مادر سعید عابدینی، کشیش مسیحی از ایران گریخت

سعید عابدینی، کشیش زندانی در ایران

نغمه عابدینی، همسر سعید عابدینی می گوید، مادر آقای عابدینی، کشیش آمریکایی ایرانی‌تبار به دلیل فشارهای ماموران امینتی از ایران گریخته و در انتظار مهاجرت به آمریکا  و پیوستن به عروس و دو نوه ی خود فعلا در کشور سوم است.

نغمه عابدینی، همسر سعید عابدینی،  روز سه شنبه در گفت و گو با وب سایت شبکه فاکس نیوز آمریکا به نقل از نزدیکان مادر سعید گفته که خانم عابدینی با کمک آنان به دلیل فشارهای ماموران توانسته از ایران خارج شود و در کشوری امن در انتظار گذراندن مراحل اقامتی خود در آمریکاست.

سعید عابدینی، کشیش تبشیری ۳۴ ساله، شهروند آمریکایی-ایرانی تبار ا‌ست؛ او در سفری به ایران به دلیل «راه‌اندازی کلیساهای خانگی» و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به هشت سال زندان محکوم شده است.

خانواده آقای عابدینی می‌گویند که او برای «دیدار با خانواده و تاسیس یک پرورشگاه» به ایران رفته بود و هدف دیگری از سفر خود نداشت.

نغمه عابدینی گفته که در حال حاضر او و دو فرزندش در انتظار دیدار مادر سعید عابدینی در آمریکا هستند و لحظه های سختی به آنان از جمله مادر سعید می گذرد.

نغمه عابدینی گفته که مادر همسرش قصد ترک ایران را بدون خداحافظی از پسرش نداشته اما به دلایل امنیتی وادار به کار شده است.

پیشتر خبرهایی از ضرب و شتم مادر سعید عابدینی پس از دیدار با فرزندش در بیمارستانی در تهران منتشر شده بود.

به گزارش فاکس نیوز، نغمه عابدینی که ساکن آمریکاست تا کنون از رفتن به ایران و دیدار با همسرش به دلیل ترس از بازدداشت خودداری کرده است.

کشیش عابدینی در ملاقات هفتگی با مادرش در زندان رجایی شهر گفته بوده که از ترس جانش برای هواخوری و ورزش از سلول خود خارج نمی‌شود.

به گفته نغمه عابدینی در ماه های اخیر فشارها بر مادر این زندانی عقیدتی در ایران بیشتر شده و او بیم آن را داشته که بازداشت شود.

سعید عابدینی در اوایل بهمن ماه ۹۱ به اتهام برهم زدن امنیت ملی، به هشت سال زندان محکوم شد و هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج مدت محکومیت خود را می گذراند.

سال گذشته، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، در یک سخنرانی عمومی از مقام‌های ایران خواست تا سعید عابدینی، کشیش ایرانی-آمریکایی زندانی در ایران را آزاد کنند

+88
رأی دهید
-16

delmorde - یوتوبوری - سوئد
آنوقت این مردک ملیچک اخوند روحانی رییس چمهور بی اختیار و با اختیار البته با مچوز از طرف علی دزده و سردسته مافیای ایران. نامه ای به اداره مهاچرت سوئد نوشته ما با نوکیشها مشکلی نداریم.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 18:56
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
من نمیفهمم چرا فرار ؟ اسلام به این خوبی‌ ، به این عزیزی ! آقای عابدینی که به خاطرِ مسیحی‌ بودن در زندان نیست که ! حتا ایشان جرمِ سیاسی هم ندارد چون اصلا در ایران زندانی سیاسی نداریم ! البته جرم اجتماعی هم ندارد بلکه جرمِ او اقدام علیه امنیتِ ملّیست و این جرم چیزِ عجیبی‌ نیست ! معمولا آقا و فداییانش از هر کس که خوششان نیاید این جرمِ از خود ساخته را به او میچسبانند و بیشتر به شکلِ تفریح هست ! خانوم شما چرا فرار می‌کنید ؟ اسلام به این پاکی و صداقت فرار دارد ؟
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 19:40
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
البته این دروغ‌ها ، جنایات و محیطِ خفقان مخصوص اسلامِ عزیز نیست بلکه در مدینه فاضله کسانی‌ که بر طبلِ بی‌ خدایی و بی‌ دینی میزنند نیز به شدتِ بیشتری دیده میشود ! کره شمالی مدینه فاضله اینجور افراد است ! کلا آزادیِ واقعی‌ فقط مخصوصِ مسیح هست ! امین !
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 20:15
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
delmorde - یوتوبوری - چه شما گفتید در اسلامِ عزیز به دروغِ مصلحتی معروف است !!!
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 20:10
razmandeh - استکهلم - سوئد
عیسی مسیح نگهدارتان باشد
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 23:26
abdolmalek - رامسر - ایران
زندانی شدن این کشیش و گریختن مادرشان همه نشان از معجزات حکیم فرزانه رهبر معزز انقلاب میباشد.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 23:48
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اثری از فدائیانِ آقا و سطحی باوران و مخصوصاً حامیانِ آنها که مثلا در لباس روشنفکری در این سایت ظاهر میشوند و برای پوشاندنِ چهره واقعیشان همسایه فلان کس شده اند نمیبینم !
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 08:07
mlowes - واشنگتن - آمریکا
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا. اگر چه که من با اسلام از سنّ ۱۰-۱۱ سالگی مساله داشتم و با وجود خدا هم از سنّ ۱۲ سالگی (و عملا یک آتئیست بودم از ۱۲ سالگی)، ولی‌ باید بگم که همه اسلام از ریشه ادیان ابراهیمی میاد که یهودیت و مسیحیت پدر بزرگهای اسلام هستند. بنظر میاد که خیلی‌ به دین مسیحیت علاقه نشون میدی، که این نشون دهنده اینه که هیچ چیزی نمی‌دونی. به عبارتی دیگر، هیچ تفاوتی‌ بین تو و لاشخوان اسلامی این سایت وجود نداره. چون هیچکدموتون مطالعه ندارید!
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 11:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.