درخشان؛ شانس نداریم؛ پول نداریم؛ بازیکن هم نداریم

حمید درخشان در خصوص دلایل به تساوی کشیده شدن بازی برده مقابل فولاد تبریز از بدشانسی، کمبود بازیکن و مشکل مالی سخن گفت.

به گزارش ایسنا، حمید درخشان در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر گسترش فولاد تبریز اظهار کرد: بازی خوبی را انجام دادیم اما یک چیزهایی از دست مربی خارج است و مربی نمی تواند پنالتی را به گل تبدیل کند. اشتباهات یک بازیکن ممکن است به باختن یک تیم منجر شود. تیمی که دو گل جلو است تیم شایسته‌ای است. وقتی دو گل جلو هستیم نباید فکر کنیم هم چیز تمام شده است.

وی افزود: ما امروز روز بدی داشتیم و برای ما خیلی بد است که پنالتی به گل تبدیل نشد. امروز روز ما نبود و شانس با ما یار نبود. ما روی اشتباهات فردی بازیکنان ما بازی‌ به تساوی تبدیل شد و این هم جزیی از فوتبال است.

درخشان درباره شعارهای تماشاگران بر علیه صادقیان نیز گفت: قسمتی از فوتبال اتفاقات روحی است، بازیکنان احساس مسئولیت می کنند و می خواهند بازی را ببرند و فشار زیادی به خود می آورند.

وی با بیان این که اگر یک دروازه‌بان تمرکز داشته باشد و اشتباهات بچه گانه انجام ندهد گل دریافت نمی‌کند،‌ گفت: بازیکنی که پشت پنالتی قرار گرفت در جام جهانی بازی کرده بود و کسی فکر نمی کرد که پنالتی اومانا به گل تبدیل نشود. ما مقدار زیادی تحت فشار هستیم و می‌خواهیم همه بازی‌ها را ببریم. بازیکن هم تمام تلاشش را برای پیروزی می‌کند، تیمی که با تمرکز خوب بازی می‌کند باید حرفه‌ای‌گری کند. حتی اگر بازی به تساوی کشیده شود باید بازهم برای برنده شدن بازی کند.

درخشان گفت: شاید اگر پنالتی را به یک بازیکن داخلی می‌دادم باز هم پشت سر من حرف می‌زدند. پنالتی را به بازیکنی دادم که تجربه جام جهانی داشت. این قسمتی از فوتبال است. بازیکنان بزرگ دنیا هم نتوانسته‌اند پنالتی را به گل تبدیل کنند. در فوتبال اگر تمرکز خود را از دست بدهی نمی‌توانی برنده شوی.

وی درباره اینکه حاشیه‌های زیادی در پرسپولیس وجود دارد، گفت: ‌جمع کردن این حاشیه‌ها کار ساده‌ای است، به شرطی که دست شما پر باشد. اگر من بازیکنی را از تیم اخراج کنم چه کسی می‌خواهد برای تیمم بازی کند. ما مجبور هستیم تا نیم فصل تحمل کنیم و بعد با بازیکنان برخورد کنیم. باشگاه هم با بازیکنان متخلف برخورد می‌کند.

درخشان ادامه داد: در حال حاضر 5-6 مصدوم داریم و اگر 5-6 بازیکن هم بخواهم اخراج کنم دیگر بازیکنی برای تیم نمی‌ماند که بخواهد بازی کند. بازیکن خودش باید بداند و حرفه‌ای رفتار کند. متاسفانه این دوگانگی ضربه زیادی به تیم وارد می‌کند. بازیکن متخلف دلش گرم است که نمی ‌توانیم او را اخراج کنیم و ما مجبور هستیم این شرایط را تحمل کنیم. بازیکنی که پول حرفه‌ای می‌گیرد چرا حرفه‌ای رفتار نمی‌کند. در اروپا گرت بیل و کاسیاس که ستاره‌های دنیا هستند نیمکت نشین می‌شوند و هیچ اعتراضی هم نمی‌کنند اما اینجا بازیکن قرارداد می‌بندند فکر می‌کند در قراردادش آمده که باید در تمام طول فصل فیکس بازی کند.

وی در ادامه درباره مسائل مالی تیم هم گفت: امروز بحث مالی تیم مطرح بود و قرار بود به حساب بازیکنان پول واریز شود اما به خاطر یکی دو مشکل کوچک این اتفاق رخ نداد. ان شاالله تا شنبه پول به حساب بازیکنان واریز می‌شود.

سرمربی پرسپولیس درباره خستگی بازیکنانش در نیمه دوم گفت: این خستگی به خاطر این است که ما هر 4، 5 روز یک بار بازی می‌کنیم و این بازی کردن برای تیم ما سخت است و این افتی که در نیمه دوم شاهد بودیم به خاطر همین موضوع بود. حال تصور کنید اگر ضربه اومانا به گل تبدیل می‌شد دیگر صحبت‌های این چنینی مطرح نبود و کسی نمی‌گفت تیمتان در نیمه دوم افت کرده است.

وی ادامه داد: تیمی که دو بر صفر جلو است یعنی از لحاظ فنی خوب عمل کرده ولی ما روی اشتباهات فاحش دروازه‌بانمان گل خوردیم و بازی را مساوی کردیم. ما دو دروازه‌بان خوب داریم که یکی از آن‌ها از 45 متری گل می‌خورد و دیگری هم روی زاویه بسته دروازه‌اش باز می‌شود. امیدوارم که این اشتباهات دیگر تکرار نشود، در بازی‌های بزرگ وقتی یک غفلت کوچک هم انجام دهی بازی را واگذار می‌کنی.

درخشان ادامه داد: اشتباهات فردی مربوط به تاکتیک نمی‌شود، اگر ما روی مسائل تاکتیکی گل می‌خوردیم می‌رفتیم و اشتباهات فنی‌مان را برطرف می‌کردیم اما مشکل ما این است که روی اشتباهات فردی گل می‌خوریم.

+6
رأی دهید
-27

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.