واکنش نتانیاهو به توییتر خامنه‌ای: حکومت ایران اصلاح‌ناپذیر است

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پیام توییتری اخیر آیت‌الله خامنه‌ای را که خواستار نابودی اسرائیل شده بود، نشانه‌ای از عدم تغییر در سیاست‌های ایران دانست و تاکید کرد که قدرت‌های جهانی نباید در مذاکرات هسته‌ای با ایران، شتابزده تن به توافق بدهند.

پیام اخیر در حساب توییتر آقای خامنه‌ای که روز شنبه، ۱۷ آبان، منتشر شده حکومت اسرائیل را «وحشی، گرگ‌صفت و قاتل کودکان» می‌نامد و می‌گوید حکومتی که «از هیچ جنایتی روگردان نیست و هیچ علاجی هم ندارد، باید نابود شود».

اما بنیامین نتانیاهو تاکید دارد که چنین پیامی نشان می‌دهد در ایران «هیچ میانه‌روی» در کار نیست و حکومت ایران «اصلاح‌ناپذیر» است.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، آقای نتانیاهو روز دوشنبه، ۱۹ آبان، با «تروریست» نامیدن حکومت ایران اظهار داشت که این حکومت «خواستار ریشه‌کنی اسرائیل شده و تروریسم بین‌المللی را ترویج می‌کند».

وی افزود: «حکومت تروریستی ایران نباید اجازه یابد که به قدرتی تبدیل شود که در آستانه هسته‌ای شدن است و من از کشورهای ۱+۵ می‌خواهم که شتابزده تن به توافقی ندهند که به ایران اجازه دهد به سمت بمب [هسته‌ای] حرکت کند.»

۱+۵ به کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان اشاره دارد که در میانه مذاکرات دامنه‌داری با ایران بر سر برنامه اتمی آن هستند. این مذاکرات تا روز سوم آذر باید به یک توافق‌نامه جامع اتمی منجر شود و در شرایطی که تنها دو هفته به مهلت مقرر باقی مانده، هنوز اختلافات میان طرفین باقی است.

در این حال گزارش‌های متعددی نیز از بروز تنش میان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، و بنیامین نتانیاهو حکایت دارد که جو بایدن، معاون آقای اوباما، روز دوشنبه آن را تکذیب کرد.

آقای بایدن که در نشست فدراسیون‌های یهودی آمریکای شمالی سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: «مانند همه دوستان نزدیک، ما با هم صادقانه و سرراست صحبت می‌کنیم. ما با هم مخالفت می‌کنیم. همدیگر را دوست داریم و همدیگر را عصبانی هم می‌کنیم.»

وی سپس تاکید کرد: «ما به ایران اجازه نخواهیم داد که به سلاح هسته‌ای دست یابد. همین و تمام.»

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ هم‌اکنون در مسقط، پایتخت عمان، در حال برگزاری است.

+107
رأی دهید
-24

greentree - تهران - ایران
بیت رهبری شده بازیچه اسرائیل و مصباح یزدی ، افراد این بیت مرتب فریب میخورند به خاطر دوری از مردم و دیکتاتوری مطلق
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:19
ونکوور.کانادا - ونکوور - کانادا
آقای نتانیاهو، بزرگی کنید و تلکیف این رژیم جنایتکار آخوندی را یک سره‌ کنید، آنهای که‌ به‌ مردمشان رحم نکنند چطور به‌ شماها رحم خواهند کرد. باور کنید اوباما هم با این رژیم جنایتکار همدست شده‌ و همه‌ کوشش این است با خامنه‌ای همپیمان شود.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 02:47
fdsa60 - تهران - ایران
سیر به پیاز میگه تو چقدر بد بویی. بنیامین جان بزار خون اون بچه ها خشک بشه بعد در مورد تروریست صحبت کن
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 03:36
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
خامنه‌ای که هر عر عر کنه، به ضرر مردم ایران و آمریکا ‌ست و به نفع اسرائیل و فلسطین،شما به بهانه تهدید از طرف ایران میلیارد میلیارد از خزانه آمریکا را میچاپید و ایران هم باید میلیون میلیون به فلسطین بده.در نتیجه باز برنده هستی‌ که ،خر خودتی هر بار که نخست وزیر شدی آتش جنگو شعله ورتر کردی،پس خفه خون بگیر.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 00:36
dook - دبي - امارات
خودتون هم میدونین همش شعاره و هیچ خطرى از جانب این آیت ها شما را تحدید نمیکه . مردم دنیا را به مسخره گرفتین و با پولتون دنیا وا زیر سلطه خودتون در آوردین و خودتون را مظلوم جلوه دادین ولى اسلام حقیقى اهل سنت است که خطرى براى یهودیت محسوب میشود و ان شاء الله خیلى زود کثافتهاى صهیونی را براى همیشه از زمین صاف خواهیم. کرد. البته نه به دست همکارهاى دروغگوى رافضى بلکه به دست مسلمانهاى واقعى.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 03:55
hossein+87= - ایران - ایران
تفاله ، اینهمه بیگناه رو ظرف چند روز پودر کردی و انقدر دمت درازه؟!! مطمئنم اگر ایران انقدر مرگ بر اسرائیل نمیگفت ، اینها اینطور به خودشون اجازه خونریزی و تجاوز نمیدادن. آمریکا ایران و اسرائیل رو علیه هم کرده و خودش داره اونور دنیا محصول این اختلاف ها رو میچینه!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 06:12
dara20 - تهران - ايران
حکومت کثیف اسلامی بی‌ هیچ شکی اصلاح ناپذیر است و باید از میان برود اما جنایت‌های سییاسی و اقتصاد یهودیان که اکثرا صنایع اسلحه سازی بزرگ جهان و شرکت‌های خونخوار نفتی‌ را در دست دارند را نیز نادیده نباید گرفت. اسرائیل نیز همچون حکومت آخوندی محور شرارت است.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 08:56
تیتو تیتو - تهران - ایران
dook - دبی - امارات بله اسلام حقیقی شما را در سیمای داعشیان خونخوار رویت کردیم لازم نیست بیشتر از خودت تعریف کنی .
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 09:59
siavash2a - تهران - ایران
حرف راست جواب نداره.اخوندها فقط باید نابود بشن
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 10:17
karaji - گتنبرگ - سوئد
این دو نفر دنیا رو دست انداختند و به هم نون قرض میدند ، یا قیمت نفت در گرو هست یا جهان گشایی!!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 11:43
فراوانی - قطر - قطر
این از خامنه ای پوفیوتر خامنه ای از این پوفیوزتر
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 13:11
باور عمیق - قم - ایران
حکومت اسراییل ((گرگ ، وحشی و قاتل کودکان )) است . این جمله را باید با طلا نوشت
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:43
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
متأسفانه دولت نتانیاهو از نظر انسانی‌ و انسان‌دوستی دیگه داره دست هیتلر را هم از پشت میبنده. اگر سیاست اسراییل در مورد مناطق خود مختار فلسطین و شهرک سازی‌های غیر قانونی‌ تغییر نکنه، وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 17:30
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین
باور عمیق-قم-ایران- نه این که حکومت ایران مهد دمکراسی و بشر دوست و مدافع حقوق بشره. رهبر بی.. ات از همه قاتل تره. اسمتو عوض کن، بزار خواب عمیق
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 21:08
biparva-jan - تهران - ایران
ونکوور ایا یک «رژیم» یک ساختمانه که اون رو بمباران کنه و کار رو یکسره کنه؟ درخواست تو الان حمله نظامی اسرائیل به ایرانه؟ چه میشه گفت غیر از این که خاک بر سر وطن فروشت. تو برای از بین رفتن رژیم حتی حاضری ببینی کشورت رو ویران میکنند.
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 00:32
kitaro - تهران - ایران
dook - ﺩﺑﻲ - ﺍﻣﺎﺭﺍﺕ. اگه مسلمون واقعی شما هستین پس حق با بنیامینه!!. همچین از خودتون تعریف میکنی که انگار تا حالا چه گلی بر سر اسلام زدین!!!. اینهمه کشور سنی مذهب تو منطقه هست بجز تروریسم و واپسگرایی هیچی ازشون درنیومده!!!. با اینکه من مذهبی نیستم اما میدونم که هیچ عقلانیتی در سنت نیست!!!. چیزی به نام متفکر اصلا در اهل سنت معنی نداره!!. من برای همه ادیان و مکاتب احترام قایل هستم اما دیگه قرار نشد بیاین اینجا توهین کنین به شیعه!!. چیزی که تا حالا تجربه شده اینه که تا حالا کوچکترین گزندی از جانب سنی به اسراییل نرسیده و نخواهد رسید!
‌پنجشنبه 22 آبان 1393 - 05:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.