تکذیب دخالت «نیروهای حزب‌اللهی و بسیج» در اسیدپاشی

ابراهیم رئیسی، دادستان کل ایران، روز پنج‌شنبه، هشتم آبان، ضمن اعلام این که شناسایی عامل یا عوامل اسیدپاشی همچنان ادامه دارد، دست داشتن «نیروهای حزب‌اللهی» در اسیدپاشی در شهر اصفهان را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،‌ دادستان کل کشور که در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرده بود،‌ با رد کردن گمانه‌زنی‌ها درباره زنجیره‌ای یا تشکیلاتی بودن اسیدپاشی در اصفهان گفت: «یک نیروی حزب‌اللهی ارزشمدار چنین عملی را مرتکب نمی شود و قطعا چنین عملی از یک جنایتکار قانون‌شکن سر می زند.»

ابراهیم رئیسی از به گفته خود «غفلت برخی ها در داخل» گله کرد که به گفته او مراقب این قضیه نبودند و در مورد برخی از تیترهای رسانه های داخلی درباره اسیدپاشی افزود: «این تیترها اصلا متناسب با نیروی با بصیرت نبوده است و چرا برخی متوجه نیستند که این امر موج‌آفرینی انجام شده از سوی دشمن بوده است.»

وی کسانی را که «ضد انقلاب و دشمنان نظام»‌نامید،‌ متهم کرد که «همیشه از فضاهای ایجاد شده به دنبال ضربه به نظام جمهوری اسلامی هستند».

آقای رئیسی همچنین «دشمن» را متهم کرد که در اسیدپاشی دست داشته است.
دادستان کل کشور با تاکید بر ادامه تحقیقات، بازجویی ها و شناسایی ها گفت: «اراده همه مسئولان برخورد با این جنایت است و اراده جدی بر محاکمه عبرت آموز برای کسانی است که دست به چنین جنایتی زده اند.»

پیشتر رسول زرگرپور، استاندار اصفهان، ‌به خبرگزاری فارس گفته است که ده‌ها مظنون در قضیه اسیدپاشی در اصفهان دستگیر شده، اما هیچ یک عامل این جنایت نبودند.

به گزارش ایرنا،‌ محمد رضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، نیز روز پنج‌شنبه آن چه را «تهمت های ناروا در زمینه اسیدپاشی به بسیج» نامیده بود غیرقابل‌قبول دانست.

او که در شهرستان مشگین‌شهر سخنرانی می کرد افزود:‌ «این عمل زشت به ابزاری جدید برای ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان ایرانی تبدیل شده و در همین راستا تهمت های ناروایی نیز متوجه این سازمان (بسیج مستضعفین) شده است.»

محمدرضا نقدی همچنین شبکه های ماهواره ای را متهم کرد که به گفته او «جریان بسیجیان تندرو در تهران و برخی از شهرهای کشور» را ساخته و پرداخته اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  در بخشی دیگر از سخنانش بر لزوم افزایش فعالیت های فرهنگی بسیج تاکید کرد و گفت:‌ «شناسایی ناهنجاری های اجتماعی و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در اولویت فعالیت های فرهنگی بسیج قرار بگیرد.»

سخنان دادستان کل کشور و رئیس سازمان بسیج مستضعفین در شرایطی عنوان شده اند که در روزهای اخیر انتقادها و حملات تندی متوجه رسانه های داخلی ایران،‌ به ویژه خبرگزاری ایسنا،‌ شده است.

این رسانه ها از سوی مقام های قضایی و انتظامی، سیاستمداران و رسانه های محافظه کار متهم شده اند که به ماجرای اسیدپاشی در اصفهان دامن زده و در عین حال، ‌خوراک تبلیغاتی برای رسانه های خارجی فراهم کرده اند.

این حملات همزمان با بازداشت آریا جعفری،‌ خبرنگار خبرگزاری ایسنا در اصفهان، بوده است.

پیش از این نیز گزارش هایی در مورد بازداشت دو خبرنگار ایسنا و آزادی شان انتشار یافته بود که از سوی مقام های جمهوری اسلامی ایران تایید یا تکذیب نشد.

بر اساس گزارش های رسمی، تاکنون چهار مورد اسیدپاشی در اصفهان روی داده است.

در پی این اسیدپاشی ها،‌ تجمع های اعتراضی در اصفهان و تهران برگزار شد که بر اساس برخی گزارش ها،‌ تعدادی از معترضین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری میزان،‌ وابسته به قوه قضائیه،‌ احمد سالک، ‌نماینده مجلس از اصفهان، برخی از جریان های رسانه ای را مورد انتقاد قرار داد که به گفته او،‌ «باعث شده اند این جنایت در سطح ملی و بین المللی مطرح شود و رسانه های بیگانگان نیز بیش از حد سوء استفاده کردند.»

خبرگزاری مهر نیز به نقل از این نماینده مجلس نوشت:‌ «موج سواری رسانه‌های خارجی در قضیه اسیدپاشی آن هم به خاطر خبر ناجور یک رسانه داخلی که یک خبر استنباطی در این زمینه منتشر کرده بود، موضوع و سوژه شد تا تمام بیگانگان اهداف خود را در این قضیه تعقیب کنند.»

بر اساس این گزارش،‌ محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس، ‌نیز در یک برنامه تلویزیونی،‌ «درشت کردن و بزرگ نمایی» ‌خبر اسیدپاشی در اصفهان را موجب «مکدر شدن روان جامعه»‌ دانست.

محمدرضا باهنر از رسانه‌های داخلی خواست اجازه ندهند که به گفته او،‌ «دشمنان به اهداف شیطانی و شوم خود در کنار این حادثه برسند.»

او افزود:‌ «رسانه های خارجی در این قضیه بسیار تخته گاز حرکت کردند تا جائی که متصور می‌شود شاید این قضیه یک طراحی روشن و از پیش طراحی شده بوده است، آن هم با همزمانی این قضیه با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر که از احکام مسلم دینی و روشن قانون اساسی است؛ بنابراین همزمانی این دو قضیه این ظن را قوی می‌کند که شاید این موضوع (اسیدپاشی) با توجه به هجمه عظیم رسانه‌های خارجی از پیش طراحی شده باشد.»

طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» روز ۱۶ مهر با رای موافق ۱۵۶ نماینده مجلس تصویب شد. دولت حسن روحانی با این طرح مخالفت کرده بود.

+14
رأی دهید
-60

greentree - تهران - ایران
میخواهند این موضوع اسید پاشی را هم مثل قتل‌های محفلی کرمان اینقدر کش بدهند که فراموش شود ، اما مردم از شما نفرت عمیقی دارند
جمعه 9 آبان 1393 - 22:36
paksan - آمریکا - آمریکا
چوپان دروغگو روسفید شده در مقابل این مردک .آخه کدوم حرف راست رو تو عمرت زدی که حالا کسی باور کنه؟ همش دروغ .. اون یکی دیگه میگه کار انگلیسه؟ وزیر اطلاعاتی که بدون هیچ دلیل و مدرکی سریع جای قاضی میشینه و حکم میده و فقط براساس فکر و خیالش میگه کار انگلیسه شک نکنید تمام ماجرا رو میدونه و پای یک فتوا یا مصباح یزدی و غیره وسط هست که داره گردوخاک میکنه. وگرنه باید بگذارن تحقیقات تکمیل بشه و بعد حرف بزنند . ببینید این مصلحی زمان صدارتش با ملت چه کرده و چه ظلمها و پیش داوری هایی که نکرده همین آدم میگفت موسوی و کروبی میلیاردها تومان از عربستان گرفتند؟! بدون مدرک!!!
جمعه 9 آبان 1393 - 22:37
Sabokbalam - کالیفورنیا - آمریکا
این آقا. براى هالووین این ماسک ترسناک رو گذاشته یا همیشه همین شکلى بیرون میاد ؟
شنبه 10 آبان 1393 - 00:13
halk_35 - لیوواردن - هلند
خدایی آدم قیافه اینارو میبینه حالش بهم میخوره . همشون شپشوی بوگندو
شنبه 10 آبان 1393 - 00:18
amir-amir - تورنتو - كانادا
تو اجنبى عرب تازى در دهانت را ببند این فضولى ها به تو نیامده برو در عراق به وطن اصلى ات نزد همان داعشى ها٫ اربابت صدام گور به گور شده را رها کردى اینجا چه غلطى مى کنى.
جمعه 9 آبان 1393 - 23:33
azadi-iran - وین - اطریش
شک نکنید که یک روزی مردم ایران زمین شما ریاکاران و ردروغ گویان مذهبی را یه سزای اعمال تان خواهند رساند. هر کسی چند روزی نوبت اوست. ولی شما با زور اسلحه ورعب و وحشت نمی توانید داعمی باشید
شنبه 10 آبان 1393 - 00:54
هستیا - شیراز - ایران
هروقت قیافه ی کریحتو میبینم حالم به هم میخوره اشغال
جمعه 9 آبان 1393 - 22:24
razmandeh - استکهلم - سوئد
(( قطعا چنین عملی از یک جنایتکار قانون‌شکن سر می زند.»)). راست میگه کی‌ از خامنه‌ای جانی رتر و قانون شکن تر هست در ایران ؟؟؟
شنبه 10 آبان 1393 - 02:31
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
برو سر قبر أمیر المؤمنینت اینقدر زق بزن که خناق بگیری.
شنبه 10 آبان 1393 - 03:05
perser68 - آلمان - آلمان
سر صبحی اشتهام کور شد این شپشو دیدم!!! درغگو، دزد، آدمکش، شارلاتان، شپشو، مریض، بیمار، سادیسمی، مالیخولیایی،روانی، کلاش، رمال، حراف! اینهمه آدمکشی تو این ۳۵سال داخلو خارج دسته این جونور یا شبیه همین بوده، کی میدونه!!!
شنبه 10 آبان 1393 - 07:26
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
چقدر کریه قیافه این عراقی‌ چاقو کش،انهأیک ،به حرف این اشغال گوش میدن و عملی‌ را انجام میدان چقدر بدبختن ،آدام گدائی ،،،،،،، بکنه شرفش بیشترتا بحرف این قاتل گوش کنه،چقدر بد بدبختند.
شنبه 10 آبان 1393 - 08:16
احتراز - دورف - آلمان
عیسی می‌گوید اول خاری که در چشم خودت هست در بیار تا بتوانی‌ خوب ببینی، بعد تیغی که در چشم دیگران هست در بیاوری. این هست جواب تمام کسانی‌ که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنن.
شنبه 10 آبان 1393 - 08:45
dara20 - تهران - ايران
دقیقاً دشمن ملت ایران این کار ضدّ انسانی را انجام داد. دشمنی که تحت عنوان بسیج ، حزب الله و دکانداران کثیف دین منفور ایران را آشغال نموده اند دست به این عمل کثیف میزنند.
شنبه 10 آبان 1393 - 09:00
Imod.barbekan - منامه - بحرین
اصول دین شیعه صفیونیزم. خشونت - شکنجه - کشتار - دروغ - تهمت - ناسزا - صیغه - مال - حکومت. به سرکردگی مراجع تقلید
شنبه 10 آبان 1393 - 09:27
shayan_mehran - تهران - ایران
هرچی روکه این وحشیهای کافربی خداانکارکنن صددرصدزیرسرخودشونه تف به اون شرف نداشتشون
شنبه 10 آبان 1393 - 18:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.