مایلی کهن "چه گوارا" نیست!

عصرایران؛ احسان محمدی_ سرانجام محمد مایلی کهن موفق شد به زندان برود. او بعد از تلاشی جان فرسا یکبار دیگر توانست خودش را در صدر اخبار فوتبال کم رمق ایرانی بنشاند حتی به قیمت زندان رفتن! چیزی که به آن نه تنها علاقه دارد بلکه شیفته اش است.

اینکه آیا در فضای ورزش که دست کم به ظاهر بسیاری از ایرانیان مدعی می شوند از پوریای ولی و غلامرضا تختی در آن الگو می گیرند اصولاً باید راه به زندان ختم بشود یا با «آقای بی خیال!» و «صلوات بفرست» اختلاف ها حل شود داستانی مجزا است.

علی دایی پیش از این هم یکی دوبار از مایلی کهن گذشت کرد اما حاجی فوتبال ول کن ماجرا نبود.

حالا در این کشاکش دایی از سوی کسانی که دوستش نداشتند به صدر جدول بی رحم ترین ورزشکاران تاریخ که حتی به مربیشان رحم نکرده اند ارتقا یافت.

کمپین «نجات مایلی کهن از زندان» با امضای طیفی رنگین کمانی از محمدخاکپور گرفته تا رابعه اسکویی و مهران غفوریان و فاطمه گودرزی و سعید کنگرانی شکل گرفته و همه می خواهند مایلی کهنی را از زندان بیرون بیاورند که شیفته زندان است!

  در این میان اما رفتارهای مایلی کهن و برخی حواریونش دیدنی است. اعلام شد که ماموران نمی خواسته اند به سرمربی اسبق تیم ملی دستبند بزند اما او با اصرار خواسته است که به دستش دستبند فلزی بزنند. لابد برای اینکه فرار نکند! اما او حتی با این رفتار در حال جلب افکار عمومی است و دست به نوعی مظلوم نمایی برای مخدوش کردن بیشتر چهره علی دایی می زند که انگار هیچ مشاوری ندارد تا یادش بیاورد که اتفاقاً این «گل» هیچ افتخاری برای آقای گل فوتبال جهان به شمار نمی رود.

مایلی کهن نه چه گوارا و ماندلا و گاندی و نه چریک است. او برای آزادی یا دفاع از حقوق مدنی مردمی مبارزه نکرده است که در دادگاهی نظامی ناعادلانه محکوم شده باشد. مایلی کهن و دایی پس از جدالی کاملاً شخصی در راستای منافع فردی به دادگاهی رفته اند که زیر نظر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و طبعاً چنان رفتارش پر خطا بوده که حکم به زندان داده اند، دیگر این نمایش برای چیست؟

هیچ علاقه ای به زندان نداریم و نباید قبح آن تا این اندازه شکسته شود. زندان را برای مجرمانی ساخته اند که از رفتن به آنجا هراس داشته باشند و متنبه گردند نه اینکه ورزشکاران هم برای رفتن به آنجا سر از پا نشناسند و ادکلن به خودشان بزنند.

در فضای مجازی جوان ترها با اشاره به علاقه مایلی کهن به داریوش اقبالی - که پیشتر در یک برنامه تلویزیونی ابراز کرده بود- مضمون کوک کرده اند که او حالا بیش از هر زمانی با لذت ترانه « دنیای زندونی دیواره» را می خواند!

در این شهر شلوغ  انگار دیگر هیچ چیز سرجایش نیست. نه سرمربی حد خود را می داند، نه شاگرد کمی فروتنی به خرج می دهد و نه حتی زندان دیگر آن معنای سابق را می دهد.  نکند اسیدی که نامردی در اصفهان پاشید نه زیبایی «صورت»ی را که برخی زیبایی های دیگر را نیز زدوده است؟!    

+78
رأی دهید
-15

همسایه روبرو - مالمو - سوئد
با نشون دادن اون دستبند مثلا چی‌ رو می‌خواد نشون بده هردوشون نون به نرخ روز خور و حکومتی هستند یکی‌ مزلمنما یکی‌ پولداره مردمی نما
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 21:30
paksan - آمریکا - آمریکا
زندان رفتن شده روش مسخره کردن عدالت در جمهوری پول و فساد معاویه زمان.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 21:40
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
یک بسیجی‌ دو رو ( حتا نه بسیجی‌ جنگ عراق با ایران) را این گونه با مظلوم نمایی قهرمان میکنند. این مردک در هنگام سفر‌های تیم‌ فوتبال خودش مستقیماً از اطلاعات رژیم مأموریت میگرفت که مبادا فوتبالیست‌ها پناهنده بشون و یا این که به مخالفان تماس بگیرند
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 22:30
dark night - تهران - ایران
مرتیکه روان پریش متظاهر.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 02:12
مونیکا بلوچی - کرج - ایران
یاده اون ماجرا افتادم که وقتی ایویچ بعد از مایلی کهن سرمربی ایران شد هفت بر صفر به تیم رم ایتالیا باختیم بعد آقای خزعلی گفت تا موقعی که یک زیارت عاشورا خون مربی بود شش بر دو کره جنوبی را می زدیم و چهار بر دو چین را می زدیم او را بیرون کردند و یک عرق خور ایتالیائی آوردند هفت هیچ باختند
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 06:08
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
پلیس تپله رو بگو چه یه شبه تو کل دنیا معروف شد!! مرسی حاجی!که خیرت حتی به مامور دستبندزده ت هم میرسه.چقدر تو منشاءلطف و بخششی مرد! بقول خودت از این حکایت باید دردمون بگیره..!
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 06:36
Realman - ارواین - امریکا
اینم یه اشغالیه مثل علی دایی
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 07:56
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک، کجای دنیا. ایشون رو به زور داخل ایران میشناسند چه برسه به خارج از مرزها.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 08:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.