حذف سرهای بریده از بازپخش سریال مختارنامه!

پارسینه: نمایش سرهای بریده قاتلان امام حسین در بازپخش تلویزیونی سریال مختارنامه حذف شده است!

در پخش های قبلی این سریال، در سکانس های مختلف سرهای بریده عبیدالله بن زیاد و شمر و عمرسعد در حالی که به بارگاه مختار ثقفی آورده شده بودند، نشان داده می شد، اما در پخش امسال مختارنامه این صحنه ها با ظرافت تمام(!) حذف شده اند.

سریال مختارنامه به کارگردانی داوود میریاقری به مناسبت ایام عزاداری امام حسین از شبکه آی.فیلم بازپخش می شود.


عکس یادگاری عوامل مختارنامه با سربریده مختار!
عبدالله اسکندری، طراح چهره پردازی سریال مختارنامه

+23
رأی دهید
-8

فراوانی - قطر - قطر
اسلام واقعی یعنی سر بریدن کی میخواهید بفهمید ای جماعت اسلام زده
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 14:50
Farokhzad - کنت - انگلستان
1400 سال اینها پنهان کردن جنایات تازى ها رأ إز ان على تازى گرفته که در نیشابور کلى یکتا پرست زرتشتى رأ کشت تا فرزند ناخلفش حسین تازى که در گرگان همانگونه جنایت کرد !!! و حالا وظیفه من و شما أین هست تاریخ تازى ها رأ به هم وطنان در بندمان نشان دهیم انها مقصر نیستند این تازى ها نمیگذارند تا مردم ما إز ورود اسلام اگاه شوند شرم بر انها
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 15:38
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
فراوانی - قطر- تو میفهمی بسه!! سر بریدن یه رسم معمول در دنیای وحشی غیر متمدن بود نه تنها در خاور میانه بلکه در اروپا تا قبل از کشف باروت و تفنگ که با سلاحهای سرد و برنده و از فاصله نزدیک که بیشتر تن به تن میجنگیدن. وایکینگ های شمال سوئد ونروژ و دانمارک بعد از بریدن سر، اونو نصف میبریدن تا بینی ،توشو خالی میکردن که مثل کلاه روی سر قرار بگیره ونشانه قدرت و رعب بود در شاهنامه هم رستم هم سهراب با سر مخالفاشون(مثلا دیو) کلاه خود درست میکردن(عصر پیشدادیان و کیانیان) . همین دویست سال پیش ملوانان وحشی انگلیسی تن بومیان ابوریجینال در استرالیا رو تا گردن تو خاک میکردن و به سرشون برای بازی پتک میزدن،بعد سر خرد شده رو واسه سگهای شکاریشون میبریدند.تفاله اش هم غذای دینگوهای جنگل میشد. در تاریخ احتمالا بجای عکس طرف بعنوان سند سرشو پیش دستور دهنده میبردن تا اثباتی قاطع باشه بر قتل مورد درخواست و جایزه!! همونطور که سر امام حسین رو سر نیزه از کربلا تا شام(سوریه) به بارگاه یزید بردن.
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 16:01
میو میو - تهران - ایران
اسب آتش - سیدنی - استرالیا:من به حرف شما موافقم سر بریدن از قبل در اروپا و دیگر کشورها بوده و فقط واسه خاورمیانه نیست...عده ای از کاربران مثل (فراوانی - قطر - قطر) آمدن واسه هر چی باشه علیه اسلام و مسیحیت و یهودیت باشه سو استفاده می کنه واقعا برای این عده افراد متاسفم...
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 17:34
cobalt3 - کرج - ایران
سر بریدن و بی احترامی به اجساد کشتگان از قدیم رسم اعراب بوده و هر رئیس قبیله و جنگاوری محلی برای نگهداری سر های بریده و جمجمه دشمناش داشته حتی در روایات مختلف هست که امام زمان بعد از ظهور قبر خلفا رو شکافته اونها رو محاکمه و به دار کشیده و بعد میسوزونه و انتقام فاطمه و بقیه رو میگیره .!!!!
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 17:55
amir-amir - تورنتو - كانادا
جماعت داعش زده!
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 19:02
عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران
میو میو - تهران - ایران-اسب آتش - سیدنی - استرالیا- دربست قبول دارم غربی‌ها و شرق دور مثل مغول و ژاپن همه با سر بریدن حال و کف میکردن ،،اما بدبختانه در قرن بیست,و یکم خبری از این همه سر بریدن به وسیله مسیحی‌ و یهودی حتی بت پرست نمیبینیم،!! فقط در دین رحمانی و با عدل وداد است که با شوق و ذوق و زوزه الله اکبر و صلوات سر می‌برن قلب آدم میخورن و مثل اسلام زمان حمله به ایران تجاوز و قتل غارت می‌کنن! باز هم تاکید می‌کنم در دنیای غرب اینکارها بوده و وحشتناک تر هم بوده مثل همه جهان،،اما در دنیای متمدن امروز فقط فقط به دست مسلمانان چه سنی چه شیعه که همه محمدی الله پرست هستن انجام می‌شه و با افتخار و به اسم محمد انجام میدن و اتفاقا چون از نسل و تبار محمد و عرب هستن دقیقا متوجه اسلام واقع‌ی هستن و درک صد در صدی هم از آن دارن و مو به مو بدون ذره‌ای کم و زیاد دستورات قرآن و محمد را انجم میدهند،،هرچه هم ماله بکشید فایده‌ای نداره که نداره ،اسلامتون چهره نورانی,رحمانی و انسانی‌ خود را به عالم نشون داد
‌سه شنبه 13 آبان 1393 - 22:16
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
عقاب سرخ - پاسارگاد - خودت گفتیی: اما بدبختانه در قرن بیست,و یکم خبری از این همه سر بریدن به وسیله مسیحی‌ و یهودی حتی بت پرست نمیبینیم. من این جمله تو به این شکل قبول نمیکنم چون اولا هنوزم جوامع غیر متمدنی هستن که که برای مذاهب خود قربانی میکنن نمونه اش همین کمپین کنترل و ممنوعیت رسم قربانی کردن دختران نوجوان در ویتنام که سر دختر رو میبرن وخونش در رودخانه مقدس ریخته میشه که خدا راضی باشه وبرکت بهشون بده!،سرچ کنی عکساش هست ولی دل شیر میخواد تا آخرش ببینی.یا در همین حملات بودائی های میانمار به مسلمانان که چقدر سر بریدند و تجاوز کردن ،همه اش هم سر مذهب!.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 06:41
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
منم مثل تو قبول دارم که سر بریدن تو جوامع متمدن نیست ولی یادمون نره که شیوه جنگ با سلاح سرد و فاصله نزدیک جایش رو داده به جنگ با بمب فسفری و تاول زا، کشتار دسته جمعی و سوزاندن مردم با فشار یک دکمه مثل هیروشیمایا با تانک از روی بدن مخالفین رد شدن مثل جنایت اسرائیل در جنین کرانه باختری و اعمال قرون وسطائیه کلیسا و نژادپرستها ویا کوکلوس کلانها و غیره. جنایت جنایته فقط شیوه اش فرق کرده یکی خشن میکشه یکی فبلش افکار عمومی رو گول میزنه.وحشی گری داعش توسط مراکز معتبر اسلامی چه الزهرای مصر چه قم ونجف چه مکه محکوم شده و دستورات غیر فقهی ابوبکر بغدادی که شش سال تو زندون عراق تحت نظر آمریکائی ها بود و سه سال پیش پس از آزادی با سناتور مک کین تو سوریه جلسه داشت وعکش رو خودم دیدم،نمی تونه ملاک صحت دین باش. شعارهای داعش همش واسه یار جمع کردن از عقب مونده هاست.یه چیز دیگه ای پشت قضیه ست که به نظر میرسه اتفاقا تو داری استتارش میکنی که پنبه مالی و رد گم کردنت دیده نشه.
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 06:43
castlehill - سیدنی - استرالیا
فراوانی - قطر - قطر. کاملا با شما موافقم. سر بریدن در تمامی تاریخ بود ولی‌ در تنها دینی پذیرفته شده است و قانونا و شرعا به اون اجازه داده فقط در دین اسلام هست.... یا مثلا چند همسری در قبایل آفریقا یا بین بعضی‌ انسانها هست اما در اصول هیچ دینی پذیرفته نیست مگر اسلام.. کسانی‌ که دم از دین الهی با قوانین الهی می‌زنند چرا اسلام رو با مغول و آفریقایی‌ها مقایسه می‌کنند...؟؟!!!!!
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 05:50
raha1984 - هامبورگ - المان
دین توحش ، دین خونخوار
‌چهارشنبه 14 آبان 1393 - 08:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.