تجمع گروه‌های 'امر به معروف' در میدان امام حسین تهران

این گروه‌ها از مناطق مختلف تهران سازماندهی شده بودند

گروه‌هایی از کسانی که خود را 'آمران به معروف و ناهیان از منکر' می‌خوانند در میدان امام حسین تهران تجمع کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع در قالب گروه‌هایی از مناطق مختلف شهر تهران حضور داشتند. تجمع‌های مشابهی در شهرهای دیگر نیز برگزار شده است.

در تهران احمد خاتمی، از روحانیون تندرو در میان سخنرانان تجمع بود و یکی از سخنرانان دیگر از اقدام مجلس ایران برای تصویب طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تشکر کرد.

در مقابل دو روز پیش شماری از فعالان ایرانی مجلس را متهم کردند که با این قانون در کنار اسیدپاشان قرار می‌گیرد و خشونت علیه زنان را عادی می‌کند.

برخی از چهره‌های محافظه‌کار و مقام‌های قضایی در ایران اسیدپاشی‌های اصفهان و پوشش رسانه‌ای آن را توطئه‌ای علیه 'امر به معروف و نهی از منکر' عنوان کرده‌اند.

گروهی از معترضان به اسیدپاشی‌ها انجام آن را به "داعشی‌های ایران" نسبت می‌دهند.

در تهران کاظم صدیقی، امام جمعه موقت، گفت: "این یک جنایت شخصی نبود مانند این که یک جوانی در علاقه به یک دختر بخواهد شخصا انتقام گرفته باشد. بلکه اسیدپاشی در اصفهان یک توطئه است، آن هم در شرایطی که قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس در حال بررسی است."

زین‌العابدین قربانی، امام جمعه رشت هم گفت که گزارش شده است که "این اقدام توسط جاسوس‌های انگلیس و وابستگان غرب انجام شد تا جایگاه اسلام را مشبه کنند."

احمد علم‌الهدی، امام‌ جمعه مشهد، ضمن اظهارات مشابه از دستگاه‌های قضایی و امنیتی خواست با رسانه‌هایی که "به استقبال توطئه رفتند و این جریان را به امر به معروف نسبت دادند" برخورد کنند.

همزمان ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور، گفته است که تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این حملات ادامه دارد. او تاکید کرده است: "مسلم است که یک نیروی حزب اللهی ارزشمدار چنین عملی را مرتکب نمی‌شود و قطعا چنین عملی از یک جنایتکار قانون شکن سر می‌زند."

الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور ایران می‌گوید اگر عامل این حملات دستگیر شود، به واسطه این که عملش موجب تشویش اذهان عمومی شده، مجازاتش اعدام خواهد بود.

پیش از این حیدر مصلحی، وزیر پیشین اطلاعات، گفت "سرویس جاسوسی انگلستان" در اسیدپاشی اصفهان نقش دارد.


احمد خاتمی از جمله سخنرانان تجمع تهران بود

+16
رأی دهید
-192

new idea - لندن - انگلستان
چرا این اوباش رو واسه تجمع بدون مجوز نمیگیرن؟ قاتلا...
جمعه 9 آبان 1393 - 14:12
faranak-montreal - مونترال - کانادا
زنجیر پاره کردن دیوانها دوباره
جمعه 9 آبان 1393 - 14:36
arian1 - ابادان - ايران
با راه انداختن گروهای این چنینی تنها فقط بر نفرت وانزجار مردم از حکومت اسلامی افزوده می شود چون همگان می دانند که اسیدپاشها از همین افراد حکومتی ونظامی بوده اند وموضوع امر به معروف فقط بخاطر کنترل بیشتر مردم است..اما این کشاندن نیروها به خیابانها ونشان دادن انها به مردم نشانه ترس ملایان از فروپاشی وریزش نیروهای خودی والبته ترساندن مردم است.
جمعه 9 آبان 1393 - 14:38
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
هیچ دیکتاوری تا الان نتوانسته که حتا با کشتار مردم پا بر جا بمونه ،،حکومت اسلامیه دجال خمینی هم از این امر مبرا نیست اگه مردم یک روزی خسته بشن هیچ سعدی نمی‌تونه جلوی این موج رو بگیره ندیدین که بد از حتا ۲ سال توی تونس مردم رای دادن که حتا اسلام رو نمیخوان مردم ما که از اول هم خورشید پرست بودن پس دور نیست که این دیکتررها هم با تمام قدرتی که فکر می‌کنن دارن برن توی زباله دن تاریخarian1 - ابادان - ایران
جمعه 9 آبان 1393 - 15:19
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
باید می نوشتید .تجمع افراد خر چماق بدست.لطفا تیتر رو درست کنید مگه نمی دونید ملت چی میکشن از دست این اوباش.
جمعه 9 آبان 1393 - 15:36
فراوانی - قطر - قطر
باز گشت ایران به قرن ششم هجری را تسلیت میگویم
جمعه 9 آبان 1393 - 15:59
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
من خیلی خیلی خوشحالم از این جور طرح ها. هر چی هم بیشتر بشه بهتره. بالاخره باید مردم به یه نقطه ای برسند که بریزند تو خیابون و این حکومت رو سرنگون کنن، این جور کار ها مردم رو روز به روز نسبت به این حکومت متنفر میسازه.
جمعه 9 آبان 1393 - 16:34
سالار123 - کوالالامپور - مالزی
چه شیر تو شیریه. واقعا زندگی در ایران پر استرس است.
جمعه 9 آبان 1393 - 17:41
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
تا این الاغ‌های بی‌سواد هستند،که گول زبان چربو نرمه آخونده روبه صفت را میخورند،شما اگر یک آدام با سود،با شعور که خودشو بر تر،از آخوند پنج تومنی ببینه،منو قبول،نکن.
جمعه 9 آبان 1393 - 19:28
raha1984 - هامبورگ - المان
ریشه همگیتون کنده بشه تا مردم یک نفس راحت بکشند
جمعه 9 آبان 1393 - 20:23
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
اینها رو باید بندازن تو دیگ اسید
جمعه 9 آبان 1393 - 20:53
amir-amir - تورنتو - كانادا
خجالت کشیدند که شیشه اسید ها را نشان دهند چون که جو فعلا خراب است.
جمعه 9 آبان 1393 - 21:07
farzad75 - لوس انجلس - آمریکا
شما اگر تونستید در داخل خانه خودتان جلوی زن و دختر و خواهر خودتون رو بگیرید درسته نه تو خیابون به زن و بچه مردم آزار برینید. شما با این کار دختر و پسر‌ها رو تشویق و تحریک بیشتر هم می‌کنید. همین کارها باعث شده که جوانها از دین و اسلام کلا متنفر بشوند.
جمعه 9 آبان 1393 - 23:15
عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران
منکه گیرم بیفتن حسابی‌ از خجالتشون در میام،مثل چن سال پیش که با چندتا گروه مقاومتی نوجوون و جوون بیستو چند ساله درگیر شدیم اونها با اینکه تفنگ کلاش هم داشتن اما معلوم بود اجازه و جرات تیر اندازی ندارن و با هم بحث و فحش و داد هوار میکردیم که ناگهان چند تا ماشین لندکروزر پر از یگان ویژه سر رسید, ما هم هوا را پس دیدیمو زدیم به کوچه پس کوچه‌ها که خوب هم میشناختیم, در این بین چن تا از آنها افتادن دنبال ما ،ما همینطور که فرار میکردیم دیدیم یکیشون تنهایی و با خشم و فحش به دنبال ما پس کوچه‌ها میاد ! یه دفعه من و یکی‌ دوتا از دوستم ایستادیم, بسیجی‌ احمق به ماکه رسید ،دید‌ ای دل غافل که تک و تنها گیر افتاده:)) خلاصه تا می‌خورد با مشت و لگد زدیم و اونم کتک میخورد و یا حسین حسین میکرد و حاجی حا,,جی جون به دادم برس میکرد و ما هم حسابی‌ گوشمالیش دادیم و در رفتیم، حتی می‌تونستیم تفنگش را هم برداریم اما انداختیم تو حیات یک خونه :)،خلاصه خیلی‌ جا‌ها می‌شه خواهر مادر اینارو جلو چششون آورد و چوب تو آستینشون کرد
شنبه 10 آبان 1393 - 00:55
razmandeh - استکهلم - سوئد
نهی از معروف و امر به منکر !!!!
شنبه 10 آبان 1393 - 01:06
amirmontreal - مونتريال - کانادا
یه وبسایتی درست کنن عکس اینا رو یکی‌ یکی‌ بزارن توش . هم از تعدادشون کم می‌شه چون خیلی‌ ترسو هستن ، ، هم مردم به مرور زمان شناسایشون می‌کنن خدمتشون میرسن . بهترین راه در حال حاضر به نظر من .
شنبه 10 آبان 1393 - 03:43
سرسره - اهواز - ایران
تجمع شپشهای ولایت مدار وقائد اعظم بوگندو احمد بوفالو یک حشره کش بزرگ میخوان فقط
شنبه 10 آبان 1393 - 05:12
قاضی محمد - کرمانشاه - ایران
تاموقعی تفکر مبارزه بدون خشونت وجود داره هیچ غلطی نمی کنیم متاسفانه مخالف می خوان جوری مبارزه کنن که غرب اونها رو تایید کنه پ ک ک سالها مبارزه مسلحانه کرد غرب گفت تروریست ولی الان دولت ترکیه داره مجبور میشه حقوقشان را بهشون بده
شنبه 10 آبان 1393 - 06:21
احتراز - دورف - آلمان
عیسی می‌گوید اول خاری که در چشم خودت هست در بیار تا بتوانی‌ خوب ببینی، بعد تیغی که در چشم دیگران هست در بیاوری. این هست جواب تمام کسانی‌ که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنن.
شنبه 10 آبان 1393 - 08:45
dara20 - تهران - ايران
این اوباشان کثیف به ملت اعلان جنگ میدهند. اینها با این کار‌هاشون خلاصه گور این حکومت را میکنند و روزی مردم ایران با این کثافت‌های ریشو وارد جدالی خونین خواهند شّد که سر انجام آن قتل عام ملاها و مزدورانشان را بدنبال خواهد داشت. قلاده این اوباشان را چلاق علی‌ رهبر الدنگ استفراغ اسلامی باز کرده.
شنبه 10 آبان 1393 - 19:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.