اسیدپاشی اصفهان با 'انگیزه شخصی' بوده است

هیأت اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در گزارش خود به این نتیجه رسیده که اسیدپاشی های اصفهان ناشی از انگیزه شخصی بوده و سازمان یافته نبوده است.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که گزارش هیات اعزامی به اصفهان برای بررسی موضوع اسیدپاشی در جلسه امروز یکشنبه (نهم اکتبر، هجدهم آبان) این کمیسیون قرائت شده و "در بخشی از آن در مورد معالجه سرپایی دو نفر از حادثه دیدگان و وجود نقطه مشترک بین همه آسیب دیدگان یعنی رخ دادن این اتفاق در ماشین صحبت شد."

در ابن گزارش آمده: "برآوردها نشان می‌دهد که اقدام به اسیدپاشی ناشی از انگیزه شخصی بوده و به هیچ وجه سازمان یافته و در ارتباط با موضوع بی حجابی و امر به معروف نبوده بلکه یک حادثه جنایی است که در دست بررسی است، اما هنوز عامل جنایت دستگیر نشده است."

گزارش های اسیدپاشی به زنان در اصفهان از اواسط مهرماه امسال منتشر شد و در نهایت، مقامات پلیس این شهر روز ۲۴ مهرماه این چهار مورد اسیدپاشی را تایید کردند و "اقدامات امنیتی" برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

به نقل از قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان گزارش شده بود که دو مرد موتورسوار عامل این حمله‌ها بوده‌اند.

در اعتراض به این حملات، در تهران و اصفهان تجمع های اعتراضی برپا شد.

اما استانداران تهران و اصفهان اعلام کردند که "هرگونه تجمع در این زمینه غیرقانونی است و با افرادی که با شایعه‌سازی، اقدام به برهم زدن آرامش جامعه کنند، برخورد می‌شود."

مقامات ایران در سمت های مختلف تاکید کردند انگیزه این حملات امر به معروف و نهی از منکر نبوده و بصورت تصادفی شخصی اتفاق افتاده است.

آنها و برخی از روحانیون وابسته به حکومت نیز گفتند که امر به معروف و نهی از منکر به معنی توسل به خشونت خودسرانه برای اجرای دستورات حکومتی نیست.

مقامات رسمی با انتقاد از رسانه‌ها، کسانی را که بر اخبار اسیدپاشی تمرکز کرده یا در صدد برگزاری اعتراض عمومی به آن بر آمده‌اند متهم کردند که با انتساب این عمل به آمران به معروف و ناهیان از منکر، ایجاد شبهه کرده‌اند.

برخی از منابع حکومتی حتی از ارتباط اسیدپاشی اصفهان با خارج از کشور سخن گفتند هر چند دقیقا به کشور یا گروه خاصی اشاره نکرده‌اند.

+5
رأی دهید
-64

ekman - شیراز - ‫ایران
یعنی ماستمالی!!!.اگر انگیزه شخصی بوده چرا نمایندگان اعزامی از مجلس فورا و از اصفهان نتیجه تفحص !!!خودشان را به مردم اعلام نکردند و برگشتند به تهران و با چند روز تاخیر،مشورت و چه خاکی بسر بریزیم ،اکنون اینچنین موضوع را ماستمالی و مردم را گول زده اند . خودتان و هفت پشتتان خر هستید.
دوشنبه 19 آبان 1393 - 00:10
سرسره - اهواز - ایران
طبق معمول چون کار خود بیشرفشون بود ماستمالی کردن رفت پی کارش. تازه یه چیزی هم از مردم بدهکارشدن که چرا بزرگش کردید!معلوم نیست اگه بقول خود ح..تون کار اسراییله چرا نباید بزرگش کرد؟!از خدا هم که شرم ندارید لعنت بهتون
دوشنبه 19 آبان 1393 - 03:08
سرسره - اهواز - ایران
طبق معمول چون کار خود بیشرفشون بود ماستمالی کردن رفت پی کارش. تازه یه چیزی هم بدهکارشدن که چرا بزرگش کردید!معلوم نیست اگه بقول خود ح..تون کار اسراییله چرا نباید بزرگش کرد؟!از خدا هم که شرم ندارید لعنت بهتون
دوشنبه 19 آبان 1393 - 03:07
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
البته که شخصی بوده!! ولی سؤال اینجاست که چه شخصی؟؟ از بین جمعیت شنیدم یکی گفت امام جمعه أصفهان!
دوشنبه 19 آبان 1393 - 04:22
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
برید جمع کنید بساطتون رو ...یعنی حتی سناریوی کراوات اسراییلی هم کشک؟یه چیزی بگید که بگنجه لااقل!
دوشنبه 19 آبان 1393 - 07:02
Azadikhah - تكسل - هلند
هیأت اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران خر خودتونید!
دوشنبه 19 آبان 1393 - 10:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.