کشف جنازه‌ای که دو سال و نیم در کشتی کوستا کونکوردیا پنهان مانده بود

جنازه آخرین قربانی سانحه غرق کشتی کوستا کونکوردیا پیدا شد. وی یکی از کارکنان کشتی بوده که تا کنون مفقود تلقی می‌شد. کوستا کونکوردیا در پی عملیاتی پرهزینه‌ سرانجام شناور شد و برای اوراق کردن به بندر جنوا انتقال یافت.

بیش از دو سال و نیم از حادثه مرگبار کشتی کوستا کونکوردیا در ایتالیا می‌گذرد، اما تا کنون سرنوشت یکی از سرنشینان این کشتی گردشگری نامعلوم بود.

به گفته رسانه‌‌های ایتالیایی حال جنازه آخرین قربانی کوستا کونکوردیا نیز پیدا و شناسایی شده است. بنا به گزارش روزنامه "لا استامپا" کارگران در هشتمین طبقه کشتی جنازه‌ی "راسل ربلو"، گارسون هندی کوستا کونکوردیا را پیدا کرده‌اند.

به گفته کارشناسان از آنجایی که کشتی کوستا کونکوردیا پس از حادثه، کج و بخش بزرگی از آن به صورت مایل در آب قرار داشت، تجسس همه‌جانبه برای پیدا کردن همه قربانیان امکان‌پذیر نبوده است.

پیکر بی‌جان گارسون هندی در زیر خرواری از مبلمان کشتی پنهان شده بود. پزشک قانونی ایتالیا هویت قربانی را تایید کرده است.

سانحه دریایی با ده‌ها کشته

کوستا کونکوردیا در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۲ در پی سهل‌انگاری کاپیتان در نزدیکی جزیره جیلیو به صخره‌ای برخورد کرد و بخش بزرگی از بدنه آن آسیب دید و آب به درون آن راه یافت.

از آنجایی که کشتی در نزدیکی ساحل قرار داشت، بطور کامل غرق نشد و تنها با شیبی تند به صورت کج بر کف دریا قرار گرفت. اما سرعت حادثه و نا‌کارآمدی پرسنل کشتی سبب شد که ۳۲ نفر از سرنشینان کشتی جان خود را از دست بدهند. ۱۲ نفر از قربانیان شهروند آلمان بودند.

ده‌ها نفر از ۴۲۰۰ سرنشین کشتی نیز مجروح شدند که به لطف نزدیکی به ساحل نجات یافتند.

اتهام ناخدای کشتی

عملیات شناور کردن کوستا کونکوردیا و انتقال آن به بندر جنوا، یکی از پرهزینه‌ترین و پیچیده‌ترین عملیات دریایی در تاریخ سوانح کشتی‌رانی محسوب می‌شود.
فرانچسکو شتینو، ناخدای کشتی کوستا کونکوردیا متهم به چندین فقره قتل غیرعمد استکشتی کوستا کونکوردیا در حال حاضر در اسکله‌ای در بندر جنوا اوراق می‌شود و تا کنون بخش‌های بزرگی از آن جدا و از کشتی پیاده شده‌اند.

فرانچسکو شتینو، ناخدای کشتی کوستا کونکوردیا در حال حاضر متهم به قتل غیرعمد در چندین مورد است. وی هم‌چنین متهم است که به دلیل سهل‌انگاری سبب آلوده کردن محیط زیست شده و پیش از نجات مسافران و کارکنان کوستا کونکوردیا، کشتی را ترک کرده است.

به گفته شاهدان عینی کاپیتان کشتی در حالی که کارکنان و بسیاری از مسافران هنوز در خطر مرگ قرار داشته‌اند، با سوار شدن در قایق نجات خود را از محل حادثه دور کرده است.

شتینو بر خلاف گفته شاهدان عینی مدعی است که بصورت تصادفی به درون قایق نجات افتاده و پس از رسیدن به ساحل، دیگر امکان بازگشت به کشتی را نداشته است. وی هم‌چنین مدعی است که از خشکی عملیات نجات را هماهنگ می‌کرده است.

اما بنا بر شواهد و اسناد موجود، مسئولان بندر در چندین تماس تلفنی (موبایل) از وی خواسته‌اند که به کشتی حادثه دیده بازگردد، اما وی از این کار خودداری کرده است.

+20
رأی دهید
-4

اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
این دیگه چه حـ... ست..افتادم توی قایق نجات!! چه جالب.دروغ وقیحانه انگار باب شده.شده داستان اسیدپاش کراواتی خودمون.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 13:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.