ایران: «کشف خرابکاری» در مخازن انتقال آب سنگین

یک مقام ارشد سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت که «یکی از کشورها» قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران را داشته، اما این اقدام خرابکارانه در سه هفته اخیر «کشف و خنثی» شده است.

روزنامه آرمان روز پنج‌شنبه، ۸ آبان، سخنان اصغر زارعان، معاون سازمان انرژی اتمی ایران را بازتاب داده است که می‌گوید: «خرابکاری جدیدی از سوی یکی از کشورها در مخازن انتقال آب سنگین کشف و خنثی شد و از این پس، این قطعات به صورت بومی تولید می‌شود».

این مقام دولت ایران اما اشاره‌ای به جزییات این رخداد نمی‌کند و تنها هشدار می‌دهد که ایران هرگونه خرابکاری در زمینه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را می‌تواند شناسایی و خنثی کند.

اصغر زارعان شهریور ماه گذشته نیز آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا را به تلاش برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران متهم کرده و گفته بود که تلاش‌های آنان برای خرابکاری حتی زمینه‌های دفاعی، مخابرات و دیگر مراکز حساس و حیاتی کشور را هم دربرمی‌گیرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، نیز روز چهارشنبه اظهارات علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، را منتشر کرده است که تاکید می‌کند نیروهای ایرانی می‌توانند حملات به صنعت هسته‌ای کشور را خنثی کنند.

وی اظهار داشت: «دشمن از هر روشی برای ضربه زدن به ما استفاده می‌کند، اما صنعت هسته‌ای کشور با اتکا به نیروهای بومی خود به جلو می‌رود و ما راه خود را پیدا کرده‌ایم و با حساسیت، حملاتی از این دست را خنثی می‌کنیم.»

آقای صالحی در نهایت گفت: «ما امروز پدافند غیرعامل بسیار خوب و پیشرفته‌ای داریم که در عرصه صنایع کشور و مجموعه دستگاه‌های دولتی به خوبی ایفای نقش می‌کند.»

مقامات ایران به دفعات از تلاش کشورهای خارجی برای خرابکاری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در تاسیسات هسته‌ای و برخی سازمان‌های دولتی ایران خبر داده‌اند.

یکی از این موارد حملات ویروس استاکس‌نت به تاسیسات هسته‌ای نطنز بود که روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات سابق و فعلی در آمریکا و اروپا و اسرائیل نوشت، پشت این حملات دولت آمریکا قرار داشته است.

+11
رأی دهید
-10

Azadikhah - تكسل - هلند
حتى اگر دشمنى هم ندارى وانمود کن که کشور در خطر است ،زیرا وقتى مردم بترسند براى برده شدن آماده مى شوند.وقتى مردم بترسند ،. آماده اند تا از سیاستمدارها پیروى کنند.آدولف هیتلر.
جمعه 9 آبان 1393 - 14:34
united-iran - آکلند - نیوزیلند
Azadikhah - تکسل - هلند،،،، واقعن درست میفرمائید، این رژیم اصلن تو توهمات دشمن است، این رژیم از سایه خودش هم میترسد.
جمعه 9 آبان 1393 - 15:11
paksan - آمریکا - آمریکا
کار سپاه هستش. من که شک ندارم سپاه سعی میکنه با این موضوعات مذاکرات رو خراب کنه . خیلی روشنه که منتفعان تحریمها و کسانی که تحریمها رو نعمت می دانند مثل رئیس بسیج مستکبران و خود فرماندهان فاسد سپاه که 80درصد کارشون کارهای اقتصادی و دلالی شده و عمده کار دیگه آنها گرفتن میلیاردها تومان پول برای دور زدن تحریمهاس .چه بیزینسی از این بهتر.
جمعه 9 آبان 1393 - 17:26
jalali58 - بیرجند - ایران
بعد از کشف شدن استاکس نت، دیگه کاملا مشخص و اثبات شد که غربی ها دنبال خرابکاری هستند، فهمیدن این مطلب هوش بالایی نمیخواد ...
جمعه 9 آبان 1393 - 21:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.