رئیس پلیس ایران: امسال ۳۸۰ مورد اسید پاشی صورت گرفته است

اسماعیل احمدی مقدم، رئیس پلیس ایران گفته که امسال ۳۸۰ مورد اسید پاشی به خودرو، اشیاء و افراد صورت گرفته که بسیاری از آنها جنبه انتقامی و روانی داشته و اغلب عاملان آن نیز دستگیر شده اند.

آقای احمدی مقدم در عین حال با اشاره به این که اسیدپاشی اصفهان به دلیل پوشش گسترده رسانه ای، به چشم آمد، گفته که "تاکنون هیچ فردی در ارتباط با اسید پاشی اصفهان دستگیر نشده است."

اوایل مهرماه گزارش‌هایی در باره اسیدپاشی به زنان در اصفهان منتشر شد و در هفته آخر مهر پلیس وقوع چهار مورد اسیدپاشی را تایید کرد.

قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان گفته اند که دو مرد موتورسوار عامل این حمله‌ها بوده‌اند.

در پی انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی در اصفهان، اعتراضاتی در تهران و اصفهان برگزار شد.

انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی تقریبا با بررسی طرح امر به معروف نمایندگان مجلس همزمان بود و برخی مقامات حکومتی با انتقاد از پوشش اخبار اسیدپاشی، از این که این حملات به "آمران به معروف و ناهیان از منکر" منتسب شده، انتقاد کردند.

گزارش‌های رسمی نشان می دهد که تلاش برای یافتن عاملان این اسیدپاشی ها بی نتیجه بوده است و هیات ویژه نمایندگان مجلس اسید پاشی های اصفهان را به "انگیزه شخصی" مرتبط دانسته است.

این درحالی است که شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران گفته که "وزیران اطلاعات، دادگستری و کشور گزارش خود را درباره حادثه اسیدپاشی به رییس جمهور داده اند اما چون سرنخی کشف نشده، پیگیری ها به نتیجه نرسیده است."

+8
رأی دهید
-21

Farokhzad - کنت - انگلستان
خاک تو سرتون این اسیدها کجا میفروشند که به اسانى دست یک مشت مریض میافتد؟ اى خاک تو سر اون پلیس که زورش به ٤ تا جوان میرسه شرم بر شما تازى ها
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 13:37
باور عمیق - قم - ایران
دوستان عزیز . وقتی آقای رییس پلیس میگوید تاکنون هیچ فردی دستگیر نشده است یعنی اینکه به یقین فرد اسید پاش دستگیر شده است . اما متاسفانه آقایان رویشان نمیشود بیایند و به مردم بگویند عامل این اسید پاشی کی بوده؟ او تحت تاثیر کدام تفکر غلط اقدام به اسید پاشی کرده است . آقای احمدی مقدم . خودتی داداش
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 15:05
azadeh11 - آمستردام - هلند
اینها که همه را سریع میگیرند . حالا کاری از دستشان بر نمیاد...برید از بیت بپرسید همه چیز را میدانند..
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 15:49
hassan5 - تهران - ایران
99 در صد این اسید پاشی ها مربوط به بسیج است
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:38
آماندا - آمستردام - هلند
مورد اسید پاشی زیاد مسئله نگران کننده ای نبوده که خیلی پلیس به زحمت بیافته. موضوع رقص و شادی هست که در عرض چند ساعت عاملان این عمل مستحجن به سزای اعمال شنیع و ضد اخلاقیشون میرسن.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:38
marineboy - لس انجلس - امریکا
دست مریزاد عجب دستآورد چشمگیری!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:53
غربت سرد - بروکسل - بلژیک
اصلا 3800 تا ! یا 38000تا، چطوره؟ حناق که نیست!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 19:09
احتراز - دورف - آلمان
ریگی رو هوا گرفتن ولی‌ یه اسید پاسه هنوز نتونستن بگیرن. معلوم نیست دارن این سناریو برای چه بدبختی میسازن ، بیارنش جلو تلویزیون.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 19:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.