ارتباط تلفنی به جنایت مسلحانه انجامید

روزنامه خراسان : موتورسواران نقابداری که جوان مزداسواری را در بولوار توس مشهد و با شلیک گلوله به قتل رسانده بودند، در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی و با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی دستگیر شدند و به ارتکاب قتل اعتراف کردند.

به گزارش خراسان، ساعت ۲۰ آخرین روزهای شهریور، ۳ جوان نقابدار که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بودند و جوان مزداسواری را تعقیب می کردند، وارد توس ۹۱ شدند. ناگهان یکی از سرنشینان موتورسیکلت سلاح کلت کمری را بیرون کشید و در حال حرکت چند گلوله به سمت راننده ۲۵ساله شلیک کرد. راننده مزدا ۱۶۰۰تک کابین که وحشت زده به حرکت خود ادامه می داد، دستش را روی سرش گرفت که گلوله ای به دستش اصابت کرد اما سرنشین موتورسیکلت که دیگر کنار خودرو قرار گرفته بود، با شلیک های متعدد، توان حرکت را از او گرفت و کنترل فرمان از دست راننده خارج شد. راننده مذکور که گلوله ای نیز به قفسه سینه اش اصابت کرده بود، خون آلود روی فرمان افتاد و خودروی او نیز به دیوار مدرسه دخترانه برخورد کرد.

سرنشین موتورسیکلت به آرامی و با خونسردی تمام و در حالی که چشمان حیرت زده شهروندان به او خیره شده بود، از موتورسیکلت پیاده شد. او در خودرو را گشود و پس از آن که نگاهی به پیکر بی جان راننده جوان کرد سوار بر موتورسیکلت شد و به همراه همدستانش از صحنه حادثه گریخت.

دقایقی بعد با اطلاع شهروندان، خودروهای پلیس آژیرکشان به محل حادثه رسیدند و با دیدن جسد مقتول، ماجرا را به قاضی ویژه قتل عمد اعلام کردند.

این گزارش حاکی است، با حضور قاضی سیدجواد حسینی و عوامل بررسی صحنه جرم در توس ۹۱، بررسی های قضایی در این باره آغاز شد اما عاملان جنایت مسلحانه با طراحی یک نقشه حساب شده هیچ سرنخی از خود بر جای نگذاشته بودند، بنابراین به دستور بازپرس شعبه ۸۱۱ مجتمع قضایی شهیدقدوسی مشهد پوکه های به جا مانده از شلیک گلوله و دیگر آثار در حالی جمع آوری شد که شیشه های خودرو نیز بر اثر اصابت گلوله شکسته بود. هنوز ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که اعضای خانواده مقتول به صحنه حادثه رسیدند و بدین ترتیب هویت مقتول که «ع» نام داشت، شناسایی شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی درباره چگونگی کشف راز این جنایت هولناک به خراسان گفت: پس از آن که پرونده به دستور قاضی ویژه قتل عمد، برای دستگیری عاملان قتل به پلیس آگاهی ارسال شد، این پرونده در اختیار یکی از کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و از همان لحظات اولیه، تحقیقات با شیوه فنی و تخصصی ادامه یافت.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: ساعاتی بعد از ماجرای قتل، کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد راننده یک دستگاه خودروی سمند در حالی که بسیار مضطرب بود برای تعمیر خودرو به یک تعمیرگاه در اطراف محل جنایت مراجعه کرده است و رهگذران اسلحه کلتی را که در حالت اضطراب از کمر وی روی زمین افتاده، مشاهده کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: پیگیری شبانه همین سرنخ مشخص کرد که راننده خودرو نسبتی نیز با مقتول دارد.

بنابراین راننده با توجه به مشخصات خودروی سمند که به طور امانت در دست او بود، به همراه برادرش دستگیر و برای انجام بازجویی به پلیس آگاهی هدایت شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در بازجویی های پلیسی مشخص شد که آنان در جنایت مسلحانه نقش داشته اند و در ادامه تحقیقات نیز عامل اصلی قتل که در شمال کشور به سر می برد در حالی با شگردهای تخصصی دستگیرشد که همسر او نیز با صدور دستوراتی از سوی قاضی حسینی بازداشت شده بود.

سرهنگ بیدمشکی با اشاره به اعترافات متهمان گفت: عامل اصلی قتل که جوان ۲۸ساله ای به نام «م» است و در حضور مقام قضایی به تناقض گویی پرداخته بود، در بازجویی ها ادعا کرد: «ع» (مقتول) در یک مجلس عروسی فامیلی با همسرم که از بستگانش می باشد به طور تلفنی ارتباط برقرار کرده بود که مدتی بعد من پی به ارتباط نامشروع آنان بردم و موضوع را به برادران همسرم گفتم اما وقتی آن ها این ماجرا را باور نکردند پرینت تلفن همسرم را که به نام خودم بود، گرفتم و به آن ها نشان دادم و بدین ترتیب نقشه قتل «ع» را کشیدیم.

چند روز قبل از وقوع جنایت، منزل اجاره ای ام واقع در بولوار توس را تخلیه کردم و سپس از همسرم خواستم تا با دادن یک پیامک عاشقانه او را به منزل مذکور بکشاند. وقتی «م» با پیامک همسرم به محل آمد و ما را دید سوار خودرواش شد و فرار کرد. ما هم ۳نفری سوار موتورسیکلت شدیم و او را تعقیب کردیم که در نهایت من با شلیک گلوله وی را به قتل رساندم.

گزارش خراسان حاکی است، در پی اعترافات صریح آنان، مقام قضایی با صدور قرار بازداشت موقت عامل اصلی قتل را به اتهام مشارکت و متهمان دیگر را به اتهام معاونت در جنایت مسلحانه در حالی روانه زندان کرد که اتهام رابطه نامشروع نیز به همسر متهم به قتل تفهیم شده است. بررسی های بیشتر درباره این جنایت هولناک از سوی قاضی ویژه قتل عمد همچنان ادامه دارد.

+40
رأی دهید
-7

واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
مرتیکه احمق ناموس پرست برای این عفریته که علاقمند و مایل بداشتن رابطه نامشروع است چرا دست بقتل زدی. مرتیکه عوضی ان زنیکه رجاله را طلاق میدادی تا شخصا بکار ابا و اجدادی و یا شغل شریف مادری خودش ادامه بدهد. حالا قاضی این زنیکه را بجرم داشتن رابطه نامشروع تفهیم اتهام کرده ولی یک زندان ناقابل برای چنین ادمی خیلی کم است. مرتیکه پفیوز ناموس پرست هم باید در زندان بماند و مدتها اب خنک بخورند وفقط خرج دولت زیاد میشه
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 17:30
ekman - شیراز - ‫ایران
حالا اگر اطلاعات شهروندان نمیبود و افتادن کلت کمری را هیچکس شاهد نمیشد،شیوه فنی و تخصصی کارآگاهان چاره ساز میشد ؟ این خواست خدا بوده که نخواسته خون مقتول پایمال شود،البته تحقیق و پرس و جوی کارآگاهان زحمتکش بعد از مطلع شدن از گفته های شهروندان ثمربخش بوده.متوجه نشدم که آن دو نفر همدست قاتل که بوده اند،آیا برادران همسر قاتل بوده اند که بیخودی خودشان را توی دردسر انداخته اند؟همسر قاتل هم به اندازه مقتول مقصر بوده و باید بطور مناسب مجازات شود.کار عاقلانه طلاق دادن همسری خیانتکار است،نه اینکه بخاطر زنی کثیف دست بقتل زدن و از بین بردن جوانی و زندگی خود است.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 19:04
agha_ehsan - تهران - ایران
کجاش تحقیقات پیچیده فنی داشته وقتی مردم دیدن از جیب یه نفر کلت افتاده رو زمین ؟! شما اگه خیلی تحقیق بلدی برو اصفهان اسید پاش رو پیدا کن .
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 20:54
مترلینگ - منچستر - انگلستان
باید بگیم شهادت واطلاعات تخصصی شهروندان ای همه یاری کنن کادر تخصصی اگاهی امنیت داری کنن
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 02:13
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
ای کاش این کار آگاهان خبره را سر پرونده اسید پاش‌ها میفرستادند تا برادران امر به معروف زود تر شناسایی بشوند و الا یکی‌ از قربانیان سیاسی را مسول اسید پاشی الام میکنند و اعدام میکنند
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 09:23
tabatabayi - کوالالامپور - مالزی
دوستان گرامی، شما سیستم آگاهی ایران را دست کم گرفتید، آنها واقعا افراد تیزهوش و خبره ای هستند و به همین دلیل از یک پلیس ساده تبدیل به یک افسر آگاهی می شوند. 1. آنها تو هر محله و هر کوچه و هر پاساژ و هر راسته بازار چندین مامور دارند. 2. حتی اگر آن اسلحه هم زمین نمی افتاد، این افراد دستگیر می شدند. چون اصولا اسلحه در ایران توسط خود سیستم امنیتی توزیع و کنترل می شود و هر کس بخواهد اسلحه تهیه کند، لاجرم باید به فردی که معروف به داشتن و یا فروش اسلحه هست مراجعه کند که آن فرد و یا سیستمی که آن فرد به آن وابسته هست تحت کنترل آگاهی می باشد. 3. به فاصله هر 500 متر در همه شهرها آنتن مربوط به موبایل هست و تمام مکالمات در آن منطقه قابل ردیابی و شنود می باشد. فرد قربانی حتما موبایل داشته و بنابراین نقشه حرکت مسیر او از طریق موبایلش ردیابی می گردد. تمام موبایل هایی که مسیر مشترکی داشته اند ردیابی شده و قطعا یک موتور سه ترک با سه دستگاه موبایل قابل شناسایی خواهد بود.
جمعه 16 آبان 1393 - 00:50
tabatabayi - کوالالامپور - مالزی
علاوه بر این افراد فوق اگر برای این کار قرار گذاشته بودند، حتما با موبایل خود به هم خبر داده اند، کافی است در مکالمات تلفنی ساعاتی قبل از حادثه جستجو گردد و تمام آنها ردیابی خواهند شد. خلاصه، مسائل فنی آگاهی خیلی پیچیده است، چیزهای زیادی هست که عقل ما به اون قد نمی ده و یا باور نمی کنیم. خلاصه هر کس در کار خودش تخصص داره و نباید آنها را دست کم گرفت، اسیدپاش های اصفهان که مثل آب خوردن شناسایی شده هستند و فقط رژیم در حال ساختن سناریو و اجرای آن بعد از افتادن آب ها از آسیاب هست! نگران نباشید.
جمعه 16 آبان 1393 - 00:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.