌هایی را تکذیب می‌کرد.

گفته شده است که نظامیان روسیه برای حمایت و تقویت توان جدایی‌طلبان شرق اوکراین راهی آن منطقه شده‌اند.

جدایی‌طلبان مسلح شرق اوکراین هم پیش از این تایید کرده بودند که افرادی "داوطلب" از روسیه به آنها کمک می‌کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه ۱۲ نوامبر، نشستی اضطراری برای بررسی این گزارش‌ها برگزار می‌کند.


 

در روزهای اخیر، شهر دونتسک در شرق اوکراین شاهد سنگین‌ترین درگیری‌ها در چندین هفته اخیر بوده است

صبح روز چهارشنبه نیز گزارش‌هایی از تبادل سنگین آتش در شهر دونتسک در شرق اوکراین منتشر شد، با این حال معلوم نیست که چه گروه یا افرادی در این درگیری‌ها نقش داشته‌اند.

گزارش‌هایی نیز از درگیری در شهر لوهانسک که در اختیار جدایی‌طلبان است، منتشر شده است.

از بیش از هفت ماه پیش تاکنون که جدایی‌طلبان هوادار روسیه کنترل مناطقی از شرق اوکراین را در دست گرفتند و درگیری بین آنها و نیروهای دولتی آغاز شد، بیش از چهار هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

+17
رأی دهید
-4

vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
آمریکا از اکراین داره برای ضربه زدن به روسیه استفاده میکند بدون اینکه متوجه خطرات این موضوع و بروز جنگ جهانی باشد. روسها بیش از هر زمانی در تاریخ روسیه از نظر نظامی و اقتصادی آماده یک جنگ تمام عیار اتمی هستند و تمام بمبهای اتمی و هیدروژنی روسیه آماده برای فرمان روز رستاخیز است که چنین فرمانی که روز آخر دنیا بود فقط به دستور مستقیم رئیس جمهور وقت روسیه رقم خواهد خورد. در مورد فرمان یا دستور روز رستاخیز (قیامت) روسیه می توانید در سایتهای مختلف مطالعه کنید.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 14:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.