معاون رئیس جمهور ایران: سرنخی از حادثه اسیدپاشی کشف نشده است

به گفته شهیندخت مولاوردی، وزرای اطلاعات، دادگستری و کشور گزارش خود در مورد اسیدپاشی ها را در جلسه هیات دولت ارائه کرده اند

شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران در امور زنان، در مورد پرونده اسیدپاشی های اصفهان گفت: "وزیران اطلاعات، دادگستری و کشور گزارش خود را درباره حادثه اسیدپاشی به رییس جمهور داده اند اما چون سرنخی کشف نشده، پیگیری ها به نتیجه نرسیده است."

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، خانم مولاوردی در ارتباط با پیگیری‌های انجام شده تاکید کرد: "سه وزیر در دو جلسه قبلی هیات دولت گزارش خود را در این زمینه ارائه کرده اند."

پیشتر رسانه‌های ایران اعلام کرده بودند که هیات تحقیق کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، در گزارش خود اسیدپاشی های اصفهان را ناشی از "انگیزه شخصی" دانسته است.

در گزارش هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس آمده است: "برآوردها نشان می‌دهد که اقدام به اسیدپاشی ناشی از انگیزه شخصی بوده و به هیچ وجه سازمان یافته و در ارتباط با موضوع بی حجابی و امر به معروف نبوده بلکه یک حادثه جنایی است که در دست بررسی است، اما هنوز عامل جنایت دستگیر نشده است."

بسیاری از دیگر مقام های ایران نیز گفته اند که انگیزه حملات اصفهان امر به معروف و نهی از منکر نبوده است.

گزارش های اسیدپاشی به زنان در اصفهان، از اواسط مهرماه امسال منتشر شد. مسئولان پلیس این شهر، روز ۲۴ مهرماه وقوع چهار مورد اسیدپاشی را تایید کرده و از "اقدامات امنیتی" برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

به نقل از برخی قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان گزارش شده است که دو مرد موتورسوار عامل این حمله‌ها بوده‌اند.

در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان، در تهران و اصفهان تجمع های اعتراضی برپا شده است.

مقام های ایران، با انتقاد از برخی رسانه‌ها که اخبار اسیدپاشی ها را پوشش داده اند و نیز افرادی که در اعتراضات عمومی به این عمل شرکت کرده اند، آنها را به خاطر انتساب حملات به "آمران به معروف و ناهیان از منکر" مورد انتقاد قرار داده اند.

برخی از رسانه ها و مسئولان محافظه کار، حتی اسیدپاشی اصفهان را کار افراد وابسته به خارج از کشور دانسته اند.

+5
رأی دهید
-43

سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
این که کاری نداره مگر نه این که خامنه ای نائب امام زنان هست خوب بره از امام بپرسه اخه علم لایتنٰهی و غیب داره ،ولی فکر کنم کار خود امام زنان باشه و حالا از ترس انتقام ظهور نخواهد کرد
‌سه شنبه 20 آبان 1393 - 22:55
amir-amir - تورنتو - كانادا
خانم محترم بهتر است شما هم همان گزارش برادران حزب الهى را قبول کنید که این کار موساد و ام ٢٤ و ام ٢٦ مخصوصا ماموران مخفى مستقر در کشور بورکینافاسو مى باشد ما که از رو رفتیم و قبول کردیم.
‌سه شنبه 20 آبان 1393 - 23:02
mlowes - واشنگتن - آمریکا
اگر ۴ تا جوان با یک آهنگ برقصند، در کمتر از یک هفته دونه به دونه اونها رو پیدا میکنند، و بلافاصله هم معلوم می‌شه که کار استکبار بوده، ولی‌ وقتی‌ به دستور خودشون حـ...‌های بسیجی‌ رو میفرستند که به مردم اسید بپاشن، نمی‌تونند اسمشون را از پایگاه بسیج پیدا کنند؟؟؟
‌سه شنبه 20 آبان 1393 - 23:13
aashena - اتاوا - کانادا
امیدوارم همین بلا سر خودت بیاد اون چشمای حیله گرت نابینا بشه
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:22
greentree - تهران - ایران
اسید پاش همان امام جمعه... اصفهان و ۵ تا بسیجی‌ ولگرد بی‌ سواد هستند که دستگیری آنها بیشتر از ۱ ساعت زمان لازم ندارد ، مردم شما داعشی‌ها را سال هست که میشناسند
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:33
مترلینگ - منچستر - انگلستان
گشتیم نبود نگرد نیست معلومه که پیدا نمیکنید چون اصلا گم نشده که پیدا کنید همین بغل دستتون رو سمت راست یا چپ رو نگاه کنید میبینید به این جا که رسید مامورا بی عرضه شدن
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 02:52
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
شهین جون کم لطفى میکنى . کجان این سربازان گمنام امام زمان ؟خوب معلومه نمیتونن خودشونو لو بدن . شهین جون بگین کار برادر امنه بوده از بس ناراحت جراهات خواهرش بوده میخواسته تمام دخترا رو رو صورتشون اسید بپاشه بعد هم که دستش رو شده خود کشى کرده .چه سناریوى شد به به بدین کیهان و اطلاعات چاپش کنن. پاى بیگانه ها. امریکا. انگلیس .رژیم صهیونیستى رو هم تو این ماجرا باز نکنین دستتون رو شده جلو مات
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 01:45
siavash2a - تهران - ایران
سرنخش دست سران نظامه.و خامنه ایه
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 10:18
azadeh11 - آمستردام - هلند
از بیت آدرس بگیر،،
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 11:09
Azadikhah - تكسل - هلند
خوب معلومه نمیان که بسیجی‌، انصار حزب الله رو معرفی‌ کنند.منفورتر می‌شند!
‌چهارشنبه 21 آبان 1393 - 10:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.