پیش‌بینی بالاترین میزان تقاضای پناهندگی در سوئد در ۲۰۱۵

در حالی کم‌تر از دو ماه به آغاز سال جدید میلادی باقی است، سوئد از رکورد شمار پناهجویان در داخل مرزهایش در سال ۲۰۱۵ خبر داد. سوئد پیش از این شرایط پناهندگی برای پناهجویان سوری را تسهیل کرده بود.

اداره امور مهاجرت سوئد اعلام کرد که انتظار دارد در سال ۲۰۱۵ شمار پناهجویان این کشور به بالاترین میزان خود در سال‌های گذشته برسد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه٬ سوئد با جمعیت ۶ / ۹ میلیون نفری دارای یکی از آزادترین قوانین مرتبط با مهاجرت است. طبق پیش‌بینی اداره مهاجرت سوئد، شمار پناهجویان در این کشور در سال ۲۰۱۵ بین ۸۰ تا ۱۰۵ هزار نفر خواهد بود.

سال گذشته مقامات سوئد اعلام کرده بود که به پناهجویان سوری که به سوئد می‌آیند، اقامت دائم می‌دهد. این کشور همچنین سیاست‌های بسیار منعطفی درباره ورود خانواده‌های نزدیک پناهنده‌های سوری در نظر گرفت. این سیاست‌ها باعث شد سوئد در کنار آلمان به عنوان الگویی برای برخی دیگر کشورهای غربی در زمینه پذیرش پناهجویان سوری معرفی شود.

انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی ۸۱ هزار تا ۸۴ هزار پناهجو در سوئد پذیرفته شوند. بالاترین رقم پناهجویان در سوئد به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد که به علت جنگ داخلی در یوگوسلاوی سابق شمار پناهجویان در سوئد به ۸۲ هزار نفر رسید.

به گفته اداره امور مهاجرت در سوئد افزایش تعداد پناهجویان در سال آینده در سوئد همچنین یکی از تبعات افزایش پناهجویان در سراسر دنیاست. این افزایش پس از جنگ جهانی دوم تا کنون بی‌سابقه بوده است.

اگرچه سوئد در قوانین خود سهولت قابل توجهی را برای پناهجویان در این کشور در نظر، اما یکی از مشکلات در این کشور کمبود مسکن برای پناهجویان تازه‌رسیده است. در انتخابات پارلمانی سپتامبر امسال حزب ضد مهاجرت دموکرات‌های سوئد سومین حزب بزرگ پارلمان شدند.
شمار آوارگان سوری در کشورهای همسایه سوریه

رشد تعداد پناهجویان در سراسر جهان

سوئد در حالی بالاترین آمار پناهجویان در مرزهای خود را در سال آینده پیش‌‌بینی می‌کند که پیش از این در ماه مارس ۲۰۱۴ کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با انتشار گزارش مفصلی از وضعیت پناهندگی و پناهجویی در جهان در سال ۲۰۱۳، رشد پناهجویی در جهان را "شدید" و "نگران‌کننده" توصیف کرده بود.


بنا بر این گزارش میزان پناهجویی در جهان از سال ۲۰۱۲ به ۲۰۱۳ با رشدی ۲۸ درصدی مواجه بوده است و پس از سال ۲۰۰۱ بالاترین رقم ثبت درخواست رسمی پناهجویی است.

این نهاد بین‌المللی همچنین اعلام کرد که جنگ سوریه یکی از مهم‌ترین دلایل رشد درخواست پناهجویی در جهان است. سوری‌ها بیشتر از هر ملیت دیگری در سال ۲۰۱۳ به کشورهای دیگر پناه بردند.

بر اساس همین گزارش در قاره‌ی اروپا میزان درخواست‌های پناهندگی نسبت به سال ۲۰۱۲ دست‌کم ۳۲ درصد رشد داشته است. در این میان تعداد درخواست‌های پناهجویی ثبت‌شده در کشورهای اسکاندیناوی از دیگر مناطق اروپا بیشتر بوده است. ۷۰ درصد درخواست‌های پناهجویی در اسکاندیناوی در کشور سوئد ثبت شده است.

اداره آمار اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۲ نیز تعداد ۳۳۰ هزار تقاضای پناهندگی را ثبت کرده که ۷۰ هزار مورد آن پذیرفته شده است.

آلمان واجد بیشترین تقاضاها به میزان ۷۷ هزار و ۵۰۰ درخواست بوده است. فرانسه با ۶۰ هزار و ۶۰۰ درخواست و سوئد با ۴۳ هزار و ۹۰۰ درخواست، در جایگاه‌های دوم و سوم را داشته‌اند.

+18
رأی دهید
-2

masoud1900 - استکهلم - سوئد
این سوریه‌های اشغال کّل اروپا را به گند کشیدن.این سوئد‌های احمق هم به اینها اقامت دائم میدن
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 12:18
manuel1 - لاس وگاس - آمریکا
masoud 1900 - استکهلم - سوئد اگه سوئدی بگه به تو چه گمشو برو کشورت اگه ناراحتی ون موقست که باید واقعن بری گمشی از ون کشور من که سوئدی نیستم قاطی کردم چه برسه به ی سوئدی واقعن ما ایرانیها خیلی رو داریمممممم
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 15:48
manuel1 - لاس وگاس - آمریکا
masoud 1900 - استکهلم - سوئد همچین میگی این سوریه‌های اشغال انگار هر سه پدرته سوئد ایرانی چه گلی به سره دنیا ضده که همساله تو انقد از خود مشکر هستن ؟؟؟؟ واقعن ی لحظه فکر کردم سوئد ماله باباته ناراحتی ؟؟ برو کشوره خودت قاچاق دزدی مواد فروشی کلاهبرداری دروغ بیفرهنگی میخای بازم از شخسیاطع هموطنه عزیزم بگم ؟؟؟ ناراحتی هرسه پدرت نیست سوئد برو کشوره خودت خیلی پوروییییییی میگن مهموم از مهموم بدش میاد ساب خونه از هردوش
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 15:39
dannni - سوئد - استكهلم
مسعود۱۹۰۰ - استکهلم - سوئد بادنجان دور قابچین به تکه ربط داره مگه نون آنها رو از جیبت میدی خودت اضافه هستی‌ اینجا
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 16:08
masoud1900 - استکهلم - سوئد
مانوئل۱ - لاس وگاس - آمریکا,che قدر فکّ میزنی ،تو چی‌ کاره حسنی،بابت سوریه‌ای یا ننت‌
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 20:31
masoud1900 - استکهلم - سوئد
دنننی - سوئد - استکهلم,be تو هیچ ربطی‌ نداره که روی نظر من نظر میدی،۲ روزه از ایران امدی واسه من روشن فکر شدی
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 20:34
mosafer60 - لندن - انگلیس
آقا مسعود اگر یوکی بودی و با این پاکستانیها مقایسه میکردی میدیدی که اون بنده خدا‌ها هم چین هم بد نیستن.در ثانی‌ دوست عزیز بقدری ما هموطن آشغال تو همین اروپا داریم که حد نداره خوب بد همه جا هست.
جمعه 16 آبان 1393 - 00:16
dannni - سوئد - استكهلم
آسود۱۹۰۰ - استکهلم - سوئد جون...... من ۲ روز اومدم اگر مانند من اینجا به دنیا امدی الان ادعا میکردی پسر پادشاه هستی‌
جمعه 16 آبان 1393 - 13:49
masoud1900 - استکهلم - سوئد
دنننی - سوئد - استکهلم,az لهجه کردیت معلومه که راست میگی‌
شنبه 17 آبان 1393 - 08:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.