دستگیری «افرادی که قصد بمب‌گذاری» در شهر قم را داشتند

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از دستگیری «افرادی» خبر داد که، به گفته او، در روزهای ماه محرم سال جاری «قصد بمب‌گذاری» در شهر مذهبی قم را داشته‌اند. این مقام به هویت این افراد یا وابستگی آنها به گروهی خاص اشاره نکرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محمود علوی، وزیر اطلاعات، روز چهارشنبه، ۲۱ آبان، در نشست شورای اداری استان همدان گفت که «با اشراف اطلاعاتی، همه عوامل این برنامه شناسایی و قبل از کوچک‌ترین تحرکی دستگیر شدند».

آقای علوی اشاره‌ای به هویت افراد دستگیرشده نکرد.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: «در روز قدس امسال نیز چند برنامه انفجار انتحاری با استفاده از جلیقه در چند مرکز استان کشورمان شناسایی و کشف شد.»

آقای علوی روز سه‌شنبه، ۱۵ مهر، نیز بدون اشاره به جزئیات از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داده و گفته بود که این جلیقه‌ها برای انفجار در روز موسوم به قدس در ایران، آخرین جمعه ماه رمضان، در دو استان ایران تهیه شده بود.

وی در عین حال از «برخورد با گروه الفرقان و کشف و خنثی‌سازی محموله‌های سنگین انفجاری» آنها خبر داده و گفته بود که این محموله قرار بوده «در یکی از شهرهای پرجمعیت و مقدس ایران منفجر شود».

بنا بر گزارش‌ها، الفرقان یک گروه شبه‌نظامی فعال علیه حکومت ایران در استان سیستان و بلوچستان است. باشگاه خبرنگاران جوان سال ۹۱ در گزارشی نوشته بود که این گروه از سال ۷۵ اعلام موجودیت کرده است.

صفرعلی براتلو، معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران، نیز روز یک‌شنبه، ۱۹ مرداد، از خنثی شدن تلاش برای انجام عملیات انتحاری در روز قدس خبر داده بود.

مقامات جمهوری اسلامی در سخنان خود اشاره صریحی به هویت گروه‌هایی که، به گفته آنها، در ماه‌های اخیر قصد بمب‌گذاریو «انجام عملیات انتحاری» در ایران را داشته‌اند نکرده‌اند، اما برخی از آنان در سخنان خود به فرامرزی بودن تعدادی از این گروه‌ها اشاره کرده‌اند.

از جمله حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، ۲۹ مهر، گفته بود که «گروه‌های مسلح و چریکی که در منطقه ما نیستند به صورت پراکنده حملاتی انجام می‌دهند».

وی همچنین خبر داده بود که ۲۴ گروه برای «انجام عملیات انتحاری» قصد ورود به خاک ایران را داشته‌اند، اما نیروهای ایرانی مانع ورود آنها شده و دو گروه را قبل از ورود به کشور «نابود» کرده‌اند.

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی همچنین در ماه‌های گذشته از دستگیری عده‌ای از «عوامل گروه داعش» خبر داده‌اند.

وزیر اطلاعات ایران پیش از این هم از دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های «تکفیری» در کشور خبر داده بود.

همچنین رسانه‌های ایران روز ۲۳ خرداد به نقل از یکی از معاونان وزیر اطلاعات به نام «خزائی» از بازداشت ۳۰ نفر از عوامل گروه «داعش» ظرف مدت یک ماه خبر داده بودند.

+14
رأی دهید
-39

azadeh11 - آمستردام - هلند
اسید پاش‌ها را نگرفتند. اینهارا گرفتند..؟؟اینها کیا هستند؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 15:43
Imod.barbekan - منامه - بحرین
معلومه دروغه و بلوفی پیش نیست.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:43
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
قصدش رو داشتن، اینا سر ضرب گرفتنشون، طرف أسید ریخته میگن باید صبر کرد. روحانی مچکریم!. خاتمی ٢٠ میلیون رأی داشت نتونست عوامل قتلهای زنجیره ای رو دستگیر کنه، اینهم از این یکی! سیاه و سفیدشون فرقی نمیکنن!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 17:42
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
باور کنید هر کس بتواند این عمل نیک و ثواب رو در حوزه خرافات قم و جاه جمکران انجام بدهد کارش قابل ستایش خواهد بود.هرجقدر اخوند کمتر باشه نفس کشیدن و زیستن در دنیا زیبا تر خواهد بود
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 17:47
mammal - لندن - انگلیس
آنهائی را که اسید پاشیدند را نمیتونند پیدا کنند آن وقت این‌ها را پیدا کردین؟؟؟ بابک زنجانی‌ها را نمیتونند جرمشان ثابت کنند حتا هم میدونند پول‌ها را قاپیدند ولی‌ اینها را از پیش محکوم کرده و جرمشان معلومه؟؟؟
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:19
new idea - لندن - انگلستان
چطور اسیدپاشه غیبش زده و از گرفتنش مثلا عاجزید ولی بمب گزارها رو سه سوت دستگیر کردین؟!! عجب دستگاه لاطاعلاتی؟
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 18:45
siavash2a - تهران - ایران
همش بلفه.بگو کی بمبو حروم میکنه واسه اخوندا؟
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 19:14
احتراز - دورف - آلمان
ریگی رو هوا گرفتن ولی‌ یه اسید پاسه هنوز نتونستن بگیرن. معلوم نیست دارن این سناریو برای چه بدبختی میسازن ، بیارنش جلو تلویزیون.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 19:40
قیس - اهواز - ایران
سلطنت طلب ابو گنی.تو وهابی معلومه که بمب بستن به کمر وکشتن آدم بی گناهو ثواب میدونی آخرش خودتو لو دادی که وهابی هستی ملعون.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 20:30
shirzan - برلین - آلمان
بدبختا اینقدر دروغ گفتن که شدن مثل چوپان دروغگو هیچکس حرف اینا رو باور نمی کنه عجب دولت مورد اعتمادی داریم ما . بخدا نمیدونیم بخندیم یا گریه کنیم
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 20:22
samavat - شیراز - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی. معلوم شد تو هم از نسل داعش و منفجر کننده ها هستی.ایشالله مثل ابوبکر البغدادی ریق رحمت رو سر بکشی.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 22:43
تیتو تیتو - تهران - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی ادمکشی به جهت به کرسی نشاندن عقاید هیچ گاه در اسلام توصیه نشده اگر منطق درست تری دارید ارائه کنید در غیر اینصورت جان تک تک ایرانیان در هر مذهب و قومیتی عزیز است .
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 23:53
تیتو تیتو - تهران - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی ادمکشی به جهت به کرسی نشاندن عقاید هیچ گاه در ادیان توحیدی توصیه نشده اگر منطق درست تری دارید ارائه کنید در غیر اینصورت جان تک تک ایرانیان در هر مذهب و قومیتی عزیز است .
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 23:54
amir-amir - تورنتو - كانادا
حداقل مى گفتید کدام سرویس جاسوسى خارجى در این کار دخیل بوده تا مردم بیشتر از مکر دشمن آگاه شوند و یک دعاى خیر نٽار قبر پدرتان کنند.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 00:33
زوربا - اصفهان - ایران
۲۴گروه انتحاری که قصد ورود داشته اند!!!!چقدر ملت را ساده فرض کرده اند که با این شارلاتان بازیها وپروپاگاندای تبلیغاتی سعی بر اقتدار پوشالی می نمایند,وسر ملت را شیره میمالند.چند روز بعد هم عده ای بی گناه را با شکنجه واداربه اعتراف در نمایشی تلویزیونی میکنند,وبعد هم برای توجیه اعدام انها رابه دار میکشند.نمایشی مسخره که فقط در نظام دیکتاتوری جمهوری اسلامی ولایت وقیه اتفاق می افتد.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 00:53
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
دوستانی که معترض به بنده شدند کافیه به مطالب من کمی دقت کنند من خواهان مرک اکثر اخوندای حوزه علمیه قم هستم اکثر مسئولین حکمتی که خواهان نابودی ایران و ایرانی هستند کسانی که در این 35 سال وطن رو فروختند جامعه را بحرانی کردند جوانان رو اعدام کردن اعتیاد و طلاق و فحشا برای دختران خردسال رو به ارمغان اوردند کسانی که جان ملت ایران رو ذره ذره میکیرند .ایا باید کسانی که اقتصاد مملکت رو از هم باشیدن و تروریست رو برورش دادند و جنکهای قومی مذهبی رو به راه انداختن رو سر کار نکه داشت؟ وای بر شما مردمی که در حال باج دادن به اخوندا هستید
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 06:46
Paryjoon - بروکسل - بلژیک
سلطنت طلب پس چرا خودتو انتحارى نمیکنى؟. بعدشم شماها هـیچ کارى نکردین نه؟ خوبه هر روز وحشیگرى هاتونو نشون میدین؟
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 17:00
Paryjoon - بروکسل - بلژیک
سلطنت طلب، پس چرا خودتو انتحارى نمى کنى؟. آخوندها هر چى هستن بهتر از شما وحشى ها هستن. خوبه هر روز می بینیم. خودتونو که به جهان نشون دادین.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 17:35
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
سوال بنده از مخالفین نظر بنده اینه جطور قبل از بمب کزاری در جایی که انبوه اخوندا در اون منطقه جمع شده این عملیات خنثی میشه اما یک ماه از اسید باشی دختران ایران زمین در اصفهان حتی یک سر نخ از اسید باشها به دست نیومده؟ جرا عقل به کار نمیبرید ای ملت خردمند ایران ؟؟؟؟
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 18:11
Paryjoon - بروکسل - بلژیک
خوب که چى؟ انبوه اخوند ها؟ پس مردم بیگناه چى که کشته میشن. شما ها که خردمند هستین مثلاً فکر مردم بیگناه هستین؟
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 19:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.