محمدرضا خاتمی: به دلیل شکایت سپاه پاسداران ممنوع الخروج شدم

محمدرضا خاتمی

محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب جبهه مشارکت و برادر محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، می‌گوید که ممنوع الخروج شدنش به دلیل شکایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بوده است.

آقای خاتمی ۱۹ شهریورماه از ممنوع الخروج بودن خود خبر داده و گفته بود که در فرودگاه از این موضوع مطلع شده و ماموران فرودگاه نیز از اینکه باید از چه مرجعی این مسئله را پیگیری کند ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدرضا خاتمی روز چهارشنبه هفتم آبان گفت: «طبق پیگیری‌هایی که وکیلم انجام داده‌اند ظاهرا شکایتی تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی از سوی سپاه پاسداران از اینجانب در دادسرای امنیت ملی صورت گرفته است و بدون آنکه من احضار شوم و فرصت دفاعی به من داده شود حکم ممنوع الخروجی من را صادر کرده‌اند».

وی افزود: «ظاهرا مطابق قانون احکام ممنوع‌الخروجی دارای مدت شش ماه است که ممنوع الخروجی بنده از تیرماه سال جاری آغاز شده است».

آقای خاتمی اشاره‌ای به جزییات شکایت سپاه پاسداران علیه خود نکرده است.

دبیرکل سابق حزب جبهه مشارکت در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان حتما برنده انتخابات مجلس خواهند بود، اظهار داشت: «اصلاح‌طلبان همان‌گونه که توانستند در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته با برنامه‌ریزی پیش بروند در انتخابات مجلس نیز به‌‌ همان صورت عمل می‌کنند».

وی در عین حال گفت که در جریان چگونگی تنظیم لیست انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات آینده مجلس نیست.

انتخابات مجلس دهم در ماه‌های پایانی سال ۹۴ برگزار می‌شود.

در ماه‌های گذشته برخی از چهره‌های اصلاح طلب از برنامه‌ریزی برای شرکت در انتخابات مجلس دهم خبر داده‌‌اند.

حسین مرعشی، عضو حزب کارگزاران سازندگی، چهارم آبان گفته بود که با «رهبری خاتمی در انتخابات حضور خواهیم داشت».

محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران، نیز ۲۹ مهر گفته بود: «مجلس نباید در انحصار گروهی تندرو و انحصارطلب باشد و امید است گروه‌های اصلاح‌طلب، اعتدال‌گرا و عقلای متعلق به هر جناح و گرایشی بتوانند مجلسی آرام و معتدل به وجود بیاورند».

در واکنش به سخنان رییس جمهوری پیشین ایران، محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس، پنجم آبان گفته بود کسانی که در اعتراضات انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ «بوده‌اند» باید «اقرار و توبه» کنند، در غیر این صورت نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

محمدرضا خاتمی همچنین در پاسخ به سئوالی درباره روابط دولت و مجلس، «بخش‌هایی از حاکمیت» جمهوری اسلامی را متهم کرد که به دنبال «دلسرد کردن» مردم هستند و مراکزی نظیر وزارت علوم و وزارت ارشاد را هدف خود قرار داده‌اند.

وی افزود: «اما نمی‌دانند که اگر مردم دلسرد شوند از نظام دلسرد می‌شوند نه از دولت آقای روحانی».

آقای خاتمی گفت که این افراد در انتخابات آینده مجلس «پاسخ محکمی» خواهند گرفت.

+20
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.