برادر «آمنه بهرامی» خودکشی کرد!

در ساعت 14:30 دیروز جوان 35 ساله‌ای خود را از طبقه بیستم یکی از برج‌های شهر تهران به پایین پرتاب کرد؛ نامبرده 45 روز در بیمارستان روانی بستری بوده و یک هفته پیش مرخص شده است.

به گزارش فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در ساعت 14:30 امروز یک جوان 35 ساله مجرد به نام م. بهرامی خود را از طبقه 20 یکی از برج‌های شهر تهران به پایین پرتاب کرد و فوت شد.

بر پایه این گزارش نامبرده 45 روز در بیمارستان روانی بستری بوده و یک هفته پیش مرخص شده است.

مرکز اطلاع‌رسانی انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: دلیل خودکشی هنوز مشخص نشده در ضمن آنکه ایشان برادر آمنه بهرامی قربانی اسید‌پاشی سال 83 بوده است.


چرا برادر آمنه بهرامی خودکشی کرد؟


خانواده بهرامی باز هم قربانی دادند، اما نه قربانی اسیدی. این بار قربانی‌شان در پی پیامدهای اسیدی به مرگ خودخواسته تن داد.
پسر 35 ساله از طبقه بیستم برج‌های سه‌قلوی ستارخان خودش را به پایین پرتاب کرد. خبری که ساعت سه بعدازظهر دیروز روی سایت‌های خبری قرار گرفت مربوط به مرگ خودخواسته برادر آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی ‌سال 83 بود.

به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند در مطلب شماره امروز ود، به جزئیاتی از این حادثه پرداخته و آورده است: از روزی که اسید زندگی خانواده بهرامی را سوزاند 10 ‌سال می‌گذرد اما باز هم تبعات شوم حادثه‌ای که عواطف اعضای خانواده را برانگیخته بود، دامنگیر آنها شد.

وقتی آمنه مورد هجوم خواستگار اسیدپاش قرار گرفت محمد تنها 25 ‌سال داشت. او اولین کسی بود که بر بالین خواهر که با صورتی سوخته روی تخت بیمارستان خوابیده بود، رفت؛ حادثه‌ای که او را در شوکی عمیق فرو برد و از آن روز به بعد احساسش، همراه با صورت اسیدی آمنه، تحلیل رفت. سال‌های اول سخت‌تر بود. همان زمان شیرین بهرامی - خواهر آمنه - نامه‌ای برای یکی از منتقدان قصاص مرد اسیدپاشی که چشم‌های خواهرش را هم گرفته بود نوشت و در آن از آنچه بر خانواده بهرامی گذشت خبر داد.

شیرین نوشت: «شما از دور در حال تماشای جریانی هستید که درک و فهمش برایتان دشوار است. فقط خوانده‌اید. ندیده‌اید. یادم می‌آید روزی که برادرم «فرهاد» بعد از سه ماه دوری از خانه و خدمت در اطراف شیراز، بی‌خبر به خانه آمد تا غافلگیرمان کند، چه بد غافلگیر شد. برادر دیگرم «محمد» که در شوک و سکوت ناظر بود و ناباورانه فقط نگاه می‌کرد. چه خوب که آمنه نبود تا گریه دسته‌جمعی ما چهار خواهر و برادر را ببیند. او رفته بود برای پانسمان و بعد از آن گریه بود که ما قول دادیم جلوی آمنه صبور باشیم و او را بخندانیم و امیدوار کنیم.»

همین جمله‌های شیرین کافی بود تا عمق روزهای سختی که تک‌تک اعضای خانواده در این سال‌ها یدک کشیده بودند، تصویر شود. 10 سال و 8 روز از آتشی که زندگی‌شان را خاکستر کرده بود گذشت اما این تنها آتش زیر خاکستر بود و دوباره ماه آبانی فرارسید که شاید هیچ‌گاه از خاطرشان نرفت. 12 آبان‌ماه ‌سال 83 و حالا 20 آبان‌ماه ‌سال 93 است.

خانواده بهرامی باز هم قربانی دادند، اما نه قربانی اسیدی. این بار قربانی‌شان در پی پیامدهای اسیدی به مرگ خودخواسته تن داد. از همان سال‌های اول که تاب دیدن خواهرش را نداشت مشکلات عصبی به سراغ محمد آمد. چندباری به روانپزشک مراجعه کرد، قرص خورد، در بیمارستان بستری شد اما هرگز نتوانست با حادثه‌ای که زندگی خواهرش را زیر و رو کرده بود کنار بیاید. غمگین بود، افسردگی گرفت و پا به پای خواهرش تحلیل رفت تا این‌که ظهر روز دوشنبه دوباره بی‌تابی‌هایش شروع شد. اضطراب داشت و در چشم بر هم زدن به سمت راهروی خانه‌شان رفت و مرگ را در آغوش گرفت.

آمنه بهرامی که از خودکشی برادرش شوکه است، به «شهروند» گفت: «از روزی که آن اتفاق برای من افتاد، برادرم افسردگی گرفت. نمی‌توانست من را با صورت سوخته ببیند. همیشه می‌گفت می‌خواهم چشم‌هایم را به تو بدهم. امروز هم از صبح اضطراب داشت. نگرانش بودیم. می‌خواستیم با خودروی برادرم او را به دکتر برسانیم که در یک لحظه از خانه خارج شد. اما کسی او را ندیده بود. اطراف را گشتیم که ناگهان متوجه شدیم محمد خودش را از داخل راهروی ساختمان به طبقه پایین پرتاب کرده است.»

+133
رأی دهید
-8

paksan - آمریکا - آمریکا
احمق بجای اینکه خودت رو بکشی باید اون نامرد رو به سزای عملش می رسوندی .مردونگی و لوتی گری تبدیل به خودخوری و عصبیت شده و اگر این دختر موقع قصاص به حرف برادرش گوش میکرد و چشمای اون قاتل اسیدی رو نفله میکرد الان کسی جرات نمیکرد روی کسی اسید بپاشه و برادرش هم آروم میشد ولی هرچی بوده گذشته باید آینده رو ساخت.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 00:42
chatra - آمستردام - هلند
بد بختی و فلاکتی که رژیم خمینی و حکومت اسلامی برای مردم به ارمغان آورد.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 00:46
dandelion7 - تهران - ایران
لعنت ابدی به همه ی کسایی که زندگی دیگران رو بخاطر خودخواهی و حسادت و. خودشون نابود میکنند :-(
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:16
greentree - تهران - ایران
بعضی‌ برادر‌ها خیلی‌ خانواده دوست هستند و نمیتونند تحمل کنند کسی‌ با خواهرشون اینطور رفتار کنه ،‌ای کاش اول اون اسید پاشو میکشتی بعد خود کشی میکردی
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:25
مژگان سازگار - لندن - انگلیس
واقعاً غم انگیز و ناراحت کننده.روحش شاد و تسلیت به خانواده ...!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 00:13
Realman - ارواین - امریکا
بدترین رآه رو انتخاب کرده
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 03:35
Dook - دبي - امارات
این رافضیان صیغه اى چه بر سر مملکت آوردن همه دپرس و از اسلام رانده
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 03:59
Lolalola - پاریس - فرانسه
Paksan چطور به خودت اجازه میدى توهین کنى. افسردگى نوعى بیمارى که دیده نمیشه. این برادر جوون عاشق خواهر بزرگش بوده فهمیدنش خیلى ساده است همه آدمها روحیه قتل و آدمکشى مثل شما ندارن!!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 05:31
hossein+87= - ایران - ایران
greentree - تهران - ایران - اگه شما دارید در مورد انسان ها صحبت میکنید ، فکر نکنم انسانی باشه که از رفتار اینگونه با همنوع خودش خوشحال بشه و بتونه تحمل کنه چه برسه به برادر!! باور کنید اکثر انسان ها در ایران ، از اینگونه اتفاقات در کشور رنجیده میشن و زندگیشون تار و تارتر میشه. آخریش همین قضیه اصفهان که واقعا منزجر کننده است و مطمئنم یه آدم سالم و حلالزاده همچنین کاری نمیتونه انجام بده.
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 06:16
quickwin60 - استانبول - ترکیه
خدا بیامرزتش ، بیچاره چقدر ازیت شده بوده تو این مدت . خدا لعنت کنه کسایی که بخاطر خودخواهی خودشون حاضر میشن هر رنجی و به بقیه بدن . روحش شاد ، امیدوارم اون آدم کثیف که این رنج و به این خانواده تحمیل کرده سزای کارشو بده . روحت شاد ، امیدوارم به آرامش رسیده باشی .
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 06:04
siavash33 - کردستان - ایران
متاسفم پشت سر مُرده درست حرف بزنیم بهتره .. کسی جای کسی نیست تحمل ها متفاوته امااگر من بودم زیرابرم بود اون نامردوپیدا میکردم و کاری که بایدومیکردم
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 07:46
Imod.barbekan - منامه - بحرین
کشوری که اداره کننده اش امام زمان دروغین در چاه جمکران باشه و حکمرانانش اخوندهای اراذل و اوباش بر گوسفندانان باشند بهتر از این نمیشه ،همیشه شاهد خودکشی ، کشته شدن و اسیدپاشیدن روی دختران جوان خواهیم بود
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 07:58
Farokhzad - کنت - انگلستان
امیدوارم که این خانواده بتواند با این غم کنار بیایند واقعا سخته با قصاص مشگل حل نمیشه قضیه دردناکتر از این حرفهاست در اخر روحش شاد
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 08:13
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
dandelion7- تهران - ایران... حرف خوبی زدید دوست عزیز،ای کاش انتقام خواهر و خودشو می‌گرفت ، مخصوصا که خواهرش هم از عفو خود پشیمان بود!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 08:15
قیس - اهواز - ایران
مرگ بر اون ملعون که امنه رو اینجوری کرد
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 08:55
DaaDaa - تهران - ایران
خدا رحمتش کند عجب انسان عاطفی و برادر دلسوزی بود ، ای کاش قبل این حرکت انتهاری یک لیتر اسید تو صورت آن جانور خالی میکردی حداقل اینجوری میفهمید که شما چه کشیدید. بدبختی و فلاکت سبب افزایش جرم هایی ازاین دست شده..آقای خامنه‌ای شده یکبار به عیادت قربانی ها بروی؟؟ اما هرهفته با اسیدپاشان جلسه داری...واقعا شرم آوره
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 07:41
کوروش مهری - یزد - ایران
بعضیها تو آمریکا هم که باشند حماقت تو خونشونه!!آخه احمق جون اون یارو اسیدپاش رو هم که بکشه خواهرش سالم میشه؟؟؟.. داعش و تفکر داعشی!!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 16:06
بت شکن - مونترال - کانادا
متاسفم برا‌ی کاربرانی که این انسان پاک را احمق پنداشته و وی را به عدم گرفتن انتقام نکوهش میکنند بعد خود را انسان جا میزنند. چه روح بزرگ و انسان منشانه‌ای داشته که غم و اندوه و افسردگی و مرگ را به جان خریده ولی‌ حاضر به انجام عمل غیر انسانی نشده...روحش شاد...
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 17:12
azadi2011 - تورنتو - کانادا
این چه جامعه است و اسمش چیست۰ ای ایران عزیز کجا می روی ?۰ خدایش بیامرزد و به خانواده ی عزیزش صبر بدهد۰ آمین
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 19:29
طاطا - تهران - ایران
بت شکن مونترال عالی گفتین
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 20:31
*Fanoos* - ایران - ایران
فقط می تونم بگم خدا به این خانواده صبر بده.... واقعا ما نمی تونیم عمق این حادثه تلخ رو درک کنیم :(
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 23:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.