یک زوج مسیحی در پاکستان به اتهام توهین به قرآن کشته و سوزانده شدند

حساسیت نسبت به توهین به مقدسات مذهبی در پاکستان بسیار بالاست

پلیس پاکستان می‌گوید که گروهی از مسلمان خشمگین در منطقه‌ای در شرق این کشور یک زوج مسیحی را به اتهام "بی‌حرمتی به قرآن" به قتل رساندند.

به گفته پلیس مهاجمان بعد از زدن و کشتن این دو نفر، جسد آنها را در کوره آجرپزی محل کارشان سوزانده‌اند.

این حمله در روستایی در شصت کیلومتری شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان رخ داده است.

یکی از مسئولان محلی به بی‌بی‌سی گفت که پلیس تلاش کرده زوج مسیحی را نجات دهد، اما تعداد مهاجمان خیلی بیشتر بوده و کاری از دست پلیس بر نیامده است.

مقام‌های ارشد پلیس و دولت به منطقه رفته‌اند تا درباره این واقعه تحقیق کنند.

اتهامات مربوط به توهین به مقدسات مذهبی و کفرگویی در پاکستان بسیار جدی گرفته می‌شود و در بسیاری از موارد اقدام مردم عادی را در پی دارد.

در بعضی موارد هم از این حملات به عنوان بهانه‌ای برای تسویه حساب‌های شخصی استفاده می‌شود.

بهار امسال افراد مسلح در شهر مولتان پاکستان وکیلی را کشتند که وکالت یک استاد دانشگاه متهم به توهین به مقدسات را بر عهده گرفته بود.

حدود یک ماه پیش هم دادگاهی در پاکستان حکم اعدام یک زن مسیحی را که در سال ۲۰۱۰ به کفرگویی محکوم شده بود، تایید کرد.

+31
رأی دهید
-113

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اسلام دینِ محبت و آزادی ، دینِ نجاتِ انسان هاست ! و اون قدر قدرت مند هست که برای دفاع از قرآن دست به دامن انسان‌ها میشود که اگر کسی‌ آنرا زیر سوال برد او را از بین ببرند !! اون کسی‌ که میگفت باورِ عمیق و فدای آقا از فلان باور بتر است را به این مسلمینِ عزیز و مهربان می‌سپارم ! البته یکی‌ از کسانی‌ هم که باید به جرمِ توهین به قرآن سوزنده شود ، به اعتقادِ فدای آقا خودِ خامنه‌ای هست ، چرا که او در ایران حکمِ ضدِّ قرآنیِ سنگسار را اجرا می‌کند !!!!
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 18:50
ekman - شیراز - ‫ایران
قشری های وحشی!!!همان کاری را که متشرعین عقب مانده با حسین ابن منصور حلاج کردند.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 19:22
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
این چه مکتب و چه خدایی است که به پیروانش اجازه چنین جنایاتی را میدهد؟
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 19:13
gardash - برادفورد - انگلستان
وحشیهای حـ....
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 19:32
senator x - تهران - ایران
کار این مردم وحشیENDخــدانشناسی و بیدینی است.وخوشبختانه دراین دنیادرجهنم خدا درحال زجرکشی هستند.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 19:35
gaagol - دالاس - آمریکا
اسلام مثل ویروس زامبیه اگه به جونه ملتی بیوفته دیگه درمان نداره. راه نجات ایران هم فقط نابودیه اسلامه
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 21:22
arian1 - ابادان - ايران
وحشی گری وجهالت از پیامبر اسلام به پیروان ان نسل به نسل همچنان در حال انتقال است وبندرت کشوری مسلمان بیابی که انسانهایی اگاه ومومن در انجا باشد. اما برخلاف اعتقاد مسلمانان نادان بیشترین اشخاص مومن ومعتقد در کشورهای مسیحی است که قزان انها را اهل کتاب می نامد.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 20:25
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
تا به حال شنیده اید که مسیحیان مسلمانی رو بکشند چون به مسیحیت توهین کرده بوده؟ حالا بماند مسلمانان صبح تا شب به ما مسیحیان توهین میکنند، مریم همیشه باکره رو انکار میکنند، عیسی مسیح پسر خدا رو پیامبر خطاب میکنند، ما را صلیب پرست می‌خوانند، در عراق و سوریه کلیساهایی مارا خراب میکنند، کودکان را میکشند، زنان را تجاوز میکنند، بعد هم اگر یک فرد با هر مسلکی کوچکترین شوخی‌ یا انتقادی به دینشان بکند محکوم به هولناک‌ترین مرگ‌ها است. دین آدمخواران شرف دارد به دین مسلمانان. دو رویی، خودخواهی مفرط، فساد و خشونت و هتاکی از نشانه‌های مسلمین هست و بس.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 20:33
sonixax - آلمان - آلمان
اسلام هر جا که رفت ، رفته رفته از مردمانی که اسلام آورده اند وحوشی خطرناک ساخته که امیدی هم به بازگشتشان به انسانیت نیست.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 22:04
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
وحشی های بوگندو پاکستانی لنگه ندارند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 00:42
faranak-montreal - مونترال - کانادا
winnie1987 - بیرمنگهام - یوکی-این جا انداختی که تو کشور مسیحی‌ها آزادانه می‌رن میان مسجد بنا میکنند تازه از وقت کار میزند میگن باید فریضه به جا بیاریم قربون شعبون رمضون می‌رن تعطیلات تو کشور مسیحی‌ها اما ما حتا تو ایران سال نو میلادی و تولد مسیح را تعطیل نیستیم مگر اینکه تو شرکت خصوصی کار کنیم به ما اجازه مرخص بدن
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 01:33
Neda02 - اتاوا - کانادا
اکثر پاکستانی‌هایی که اومدن این‌جا این‌قدر درگیر اعتقادات بسته‌ی خودشون هستند که هیچ اندیشه جدیدی رو نمی‌تونن بپذیرن و به شدت سعی می‌کنن اسلام رو تحت عنوان آداب و رسوم و سنت و .. به بچه‌هاشون هم تحمیل کنن. باور دارن همیشه حق با اون‌هاست و همه دنیا کافر و جهنمی هستند. اون‌وفت از این که تو کانادا این‌قدر حقیر و منفور هستند شاکی هم هستند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 04:07
امید رهایی - آمریکا - بوفالو
برای هر ویروسی‌ میکروبی ...پاد زهری ساختن الا برای ویروس ویرانگر اسلام.رو که نیست سنگ پای قزوینه.بابا بهشتتون پیش کش خودتون.به امید نابودی این ویروس.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 07:12
دوستدار - استهکلم - سوئد
اسلام اسلام همه جا را به گند و جنایات کشیده. این اسلام چرا باید به این حد جنایت کار باشد که طاقت و تحمل انتقاد نداشته باشد؟ پاکستانیها چرا باید سنگ دفاع از اسلام و قران عرب را به سینه خود بکوبند؟ سر چشمه همه این جنایتها دست ملاها یا اخوندهای مساجد و محله ها است. اگر جلو تبلیغات اخوندها بر علیه دیگران گرفته شود بدونه شگ اسلامیها هم رغبتی به ادم کشتن و جنایت کردن نخواهند داشت. تا جلو اخوند اسلامی نه فقط در پاکستان بلکه در تمام کشور جهان گرفته نشود , جنایت کردن هم خواهد ماند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 07:36
raha1984 - هامبورگ - المان
حالم بد میشه با شنیدن نام این دین و دیدن پیروانش !!
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 07:59
aashena - اتاوا - کانادا
اسلام تنها دینی است که پیروانش هیچ اعتقادی به کتابش ندارد چون اگر داشتند مجازات را به خدا واگذار میکردند اما با تمام وجود ادعای ایمان میکنند تا جایی که جایگاهشون را با خدا اشتباه میگیرند
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 09:05
cobalt3 - کرج - ایران
این پاکستان شده سطل آشغال اسلام هر میکروبی توش عمل میاد حالا میگی نژاد پرست بگو اما کاش بمب اتمی زلزله ای چیزی این آشغالدونی رو با خوب و بدش از روی زمین محو میکرد پاکستان!!! انگار به کچل بگی زلفعلی.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 09:11
rahjoo - بابل - ایران
winnie1987 -تا قبل از رنسانس و حتی جنگهای سی ساله پاپ و پروتستانها اروپا شاید چنین یک توهین کننده به مسیحیت رو مجازات میکرد(باز هم نه در حد مسلمانان امروزی) اما پیشرفت علوم انسانی و غیره به افزایش شعور و زندگی مسالمت آمیز کمک کرد
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 09:13
mountainman - استکهلم - سوئد
یاد پانزده سال پیش می افتم اون زمان چندین افغانی رو تو کوره های اجر پزی اراک زنده زنده اتیش زدن. من جمله یک خانواده ی افغانی رو . نه دلیلش معلوم شد نه کسی پیگیری کرد که چه کسی اونها رو تو کوره انداخته. شاید کارشون خوب بوده و حقوقشون بالا.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 09:45
Barzani - کریستیانساند - نروژ
دینى که بدست بشر درست شده با اون کتابشون فقط به درد عربها میخوره
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 10:01
فراوانی - قطر - قطر
از کسانی که کتاب خانه دارند وکتاب میخوانند نترسید از کسانی فقط به یک کتاب اعتقاد دارند و آنرا هم هیچ وقت نمیخوانند بشدت بترسید
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 11:08
castlehill - سیدنی - استرالیا
رها۱۹۸۴ - هامبورگ - المان. درد برشما...من هم حالت تهوّع بهم دست میدهد وقتی‌ از اسلام می‌خونم و می‌شنوم....
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 11:36
marineboy - لس انجلس - امریکا
درست است پیشرفت در علم و سکولاریسم بساط خفقان کلیسا را جامعه کرد. چه خونهایی که در دوران قرون وسطی و رنسانس ریخته نشد. پژوهشی نشان میدهد بیش از بیست میلیون نفر در طول دوران تاریخ کلیسا کشته شده اند چون عقاید دیگری داشته اند. مسلمان‌ها نیز در تاریخ به نام دین جنایت‌ها کرده اند اما دلیل نمی‌شود مسیحیت کلیسا را دین رحمت نامید. ضمنا اگر کسی‌ بگوید عیسی پسر خدا نبود که توهین محسوب نمی‌شود چون این داستان با عقل سلیم جور در نمی‌اید. مساله تثلیث از نظر فلسفی‌ و علمی‌ بارها رد شده است.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 11:02
زوربا - اصفهان - ایران
اسلام دین رحمت!!!!اسلام دین زحمت مناسبتره.لطفا باور عمیق,جنگنده وفدای آغا توضیح دهند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 12:59
aram.01 - کردستان - ایران
اگر صد میلیارد تومن هم بهم بدن به شرط زندگی در افغانستان و پاکستان و هند و کشورهای عربی قبول نمیکنم.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 18:46
Farokhzad - کنت - انگلستان
بنظر من بأید جاى حرف از مذهب بزنى که طرف مقابلت کمى سواد داشته بأشد همانطور که گزارش شده انقدر تعداد بیماران اسلامى که این جنایت رأ کردن زیاد بوده که پلیس نتوانسته کارى کند براى این بیچارها شرم بر این دین وحشى که پیامش کشتن انسانهاست
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 19:24
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
rahjoo - بابل - ایران شما کاملا درست میفرمایید، در قرون وسطی در اروپا که هیچ در همه جای دنیا اعدم و شکنجه متداول بود. چه بسا حتی گالیله رو کلیسا مجبور کرد حرفش رو پس بگیره، اینها همه درست هست. ولی‌ اینها مال کی‌ هست؟ مال ۵۰۰ سال پیش. گر‌ چه در اسپانیا تا قرن ۱۹ هنوز انکیزیسین وجود داشت، ولی‌ در بقیه اروپا از قرن ۱۶ به بعد رفته رفته از بین رفت. با انقلاب فرانسه و اون حکم معروف ((حقوق انسان)) یا ((حقوق شهروندی))، انقلابی در سیستم دادستانی و قضایی اروپا به وجود اومد که تا به امروز به اکثر دنیا سرایت کرده. اساسا روشنفکران اروپا به این نتیجه رسیدن که مذهب در کلیسا باشه و سیاست و حقوق بدور از مذهب (یعنی‌ سکولار). ما مسیحی‌‌ها حداقل انصافی داریم که این مسلمنها همون رو هم ندارند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 19:32
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
marineboy - لس انجلس - امریکا شما کاملا درست میفرمایید، در قرون وسطی در اروپا که هیچ در همه جای دنیا اعدم و شکنجه متداول بود. چه بسا حتی گالیله رو کلیسا مجبور کرد حرفش رو پس بگیره، اینها همه درست هست. ولی‌ اینها مال کی‌ هست؟ مال ۵۰۰ سال پیش. گر‌ چه در اسپانیا تا قرن ۱۹ هنوز انکیزیسین وجود داشت، ولی‌ در بقیه اروپا از قرن ۱۶ به بعد رفته رفته از بین رفت. با انقلاب فرانسه و اون حکم معروف ((حقوق انسان)) یا ((حقوق شهروندی))، انقلابی در سیستم دادستانی و قضایی اروپا به وجود اومد که تا به امروز به اکثر دنیا سرایت کرده. اساسا روشنفکران اروپا به این نتیجه رسیدن که مذهب در کلیسا باشه و سیاست و حقوق بدور از مذهب (یعنی‌ سکولار). ما مسیحی‌‌ها حداقل انصافی داریم که این مسلمنها همون رو هم ندارند.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 19:35
marineboy - لس انجلس - امریکا
یک مشت سنی سلفی وحشی آدمخوار ریخته اند چپ و راست آدم میکشند و میسوزانند بعد مزدوران جیره بگیرشان در این سایت دم از عمر و فتوحات! میزند و ایرانیان را مجوس و سرافکنده از شکست! مینامد. ایرانی با شعور و فرهنگش بود که اسلام را به شکلی معتدل به دنیا معرفی کرد وگرنه این وحشیگیری هایی که شما از خودتان در میاورید در هیچ مسلک و آیینی قابل قبول نیست. یک مشت جنایتکار وحشی بی سر وپا به اسم داعش سر میبرند بعد اینها غصه عزاداری کردن مردم ایران را میخورند. به شما چه؟! به زنها تجاوز کرده اند و یا سر مردم بیگناه را بریده اند؟
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 22:56
marineboy - لس انجلس - امریکا
winnie1 بله درست است. اروپا دوران رنسانس را طی کرد و از قرن هفدهم و هجدهم آزادی های سیاسی و دینی و حکومتهای مدرن شکل گرفت. متاسفانه ما در دوران قرن بیست ویکم گرفتار یک مشت جاهل عمرپرست شده ایم که از سلف آدمکششان پیروی میکنند و گرفتار عقده های چندین و چند صد ساله هستند. تا زمانی که مردم به خودشان نیایند و این موجودات و عقاید بدوی شان را تکفیر نکنند این منطقه در آشوب و جنگ خواهد ماند. مردم ایران هم بایستی از چنگ ملاهای شیعه رها شده و با عقل و درایت خود زندگی کنند نه این عقلشان را بدهند دست یک عده ملای جاهل مذهبی نما. مشکل مردم خاورمیانه در بکار نبردن عقل است.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 23:03
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
marineboy - لس انجلس - امریکا دقیقا با شما موافقم، جای مذهب در کلیسا و کنیسه و مسجد هست نه در دولت و حکومت و سیاست و عدالت. من درست هست که مسیحی‌ کاتولیک هستم، ولی‌ به شدت معتقد هستم مذهب و دولت باید جدا باشه تا همه بتونند به خوبی‌ زندگی‌ کنند. از تعصب در مذهب هم بیزارم، که خشونت خشونت میآا‌ره و کینه کینه بیشتر.
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 01:34
mlowes - واشنگتن - آمریکا
از اسلام تعجب نکنید. چیزی حدود ۱۴۰۰ ساله که داره این کار رو میکنه. انگار هیچ کسی‌ اینجا تاریخ نمیخونه؟
‌پنجشنبه 15 آبان 1393 - 11:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.