گفتگو با فردی که عکسش به عنوان اسیدپاش منتشر شد

بعد از انتشار تصویر اشتباهی در یکی از خبرگزاری ها به عنوان متهم اصلی اسید پاشی این فرد در مصاحبه ای نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

دکتر علی جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، اشتباه رسانه ای انتشارعکس خودش به عنوان متهم احتمالی اسیدپاشی را ناشی از خطای انسانی که در هر رسانه ای امکان وقوع آن وجود دارد می داند و می گوید: اعتقاد دارم بایدتهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و علاقه ای ندارم واکنشی به این اتفاق که عمدی نیز نبوده است داشته باشم؛ چرا که فردی علمی هستم و در این قبیل موارد بیشتر بدنبال اجرای اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار آن هستم.

جلالی با اشاره به اینکه نباید در برخورد با این حوادث رفتاری یکسویه داشت بر این نکته  تاکید کرد که خبرگزاری ها باید استانداردهای مدیریتی را هنگامی که چنین اشتباهاتی رخ می دهد لحاظ کنند. سیستم های مدیریتی در خبرگزاری های کشور نیازمند اجرای طرح های اضطراری در حوزه مدیریتی و برنامه های آموزشی برای دست اندرکاران حوزه خبر هستند تا در مواقع مشابه بتوانند بهترین عملکرد را در برخورد با سوء استفاده معاندین داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخشی از اتفاق رخ داده قابل جبران و بخش دیگری از آن جبران شدنی نیست اضافه کرد: همه خبرنگاران خطای انسانی دارند و هنگامی که چنین خطاهایی رخ داد باید بدانیم که چه کنیم و با چه اقداماتی از شدت تاثیر منفی آن کم کنیم که خوشبختانه در خبرگزاری مهر پس از وقوع این اتفاق چنین طرحی اجرا شد و از انتشار وسیع تر خبر جلوگیری گردید.

این مدرس ارشد بین المللی با اشاره به اینکه رسانه ها علاقه چندانی به انتشار اخبار علمی از خود نشان نمی دهند چنین حادثه ای را دارای مزایایی برای جامعه علمی دانست و گفت: در گذشته شاهد آن بودیم که به خبرهای علمی در رسانه ها بهای کمی داده می شد و باید مدتها منتظر می ماندیم تا خبری علمی منتشر شود اما حالا با وقوع این اتفاق به نظر می رسد که خبرگزاری ها علاقه بیشتری به انتشار اخبار حوزه علمی از خود نشان دهند! که امیدواریم این آغاز راهی جدید برای انعکاس بیشتر اخبار در این حوزه باشد.


جلالی به بازتاب های انعکاس تصویر وی به عنوان عامل اسید پاشی های اصفهان اشاره کرد و با بیان اینکه بازتاب چندان زیادی به خود او نرسیده است از اینکه یکی از دانشجویانش از منتشر شدن عکسش در شبکه های اجتماعی به عنوان متهم این پرونده خبر داده بود سخن به میان آورد و اظهار داشت: سر کلاس بودم که یکی از شاگردان قدیمی ام  به تلفن همراهم من زنگ زد اما من به دلیل حضور در کلاس تماس وی را رد کردم. وقتی دیدم او همچنان و با اصرار تماس برقرار می کند مجبور شدم با او صحبت کنم و در اینجا بود که متوجه شدم چنین تصویری و خبری در مورد من منتشر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ علاقه ای به گفتگو با رسانه ها به ویژه رسانه های بیگانه که از روز گذشته تاکنون با خبرسازی های وسیع تلاش کردند وجهه کشور و من را تخریب کنند، ندارم چرا که می دانم این رسانه ها صرفا به دنبال سوءاستفاده از این موضوع هستند و هیچ نیت و قصد خیرخواهانه ای در پیگیری آن ندارند.

این استاد دانشگاه با گلایه از رسانه هایی که با وجود تماس او و همکارانش برای حذف این خبر با وی همکاری نکردند وجود بروکراسی اداری را در از دست دادن زمان در برخورد با این مسئله موثر دانست و گفت: وقتی با این سایت ها تماس گرفتیم و به آنها گفتیم که این خبر را حذف کنند مسئولان آنها گفتند که باید نامه رسمی از پلیس برای آنها ارسال شود که همین موضوع باعث از دست رفتن زمان در جلوگیری از توسعه انتشار این مطلب شد.

اسید پاشی اقدامی غیر انسانی است

جلالی با اشاره به اینکه اسید پاشی در اصفهان و اقدامی که این فرد انجام داده مذموم و نادرست است گفت: باید با چنین فرد خطرناکی در جامعه به شدت و سرعت برخورد شود.

خوشبختانه تمامی مسئولان دستور پیگیری سریع این موضوع را صادر و در حال بررسی آن هستند. هر چند که دوست داشتم امروز اسیدپاش واقعی دستگیر شده باشد.

+103
رأی دهید
-19

اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
اوووووه...بابا!دستمال بلندتری بدم خدمتتون آقای دکتر اسیدپور؟! این یکی رو تروخدا..! از ترس حکومت نمیفهمه چی داره بلغور میکنه، مبادا اذیتش کنن یوقت.همینه.این نمونهء نود درصد مردمون کشورمونه.بی شهامت و جون ترس البته این یکی دیگه گندش رو درآورد.پلیس عکسش رو مثلاچهره نگاری کرده و با دستور قضایی داده چاپ کنن،اونوقت این مردک از خبرنگارها شاکیه و دنبال بروکراسی اداریه! بدبخت اون استانداردی که زیر دست امثال توست.حالاخوبه جرات کردی اسیدپاشی رو عنوان کنی شیردل! مستوجب نشان شجاعتی تو بخدات قسم.شب دزد بیاد خونه ت ،چیکار میکنی تو با این جیگری که داری؟ حال آدم رو امثال تو بدمیکنن
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 16:30
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
تا اعدامت نکردن سریع از اون مملکت خارج شو ، از ما گفتن بود!
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 16:54
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
کلا ملتی بی خاصیت هستیم. یعنی خاصیت بادمجون از ما بیشتره. عکسش رو به دروغ زدن بعنوان اسیدپاش میگه دستشون درد نکنه ناشی از خطای انسانی است. ناشی از دروغ بافی نظامه بیخاصیت. هر کشور غربی بود الان هزاران دلار ادعای غرامت روحی کرده بود از خبرگزاری!!
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 17:00
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
تمام شرایط اعدام از نظر جمهوریه اسلامی رو داری ، کراواتی ، خوش تیپ، دکتر ، علمی‌ و باهوش ، استاد دانشگاه، باز سازی تخت جمشید ، مظلوم ، با کلاس ، فرهنگی ، شیک پوش ، ادکلن میزانی‌ ، ۶تیغ ، خلاصه هر چی‌ که یک بسیجی‌ و پاسدار و ملا نداره تو داری ....
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 17:01
biparva-jan - تهران - ایران
اگر میخواستند تصویر جعل کنند نمیرفتند سراغ یه ادم مشهور. احتمالا یه اشتباه رسانه ای احمقانه بوده. چون یه مقاله همون روز از ایشون متشر شد با همون عکس.
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 17:25
ukang - لندن - انگلستان
بنده خدا مگه غیر از این هم جرات داره که بگه؟
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 18:08
داروساز - پونا - هندوستان
من میگم این استاد ارشد بین المللی نکنه خودش خواسته تبلیغی بشه براش که همه بدونن چنین استادی در حوزه استاندارد داریم.
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 18:38
sayeh tars - لندن - بریتانیا
حالا خوب با این آدم اشتباهی شده اگر با یک بیچاره دیگه ای آدم معمولی اشتباه میشد حتما بیچاره رو اعدام می کردند هر چند هم بیچاره می خواست بگه من نبودم
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 20:05
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
Biparva-jan... جناب اشتباه رسانه ای احمقانه..اولا که مقاله ای که از ایشون همون روز چاپ شد،پس از اطلاع از گندی بود که زدن و واسهء ماله کشی بود.بعدشم یه طوری میگی اشتباه رسانه ای،انگار نه انگار که پلیس و دادستانی این عکس رو دادن به روزنامه واسه چاپ،نه اینکه خود روزنامه از روی شکمش یه چیزی زده باشه....اصلا چطوره قبول کنی که همین دکتره اسیدو پاشیده و اینا واسه ردگم کنی هست،مبادا چهرهء نظامت مخدوش بشه سرواز ولایت،ها؟! جمع کن بابا...
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 19:47
arman20121391 - طبس - یزد - ایران
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریک - هر کشور غربی بود الان هزاران دلار ادعای غرامت روحی کرده بود از خبرگزاری!! -خوب عزیز من اونها شارلاتانند و سوء استفاده گر و دنبال بهانه می گردند تا باج خواهی و اخاذی کنند و شما شخصیت ایشان را با چنین افراد بی فرهنگی مقایسه می کنی ضمنا به ضررش که تمم نشد تازه باعث شد بیشتر معروف بشه
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 20:48
rangin - برلین - آلمان
اینو نگی‌ چی‌ بگی‌ دکتر!
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 22:06
raha1984 - هامبورگ - المان
جه کراواتش رو هم همون طرحی شناسایی کرده بودنند !!!!
جمعه 9 آبان 1393 - 07:32
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
arman20121391 - طبس - یزد - ایران شارلان نظام است که اگه فرصت پیدا کردی باید آبروش رو ببری غیر این بزدلی است. من نگفتم شکایت کنه منظور اینه که حداقل میتونه آدم کارشون رو تایید نکنه و نگه که خطای انسانی است و پیش میاد
جمعه 9 آبان 1393 - 09:46
biparva-jan - تهران - ایران
اصحاب کهف اگر این تصویر مورد نظر پلیس بود و میخواست در رسانه ها منتشر بشه اول در تلوزیون منتشر میشد. این رو خبرگذاری مهر فقط منتشر کرد و فورا هم حذف کرد و چند سایت این مطلب رو از این خبرگذاری کپی کردند.
شنبه 10 آبان 1393 - 11:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.