امام‌جمعه مشهد خواهان بگیر و ببند معترضان و روزنامه‌ها تا زمان دستگیری عوامل اسیدپاشی شد

تقاطع: احمد علم‌الهدی، “امام‌جمعه‌” مشهد، در نماز جمعه روز گذشته‌ی این شهر (۹ آبان-۳۱ اکتبر)، از قوه قضاییه جمهوری اسلامی خواست تا با روزنامه‌ها، رسانه‌ها و “افراد لامذهب و بی‌دینی” که اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان را به “آمرین به معروف و ناهیان از منکر” نسبت داده‌اند، برخورد کند و همه‌ی آن‌ها را ببندد و بگیرد.

به گزارش وب‌سایت رسمی آقای علم‌الهدی، او در سخنان خود با اشاره به حضور “دادستان کل کشور” جمهوری اسلامی در پای سخنرانی‌اش گفت: «قوه قضاییه باید تا وقتی‌که عوامل را پیدا نکردند، این دو که نقد هستند، مدیر مسؤولان این روزنامه‌ها که زنده‌اند و روزنامه‌های‌شان دارد منتشر می‌شود، این‌ها که دستیار بی.بی.سی انگلیسی و دشمن هستند، جاسوس به‌تمام‌معنا و مزدور قطعی خارجی هستند، این‌ها باید تحت تعقیب قرار بگیرند.»

علم‌الهدی هم‌چنین خواستار برخورد با کسانی شد که به گفته‌ی وی با “مصاحبه‌های نا‌اهلانه” خود، «جنایت» کردند به طوری‌که «هم به آمر به معروف توهین کرده‌اند و هم به فریضه الهی توهین کردند و هم زن‌های بیچاره‌ و بدبختی را که قربانی شدند، بی‌حجاب معرفی کردند».

امام‌جمعه‌ی مشهد با اشاره به اظهارات اخیر جانشین فرمانده نیروی انتظامی اصفهان مبنی بر بازداشت گروهی از تجمع‌کنندگان در مقابل دادگستری اصفهان در روز ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) و ادعای وی در خصوص وابستگی بازداشت‌شدگان به “سازمان مجاهدین خلق” و “سلطنت‌طلبان”، افزود: «از این‌ها یک نفر محرک این تجمع یک مرد بوده که خودش را به شکل یک زن درآورده آمده تحریک کرده و او را گرفته‌اند و مدارک جاسوسی از او به‌دست‌آمده؛ آن‌وقت روزنامه‌ای هم که در این مسیر حرف زده نیز در مسیر آن‌هاست؛ آن‌وقت این روزنامه باید آزاد باشد؟ مدیر مسوول آن روزنامه باید آزاد باشد؟ آن‌ها هم هم‌یار و هم‌دست این‌ها هستند و آن‌ها هم باید گرفته شوند.»
تصویر بهروز ملبوس‌باف، مستندساز اصفهانی، با پوشش و ظاهر زنانه در رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی ایران منتشر شد.

فرد مورد اشاره‌ی علم‌الهدی که تصاویری از او در خبرگزاری “فارس” و تعدادی دیگر از رسانه‌های وابسته به حکومت منتشر شده، بهروز ملبوس‌باف، از مستندسازان شناخته‌شده‌ی اصفهان است که در روز تجمع شهروندان اصفهانی در مقابل دادگستری این شهر بازداشت شد.

نزدیکان آقای ملبوس‌باف با رد ادعاهای مطرح‌شده در رسانه‌های حکومتی گفته‌اند که او با لباس عادی مردانه در این تجمع شرکت‌ کرده و از آن تصویربرداری کرده بود.

گفتنی است از زمان رسانه‌ای شدن خبر اسیدپاشی‌های اصفهان که نخستین بار توسط خبرگزاری نیمه‌دولتی ایسنا انجام گرفت، چندین نفر به دلیل پوشش خبری این اسیدپاشی‌ها و نیز شرکت در اعتراضات مرتبط با آن، بازداشت شده‌اند که از جمله‌ی این افراد که هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برند، می‌توان به مهدیه گلرو، فعال حقوق زنان اشاره کرد که پس از شرکت در تجمعی اعتراضی به اسیدپاشی در مقابل مجلس شورای اسلامی، صبح روز یکشنبه (۴ آبان-۲۶ اکتبر) با ورود نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد.
آریا جعفری، عکاس هم‌کار خبرگزاری ایسنا بعد از یک هفته بازداشت، آزاد شد.

آریا جعفری، عکاس هم‌کار خبرگزاری ایسنا نیز که تصاویر او از تجمع برگزارشده در مقابل دادگستری اصفهان، بازتاب گسترده‌ای در وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌‌های اجتماعی داشت، در همین ارتباط بازداشت و روز پنج‌شنبه (۹ آبان)، بعد از یک هفته آزاد شد.

چهار نفر دیگر از کارکنان دفتر ایسنا در اصفهان از جمله سردبیر و دبیر اجتماعی این دفتر نیز بعد از آقای جعفری بین چند ساعت تا دو روز را در بازداشت به سر بردند.

با افزایش فشارها بر خبرگزاری ایسنا به عنوان اولین رسانه‌ی افشاکننده‌ی اسیدپاشی‌های سریالی در اصفهان بود که این خبرگزاری، روز سه‌شنبه (۶ آبان) با انتشار اطلاعیه‌ی کوتاهی، حمله‌ی شدیدی را به رسانه‌ها و روزنامه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران کرد و نوشت که «برخی عناصر فراری و ضد نظام، به بهانه‌ی حمایت از عکاس آزاد همکار با ایسنا، حرکتی سیاسی طراحی کرده‌اند که اهداف آن برای این نهاد اطلاع‌رسانی اصیل برآمده از انقلاب اسلامی، قابل تایید و تحمل نیست».

“ایسنا” هم‌چنین اعلام کرد که «صدور هرگونه بیانیه، به ویژه در خارج از کشور، به بهانه‌ی حمایت از همکاران ایسنا مرتبط با موضوع، مردود بوده -مؤکدا- مورد تایید این خبرگزاری نیست».

این‌ها در حالی است که “سازمان گزارش‌گران بدون مرز” مستقر در فرانسه، روز چهارشنبه (۷ آبان) خبر داد که تعدادی از روزنامه‌نگاران ایرانی به ویژه در دو شهر تهران و اصفهان از سوی نهادهای امنیتی تحت فشار و تهدید حضور و تلفنی قرار گرفته‌اند تا موضوع اسیدپاشی‌های شهر اصفهان را پیگیری نکنند و درباره‌ی آن، چیزی ننویسند.

+11
رأی دهید
-95

رستگار501 - برن - سویئس
اسید پاش که دستگیر نمیشه چون زیر ابای امام‌جمعه مشهد است .
شنبه 10 آبان 1393 - 22:49
arian1 - ابادان - ايران
به نظر می اید که ترس ووحشت از قیام مردم سراپای نظام اسلامی را فراگرفته است که مزدوران ان به هر بهانه ایی خواهان بستن روزنامه ها ودستگیریهای بیشتر می شوند. انها خود را برای فشار بیشتر وزورگویی بر مردم اماده می کنند ما هم خود را برای جنگ با انان باید اماده کنیم.
شنبه 10 آبان 1393 - 23:26
halk_35 - لیوواردن - هلند
امام جمعه مشهد غلط زیادی کرد .
یکشنبه 11 آبان 1393 - 00:15
amir-amir - تورنتو - كانادا
محرک اسید پاشان مٽل احمد خاتمى٫ امام جمعه اصفهان ٫ احمد جنتى٫ نقدى و دیگر اراذل و اوباش کیهان و انصار حزب اله که طشت رسوائى شان مدت هاست از بام هاى شهر به زمین افتاده.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 00:49
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
سانسور کار همیشگی اخوندا بوده،سانسور نشأت گرفته از فرهنگ تقیه است،این همه اختلاس در کشور روزنامه ها نباید چیزی بگن این همه دزدی غارت اعدام تجاوز سود جویی و هزاران بی قانونی دیگر که در این مورد نباید حرف زد فقط باید از نایب امام زنان خامنه ای تمجید کرد و مدح گفت
شنبه 10 آبان 1393 - 23:08
Sabokbalam - کالیفورنیا - آمریکا
من فکر می‌کنم اگر ایشون به ریشش حنا بذاره خوش تیپ تر می‌شه!
شنبه 10 آبان 1393 - 23:52
razmandeh - استکهلم - سوئد
اه داعشی‌ها تا کجا پیش روی کردند مشهد را هم گرفته‌اند !!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 11 آبان 1393 - 04:01
aashena - اتاوا - کانادا
راست میگی بستن یک ملت راحتر از بستن دهان گوشاد توست
یکشنبه 11 آبان 1393 - 04:08
biparva-jan - تهران - ایران
خود همین جانور رو باید بگیرن. با توجه به حرفی که زده بود با این مضمون که بدحجابان پیاده نظام اسرائیل و امریکان تصور میشه همین خودش باعث تحریک داعشیان داخلی شده باشه.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 05:43
dara20 - تهران - ايران
یکی‌ از مشخصه‌های اصلی‌ رژیم مافیایی اسلامی همین رفتار و کاردار زشت و حیوانی سرکردگان آن است. اینبار آخوندی فتوای اسید پاشی صادر میکند و عده‌‌ای از شهروندان ایرانی مصدوم می‌شوند آنوقت صدای اعتراض مردم را مزدوران رژیم با خشونت میدهند. اینها مثل سگ از مردم می‌ترسند و اگر ما اتحاد داشتیم میتوانستیم در زمان کمی‌ این رژیم مفلوک را نابود کنیم.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 09:25
Azadikhah - تكسل - هلند
جواد لاریجانی، رییس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی در گفتگویی با شبکه دو تلویزیون دولتی ایران می‌گوید که این شائبه وجود دارد که برخی کشورها که در قتل ندا آقاسلطان دست داشتند، نکند دست‌شان در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان نیز آلوده باشد. او اضافه می‌کند: «در فتنه ۸۸ دیدید که یک دختر بیچاره ندا آقاسلطان را کشتند و ازش عکس گرفتند و قاتل امروز در انگلستان شق‌شق راه می‌رود و کسی کاری به کارش ندارد!>>>بیشرمی و بی وجدانی در نظام آخوندی بی انتها است!مردم که قاتل ندا را گرفتن و کارت بسیجش رو به نام دهقان یا هر چیز دیگه دیدن چی شد. اون قاتل الان داره در کنار خانواده اش زندگی می کنه. مثل اسیدپاش های اصفهان.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 10:42
فراوانی - قطر - قطر
این همونی است که می گفت مردم غلط میکنند به حرف ما گوش نمیکنند ما از طرف خدا وظیفه داریم حتی مردم را بزور هم که شده و با زنجیر به بهشت ببریم
یکشنبه 11 آبان 1393 - 11:38
فراوانی - قطر - قطر
این غار نوردان وخواب شدگان در غار کهف در آخر دیدند که مردم را نمیشه با زنجیر به بهشت ببرند متوسل به اسید شدند دین ومذهب کثیفترین پدیده کشف شده توسط بشر است
یکشنبه 11 آبان 1393 - 11:43
Azadikhah - تكسل - هلند
صادق زیبا کلام :الان ( مسئولان) دارند می گویند اسیدپاشی را خارجی ها کردند بیگانگان کردند.شما اگر یادتان بیاد سر داستان قتل های زنجیره ای هم همین داستان تکرار شد. یعنی سر داستان قتل های زنجیره ای هم گفتند خارجی ها پشت این هستند و بیگانگان این قتل های زنجیره ای رو انجام داده اند الان هم همین را دارند می گویند که رد پای بیگانگان در مسئله اسید پاشی هست. نه اینطور نیست. ردپای بیگانگان نیست.در جریان اسیدپاشی همچنان که در جریان قتل های زنجیره ای معلوم شد که یک عده ای احساس تکلیف شرعی می کردند، احساس وظیفه می کردند. چرا ما سرمان را مثل کبک زیر برف می کنیم و نمی خواهیم واقعیت ها را ببینیم؟ وقتی شما تبلیغ خشونت می کنیم؟ وقتی شما خشونت را مقدس می کنید.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 11:48
Azadikhah - تكسل - هلند
2-وقتی شما می گویید غیرت دینی جوانان ما اجازه نمی دهد و اینجوری میکنه اونجوری میکنه,آن وقت که چند نفر هم پیدا می شوند در وزارت اطلاعات نویسنده ها را از بین می برند. چند نفر هم پیدا می شوند در کرمان ، مگر داستان کرمان دروغ بود ؟ ! اون هم آمریکایی ها کرده بودند؟! چند نفر پیدامیشوند به عنوان امر به معروف و نهی از منکر خودشان قانون را می گیرند دست شان و یک عده ای را از بین می برند. چند نفر هم پیدا می شوند به اسم سعید عسگر و همفکرانش و سعید حجاریان را به عنوان تئوریسین اصلاحات ترور می کنند و چند نفر هم پیدا می شوند در اصفهان که به عنوان تکلیف شرعی و به عنوان غیرت دینی روی صورت خانم ها اسید می پاشند. من معتقدم روزی روزگاری اگر متهمان اسید پاشی دستگیر بشوند آنها باید متهم ردیف دوم باشند. متهم ردیف اول در دادگاه اسیدپاش ها کسانی هستند که خشونت مقدس را به عنوان امر به معروف و نهی و از منکر را ترویج می کنند.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 11:48
سرسره - اهواز - ایران
برو بمیر اشغال
یکشنبه 11 آبان 1393 - 14:07
Imod.barbekan - منامه - بحرین
اصول دین شیعه صفیونیزم. خشونت - شکنجه - کشتار - دروغ - تهمت - ناسزا - صیغه - مال - حکومت. به سرکردگی مراجع تقلید.
یکشنبه 11 آبان 1393 - 18:12
92ارشام - لندن - ایران
رگ غیرت و مردانگی هر انسان جوانمردی بجوش میاد که روی دختران و زنان مملکت اسید بپاشند.ایا علم الادا بویی از جوانمردی و مردانگی نبرده است؟باید عزا اعلام میکرد و بر سر و سینه میکوبیدولی عکس ان چرا!!!
یکشنبه 11 آبان 1393 - 19:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.