کمبود امکانات در بیمارستان کنگان/مادر با تنفس مصنوعی کودک را برگرداند

ایران وایر : رسانه های محلی جنوب کشور از  نجات جان کودکی در بیمارستان کنگان با تنفس مصنوعی مادر خبر دادند تا وضعیت نامطلوب تنها بیمارستان این شهرستان و کمبودهای امکانات پزشکی و درمانی شهروندان را به تصویر بکشند.

پارس خلیج به نقل از مادر این کودک نوشته است:«به علت بیماری  تنها فرزندم که حاصل ۱۴سال زندگی‌مان بود، به بیمارستان کنگان مراجعه کردم. تشخیص پزشک بستری شدن فرزندم رابه دنبال داشت. بعداز چند ساعت بستری شدن، دچار تشنج و قطعی تنفس شد. خواهرم به کادر پرستاری موضوع را اطلاع داد و پرستاران به دنبال دستگاه تنفس رفتند و این در حالی بود که فرزندم تنفس نداشت. بعد از آوردن چند دستگاه، معلوم شد همه دستگاه های این بخش خراب هستند. دیدم فرزندم دارد می میرد، با تنفس مصنوعی دخترم را برگرداندم. زمانی هم که دستگاه آوردند، از سوند بینی بزرگ سالان برای تنفس او استفاده شد که با اعتراض من و خواهرم، کادر درمانی بیمارستان دوباره از سوند بینی خردسالان برای تنفس فرزندم استفاده کردند.»

این مادر گفت:«این اتفاق برای دومین بار بود برای فرزند من در بیمارستان امام خمینی کنگان می افتد که نشان از ضعف کادر پزشکی این بیمارستان دارد چون دفعه قبل بعد از سه روز بستری شدن و آزمایش های متعدد، حتی بیماری او نیز تشخیص داده نشد که ما مجبور شدیم برای تشخیص بیماری او به بیمارستان شیراز مراجعه کنیم. در بیمارستان شیراز  بعد از یک ساعت بستری شدن، علت بیماری  را عفونت ادرار تشخیص دادند.»

وی اضافه کرد:« اگر آن روز مجبور نبودم و بیمارستانی در نزدیکی محل سکونتم وجود داشت، هیچ گاه فرزندم را برای مداوا به این بیمارستان نمی آوردم.»

پارس خلیج گزارش داده است که کمبود ملزومات و تجهیزات بیمارستانی و کمبود نیروی کارآزموده موجب افزایش افت کیفیت ارایه خدمات و نارضایتی مردم در بیمارستان امام خمینی کنگان باشند و به علت کمبود امکانات، بیماران ناچارند به استان های هم‌جوار بروند.

این وضعیت در سایر استان های بوشهر مانند دشتستان و دیر و... نیز وجود دارد که مشکلات زیادی را برای بیماران ایجاد کرده و آن ها را ناچار می کند برای دسترسی به حداقل امکانات پزشکی راهی شیراز و شهرهای دیگر شوند.  

این گزارش می افزاید آیا آن جایی که مواد ۶۰۸ و ۶۱۸ «قانون مجازات اسلامی» در بیمارستان ها نصب می شود و همراهان بیمار، محترمانه به اعمال قانون تهدید می شوند، لازم نیست که منشور حقوق بیمار و منشور اخلاقی پرسنل درمانی نیز نصب شود؟

+131
رأی دهید
-0

Asghar Torobche - تورنتو - کانادا
الهی من بمیرم برات عزیزم آخه این عدل هست این انصاف هست آخه این آدم‌ها حق زندگی‌ ندران این هم از پول دار‌ترین کشور یعنی‌ ایران الان دیگه تو افغانستان هم این طوری نیست
یکشنبه 11 آبان 1393 - 23:58
Ali-dk - لونگبو - دانمارک
خدا شفاء بده و اینکه به بیمارستانهای ایران إمکانات بدهند پولی برای بچه های غزه و لبنان نمی ماند که پول ملت مزلوم ایران را می خورند و به ایرانیها دشنامًمی دهند .
دوشنبه 12 آبان 1393 - 02:50
خرچنگ - دبی - امارات متحده عربی
متاسفم که در کشوری زندگی میکنم که همه مسئولین به فکر بقای خودشان در مجلس و حفظ بورسیه های .... هستند
دوشنبه 12 آبان 1393 - 03:05
united-iran - آکلند - نیوزیلند
این که زیاد مهم نیست، مهم بچه های غزه ای و لبنانی هستند که هر سال میلیاردها میلیارد از جیب ملت ایران به آنها داده میشود، وگرنه صدتا از این بچه های ایرانی جلوی مسئولان جان هم بدهند این مسئولان خائن تره هم برایشان خرد نمیکنند.
دوشنبه 12 آبان 1393 - 04:09
azadi-iran - وین - اطریش
هموطن مقصر خودمان می باشیم ، هر 4 سال یک دروغ و دیا مثل روحانی برایتون کاندید می کنند و شما ها هم فوران گول این ریاکارانه می خورید و جوی مسجد ها صفر می بندید و مهر زده شده بنام روحانی و امثال اینها را فقط خشک می کنید!. ثروت ایران باید صرف خود و سپاه و بسیج و دیگر مذورانشان و لبنان ، سومالی ، غزه و لیبی و یمن و عراق . می شود، ولی هیچ صدای بلند نمی شود. از ماست که بر ماست.
دوشنبه 12 آبان 1393 - 08:30
cobalt3 - کرج - ایران
خوب بیمارستانی رو که نه دکتر داره نه پرستار و نه دارو و دستگاه تابلوش رو برادرید و تبدیلش کنید به مسافرخونه اینطور دیگه کسی به نیت شفا و دوا علاف اون تابلو نمیشه و فکری بحال خودش میکنه و زمان رو از دست نمیده شایدم تو مسافرها دکتری نرسی کسی اتفاقی پیدا بشه و دردی رو دوا کنه تازه جعبه کمکهای اولیه هر قهوه خونه ای احتمالا مجهز تر از این بیمارستانهاست کبلائی.
دوشنبه 12 آبان 1393 - 17:05
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
فکر کنم باید بچه رو بفرستن به فلسطین یا لبنان اخه ایران اسلامی اونجا برای خدمت به بشریت بیمارستانهای مجهزی درست کرده
دوشنبه 12 آبان 1393 - 22:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.