درخشان:هواداران حق دارند نگران کیسه بوکس شدن پرسولیس در آسیا باشند/کاش بازیکنی مثل مجتبی محرمی داشتم

درخشان:هواداران حق دارند نگران کیسه بوکس شدن پرسولیس در آسیا باشند/کاش بازیکنی مثل مجتبی محرمی داشتم

خبر آنلاین : سرمربی پرسپولیس می گوید مگر مربیان خارجی برای قهرمانی این تیم تضمین داده بودند که او هم این کار را بکند؟

ناصر قراگزلو-مهدی یکتا:شما هوادار پرسپولیس هستید یا استقلال؟شاید هم تراکتورسازی، سپاهان، استقلال خوزستان، پدیده مشهد و... البته فرقی هم نمی‌کند!اگر دوست دارید حرف‌های یک مربی مطرح و سرشناس را در اوج عصبانیت بخوانید، اگر سؤالاتی درباره نحوه آرایش موی عجیب و غریب محمد عباس‌زاده و میثم حسینی دارید،اگر شما هم مثل محمد مایلی‌کهن معتقدید بزرگتر امثال عباس‌زاده مقصرترند، اگر نگران پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا هستید و واهمه دارید کیسه بوکس حریفان شود، این مصاحبه مال شماست!

‌‌ زمانی که پژمان جمشیدی در پرسپولیس بازی می‌کرد تصور می‌کردیم آن پرسپولیس بدون ستاره است اما آن تیم انصافاً از تیم فعلی شما پرستاره‌تر بود و باید به نوعی حرفمان را پس بگیریم!
اتفاقاً چندی پیش پژمان جمشیدی تماس گرفت و با هم صحبت کردیم ولی درباره فوتبال نه! پژمان بچه خیلی گلی است که هم فوتبالش خوب بود و هم در بازیگری تلویزیون و سینما بسیار مستعد است.

‌‌ بدون تعارف می‌خواهم بپرسم؛ حمید درخشان قبل از آمدن به پرسپولیس مرتب انتقاد می‌کرد که این تیم با یک تمرین مناسب و ارنج خوب می‌تواند موفق شود اما پس از بر عهده گرفتن سکان هدایت پرسپولیس همه‌اش می‌نالد که کمبود بازیکن دارد و این حرف‌ها؟!
الان هم می‌گویم اگر همین بازیکنان را سالم و بدون محرومیت تحویل می‌گرفتم، می‌توانستم نتایج بهتری بگیرم. رضا نورزی، حمیدرضا علی‌عسگری و مهدی دغدغله که مصدوم شدند. پیام صادقیان که به آن شکل محروم و حسین ماهینی هم بالاجبار از جمع ما جدا شد.

‌‌ ولی قبول کنید اغلب پیشکسوتان انتقاد می‌کنند که تیم بگیرند و بعد که مسئولیت به خودشان واگذار می‌شود...
(با صدایی شبیه فریاد): آقایان! مرا به خبرورزشی دعوت کردید که توی «ماهی‌تابه» سرخ کنید؟! (با همان عصبانیت ادامه می‌دهد): این چه حرفی است. من می‌گویم اگر همان بازیکنان را سالم تحویل من می‌دادند برایم کافی بود. همین الان هم شماها(!) به آدم فرصت نمی‌دهید.

‌‌ اگر به حمید درخشان فرصت بدهند چه تضمینی برای قهرمانی پرسپولیس می‌دهد؟
مگر شما وقتی یک مربی خارجی را به اینجا می‌آورید از او تضمین می‌خواهید؟!
‌‌

بله، عین همین سؤال را از مربیان خارجی هم پرسیدیم!
آیا آنها به شما تضمین دادند؟!

‌‌‌ نه، ولی...
ولی، اما، اگر و حالا ندارد. هیچ مربی عاقلی قول و تضمین قهرمانی نمی‌دهد!

‌‌ با سیدجلال حسینی اخیراً صحبت می‌کردیم. حرف جالبی زد و می‌گفت یکی از مشکلات بازیکنان فعلی این است که نمی‌توانند با حاشیه‌ها کنار بیایند و حداکثر 30 یا 40 درصد کارآیی‌شان را نشان می‌دهند.
من به حرف سیدجلال احترام می‌‌گذارم اما این حرف را قبول ندارم. بازیکنان ما سعی می‌کنند اما کافی نیست. به نظرم اغلب بازیکنان پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پرسپولیس چه عظمتی دارد و پیراهن چه تیم بزرگی را بر تن کرده‌اند.

‌‌ یعنی اغلب بازیکنان پرسپولیس زیر سطح استاندارد این تیم پرطرفدار هستند؟
من چنین حرفی نزدم اما به هر حال یکسری بازیکن در سطح پرسپولیس نیستند. بازیکنانی هم داریم که پتانسیل بالایی دارند و حتی می‌توانند در اروپا بازی کنند.

‌‌ پس چرا کارلوس کروش هیچ یک از بازیکنان شما را به تیم ملی دعوت نکرد؟ اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ باشگاه پرسپولیس رخ داد و یک رکورد به حساب می‌آید...
ما دو، سه بازیکن شاخص داریم که لیاقت دعوت به تیم ملی را دارند اما باید به سلیقه سرمربی تیم کشورمان هم احترام گذاشت.

‌‌ البته برای شخص شما خیلی هم بد نشد. شنیدیم از بابت دعوت نشدن پرسپولیسی‌ها به تیم ملی خوشحال شدید چون بالاخره همه بازیکنان را در اردوی کیش می‌توانستید در اختیار داشته باشید؟
از این بابت که فرمودید خوشحال شدم اما تأسف هم خوردم که چرا پرسپولیس با آن عظمت حتی یک بازیکن ملی‌پوش هم نباید داشته باشد؟! البته بازیکنان پرسپولیس بدانند که برای رسیدن به پیراهن تیم ملی باید تلاش بیشتری کنند و بدانند بدون زحمت نمی‌توان به هدف رسید.

‌معمولاً وقتی بازیکنان یک تیم باشگاهی بزرگ به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، سرمربی آن تیم از مربی تیم ملی انتقاد کرده و پشت شاگرد خود می‌ایستد اما شما چنین موضعی نگرفتید، چرا؟
در یک مورد گفتم که حق محمد نوری دعوت به تیم ملی است ولی همان‌طور که پیش‌تر گفتم باید به سلیقه کارلوس کروش احترام گذاشت.

‌‌ این روزها خیلی‌ها درباره محمد عباس‌زاده و ماجرای حاشیه‌ای بازی پرسپولیس تهران و کارگر بنه‌گز بوشهر حرف می‌زنند. بازیکنی که فصل گذشته در نهایت سادگی از قائمشهر به تهران آمد و با همان ظاهر بی‌آلایش و نمایش مطلوب، پدیده لیگ سیزدهم لقب گرفت. عکسی هم از عباس‌زاده در آن روزها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را کنار پدرش سر زمین کشاورزی نشان می‌داد و تحسین خیلی‌ها را برانگیخت اما همین عباس‌زاده جوان در لیگ چهاردهم آرایش موی سرش را عوض کرد، وارد حاشیه شد، گلزنی را فراموش کرد و پس از تعویض به نشانه اعتراض به رختکن رفت و... به عنوان سرمربی و یک معلم چه تذکری به او دادید؟
آنچه باید به این جوان می‌گفتم را گفتم. شما محمد عباس‌زاده را از این به بعد ببینید. دیگر نه با آرایش آنچنانی او را در میادین خواهید دید و نه اعتراضی از سوی او در کار خواهد بود.

‌‌ آخر آرایش عجیب موی سر در پرسپولیس یکی، دوتا نیست. میثم حسینی، پیام صادقیان و...
(حرفمان را قطع می‌کند): پیام صادقیان که بعد از آن محرومیت دیگر واقعاً عوض شده است. این بازیکن جوان و لایق این روزها خیلی خوب تمرین می‌کند و از حاشیه گریزان است. بقیه هم یواش یواش درست می‌شوند.

‌‌آن شادی پس از گل و نشان دادن مدل موی سر منشوری دیگر از آن حرکات بود، نبود؟!
شاید، ولی همان‌طور که گفتم به زودی شرایط عوض خواهد شد.

‌‌ آن یکی هم رو به دوربین‌های تلویزیونی به همه اشاره می‌کند که زیپ دهانتان را بکشید!
(دوباره عصبانی شد و با صدای بلند می‌گوید): آقای عزیز! ما که گارانتی تربیت آقایان را از طفولیت ندادیم! یک‌شبه نمی‌توان همه چیز را درست کرد. شما برای این کار باید زمان کافی داشته باشید. ما فعلاً مشکلات بسیار مهم‌تری داریم که باید به آن برسیم.

‌ ‌چه کارهای واجب‌تری؟!
اینکه اول مشکلات فنی پرسپولیس را اصلاح کنیم.

‌‌ محمد مایلی‌کهن دوست و همبازی سابق شما هم در مصاحبه با ما گفته بود که مقصر بزرگتر محمد عباس‌زاده است و نه این جوان!
مگر من در قبال آن حرکت ساکت نشستم؟ هم عباس‌‌زاده را جریمه کردیم و هم او تعهد داد که این اتفاق دیگر نمی‌افتد. شما شاید شرایط ما را ندانید، واقعاً دستمان از لحاظ بازیکن بسته است. نمی‌گویم مماشات می‌کنیم اما...

‌‌ خب همین بسته بودن دست شما باعث شده برخی بازیکنان سوء‌استفاده کنند.
چه سوء‌استفاده‌‌ای؟!

‌‌ یک بار عباس‌زاده اعتراض می‌کند. یک بار آن یکی مصاحبه می‌کند و نوبتی دارند...
(باز هم وسط حرف‌مان می‌پرد): بحث مصاحبه که در کمیته انضباطی باشگاه به آن رسیدگی می‌شود.

‌‌ شنیدیم یک بنده خدایی به بازیکنان فعلی پرسپولیس توصیه کرده که می‌توانند با داد و بیداد در تیم درخشان، به ترکیب فیکس تیم برسند؟
خدا را شکر دیدید هر کس داد و بیداد کرد بازی بعد در ترکیب نبود! به جان خودم اگر دستم باز باشد آنگاه به شما نشان می‌دهم که چگونه باید با بازیکن برخورد کرد. حالا هم همین جا می‌گویم از نیم‌فصل به بعد مطمئن باشید کوچک‌ترین بی‌انضباطی را تحمل نخواهم کرد. این یکی را به شما قول می‌دهم!

‌‌ شما به استفاده از روانشناس اعتقادی ندارید؟
اعتقاد دارم اما هنوز بحث روانشناسی در فوتبال ایران جا نیفتاده است. از طرفی باید روانشناسی هم باشد که به تیم کمک کند. یکی، دو گزینه را مدنظر داریم که شاید به جمع خود اضافه کنیم.

‌ بی​‌رودربایستی همه دستیاران‌تان در پرسپولیس را شخص خودتان انتخاب کردید؟
(بلادرنگ): همه همکارانم را خودم انتخاب کردم.

‌ اما برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مثلاً علیرضا امامی‌فر را یکی از اعضای هیأت مدیره به شما توصیه کرده است؟!
(دوباره برآشفته می‌شود): شنیده‌ها، حرف‌ها، شایعات و... من نمی‌دانم چرا این حرف و حدیث‌ها ردیف می‌شود؟ من خودم به تک‌تک همکارانم زنگ زدم و آنها را به پرسپولیس دعوت کردم. همین‌قدر بدانید اولین حرف اعضای هیأت مدیره به من حمید درخشان این بود که می‌گفتند سرمربی باید استقلال داشته باشد و کمک‌هایش را خودش انتخاب کند. در این زمینه معتقدم فقط تعداد معدودی می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند.

‌ مثل اینکه قصد داشتید بهروز رهبری‌فرد را هم به پرسپولیس بیاورید اما برخی اعضای هیأت مدیره مخالفت کردند؟
بدین شکل نبود. من الان هم تلاش می‌کنم بهروز را به عنوان مشاور یا آنالیزور به پرسپولیس بیاورم. البته کسان دیگری هم مدنظرم هستند. منتهای مراتب در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنیم و ان‌شاءا... اگر از این وضعیت خلاص شدیم، در خدمت دوستان خواهیم بود.

‌ ظاهراً از علی کریمی نومید شدید؟ یکی از پیشکسوتان که اخیراً در ورزشگاه آزادی علی کریمی را دیده بود، می‌گفت او هنوز فرم خوب بدنی‌اش را حفظ کرده و یک گرم اضافه‌وزن ندارد. نمی‌شد کریمی را برای بازی مجدد در پرسپولیس راضی کرد؟
یک نکته را در نظر داشته باشید که علی کریمی الان در زمان بلوغ خود به سر می‌برد. از لحاظ فکری هم بسیار پخته است و نمی‌شود با احساسات علی کریمی هم بازی کرد. من خیلی با او صحبت کردم که برگردد اما در نهایت تصمیم را بر عهده خودش گذاشتم. علی کریمی دیگر جوان 18 ساله نیست که من بخواهم او را مجاب کنم. دلم هم می‌خواست علی به عنوان بزرگتر کنارمان باشد اما ترجیح داد به تیم ملی برود و کار در آنجا هم یک افتخار برای همه ما پرسپولیسی‌هاست.


یک سؤال ویژه داریم و دل‌مان می‌خواهد صریح و بی‌پرده جواب بدهید؛ ناصر محمدخانی که دوست صمیمی دوران بازی شما بود، با هم به قطر رفتید و صدها خاطره با هم دارید، چرا امروز نباید کنار حمید درخشان باشد؟ اصلاً به استفاده از ستاره سابق پرسپولیس فکر کرده‌اید؟
من ناصر را خیلی دوست دارم و احترام فوق‌العاده‌ای برایش قائل هستم اما شرایط مساعدی برای همکاری وجود نداشت. یک بار هم محمدخانی را به هیأت مدیره پیشنهاد دادم که قبول نکردند.

‌هیأت مدیره با حضور ناصر محمدخانی در پرسپولیس مخالفت کرد؟!
بله، به هر حال دلایلی آوردند که منطقی بود.

‌ چه دلایلی؟
بماند!

‌ چه شد که مجتبی محرمی را به تمرینات پرسپولیس دعوت کردید؟
به عنوان یک فوتبالیست بزرگ از او دعوت به عمل آوردم و از مجتبی خواستم هر نکته‌ای از تمرینات یا مسابقات ما به ذهنش رسید، به ما یادآوری کند. مجتبی محرمی نگاه فوتبالی خیلی قوی و خوبی دارد.

‌ در تمرینات به صورت منظم و مرتب شرکت می‌کند؟
بدون کوچکترین تأخیر و در نهایت نظم سر تمرینات پرسپولیس حضور پیدا می‌کند و این مسئله جای تقدیر دارد.

‌ مشکلات قبلی محرمی حل شده؟
خدا را شکر این مجتبی محرمی تمام مشکلات گذشته را کنار گذاشته و بسیار سلامت و سرحال در تمرینات پرسپولیس به ما کمک می‌کند.

‌ دل‌تان نمی‌خواست در پرسپولیس کنونی یک بازیکن شبیه مجتبی محرمی داشته باشید؟
آی گفتید! اتفاقاً چندی قبل داشتم خاطراتی از مجتبی محرمی برای بازیکنان پرسپولیس تعریف می‌کردم. یک روز با نساجی مازندران بازی داشتیم، به مجتبی گفتم که دفاع راست بازی می‌کنی؟ گفت: باشد. رفت و بهترین بازی‌اش را به نمایش گذاشت و ما 2 بر صفر بردیم. بازی بعدی با پاس تهران بود. دوباره گفتم برو دفاع راست بازی کن که جواب داد نه آقا! آن روز مجتبی را بیرون نشاندم. پاس را 5 بر 2 بردیم در حالی که 2 گل ما را هم داور قبول نکرد. بازی بعدی با استقلال از محرمی پرسیدم که دفاع وسط می‌تواند بازی کند یا نه؟ همان بازی معروف 2-2 که خداوکیلی توی محوطه جریمه خودمان چنان با اعتماد به نفس استپ سینه و سپس دریبل کرد که همه هاج و واج ماندند. مجتبی در فوتبال نمونه بود، یک استعداد ناب و بکر... یادش به‌خیر!

‌ جواب سؤال ما را ندادید.
امروز ما یکی مثل مجتبی را کم داریم یا اصلاً شاید نداریم. هر مربی‌ای دوست دارد یک مجتبی محرمی در تیمش داشته باشد.

‌آقای درخشان؛ چرا ریسک نمی‌کنید؟ مثلاً چرا بازیکنانی از تیم امید نمی‌آورید تا از آنها مجتبی محرمی بسازید؟
همین شهاب زاهدی از کجا آمده؟ فاطمی از کجا آمد؟ اتفاقاً من خیلی هم اهل ریسک هستم و خیلی‌ها می‌گویند با چه جگری این جوانان را بازی می‌دهی؟!

‌ولی حمید استیلی همین الان 5 بازیکن زیر 21 سال در راه‌آهن دارد که از 4 نفر آنها در ترکیب اصلی استفاده می‌کند.
برادر من! پرسپولیس با راه‌آهن فرق می‌کند. شما بهنام طاهرزاده را به خاطر می‌آورید؟

بله، همان مهاجمی که در آن دربی معروف دروازه استقلال را باز کرد؟
خدا پدرتان را بیامرزد! بهنام آن زمان 19 سال داشت. بالاخره دیدید که اهل ریسک هستم؟!

‌ بسیار خوب، می‌خواهیم کمی هم به بازی پرسپولیس و راه‌آهن در جام حذفی بپردازیم. چه شد که پس از خوردن گل از راه‌آهن آن‌طوری به بطری آب لگد زدید؟
خیلی عصبانی بودم. ما در پرسپولیس و به ویژه جام حذفی حق اشتباه کردن نداریم. بازیکن موقعیت صددرصد گل خراب کرده و فرصت‌سوزی می‌کند و همان توپ برمی‌گردد و وارد دروازه‌مان می‌شود. طبیعی است عصبانی شوم و از کوره دربروم. شما بازی را ندیدید و نمی‌دانید دقیقه 5 پنالتی گرفتیم و خراب کردیم. چند موقعیت بسیار مناسب را از دست دادیم و بعد گل ساده‌ای را خوردیم که کسی باور نمی‌کرد.

‌سوشا مکانی در مصاحبه با ما می‌گفت که توپ‌های بلند ارسالی روی دروازه مال گلرهاست اما اصل این است که روی سانترهای کوتاه و تیزتر باید تا لحظه آخر صبر کرد. عجله ممکن است کار را خراب کند. در آن صحنه هم من اشتباه نکردم. تا آخرین لحظه منتظر ماندم که توپ ناگهان به سر محمد غلامی مهاجم حریف ساییده شد، زمین خورد و سرعتش زیاد شد و... روی آن گل می‌گفت که تقصیری نداشته است؟
من دنبال مقصر نمی‌گردم. وقتی تیمی گل می‌خورد، همه ارکان آن تیم مقصرند و وقتی هم که گل می‌زنیم، همه تیم در آن موفقیت شریک هستند. حرف من این است که ما باید از فرصت‌ها استفاده بهتری داشته باشیم و موقعیت گل خراب نکنیم. از آن طرف هم چهارچشمی مراقب باشیم که گل نخوریم.

‌ وقتی سوت پایان نیمه اول زده شد، تماشاگران پرسپولیس در اعتراض به عملکرد سوشا مکانی شروع به تشویق نیلسون کردند. در آن شرایط و بین دو نیمه چه صحبتی با سوشا مکانی داشتید که از آن رو به این رو شد و ستاره مسابقه جام حذفی لقب گرفت؟
این یکی دیگر فوت کوزه‌گری است! (وقتی اصرار ما را می‌بیند کوتاه آمده و می‌گوید): صحبت خیلی کوتاهی با سوشا داشته و به او روحیه و اعتماد به نفس دادم.

‌چطور شد که اجازه دادید سوشا مکانی در آن بازی هم برابر راه‌آهن در جام حذفی پنالتی بزند؟
راستش را بخواهید، سوشا مکانی در تمرینات خیلی خوب پنالتی می‌زد و بر همین اساس به او این اجازه را دادم.

‌ ولی مرسوم نیست پنالتی دوم را در یک مسابقه حذفی به گلر تیم بدهند. نترسیدید که اگر ضربه‌اش را خراب کند مورد حمله رسانه‌ها و شعار هواداران قرار بگیرید؟
گفتم که روز قبل از بازی با راه‌آهن تمرین پنالتی گذاشتیم. دیدم سوشا سه تا پنالتی به نیلسون زد و هر سه ضربه او هم به زیبایی گل شد. به همین خاطر به او اعتماد کردم و گفتم برود پشت ضربه پنالتی بایستد. اتفاقاً ضربه‌اش را هم خیلی خوب و محکم زد که زیر طاق دروازه راه آهن رفت.

‌به هر حال خیلی ریسک بزرگی بود، نبود؟!
(بالاخره می‌خندد): ما که نفهمیدیم اهل ریسک هستیم یا نیستیم؟! این ریسک‌پذیری خوب است یا بد؟! (دسته‌جمعی می‌خندیم!)

‌اگر در بازی روز پنج‌شنبه مقابل پیکان ضربه پنالتی نصیب شما شود، باز هم اجازه می‌دهید سوشا مکانی ضربه را بزند؟
شاید هم این کار را کردم. در حال حاضر البته ما مایکل ‌اومانا و محمد نوری را هم داریم که خیلی خوب پنالتی می‌زنند.

‌ ولی هر دو سابقه پنالتی خراب کردن در بالاترین سطح را دارند. اولی در جام جهانی برزیل و در بازی کاستاریکا و هلند پنالتی خراب کرد و باعث حذف تیم ملی کشورش شد. دومی هم در دربی، پنالتی خراب کرده است!
همه هم که در پرسپولیس سابقه دارند (باز هم می‌خندد!) به هر حال جام جهانی فرق می‌کند. مثل اینکه پنالتی شد، باید بدهیم سوشا مکانی بزند.

‌ یعنی سوشا مکانی پنالتی‌زن اول پرسپولیس شده است؟
چه اشکالی دارد؟ مگر خوزه لوئیز چیلاورت نبود؟ همین روجرو سنی دروازه‌بان برزیلی سائوپائولو نیست که همه پنالتی‌هایش را گل می‌کند. سوشا هم می‌تواند پنالتی بزند. وقتی یک بازیکن توانایی خاصی دارد، چرا باید جلوی این ویژگی را بگیریم؟ یکی کاشته خوب می‌زند. یکی خوب سر می‌زند و سوشا هم خوب پنالتی می‌زند. بنابراین اگر دیدید جلوی پیکان پنالتی شد و دادم سوشا مکانی زد، چندان تعجب نکنید!

‌ شنیدیم از یکسری از اهالی فوتبال مثل فرهاد کاظمی مشاوره می‌گیرید؟
بله، اشکالی دارد؟ (بدون آنکه منتظر جواب ما باشد ادامه می‌دهد): من فرهاد را قبول دارم. از لحاظ فنی خیلی فوتبال‌فهم است و همیشه از کاظمی مشاوره گرفته و می‌گیرم.

‌ دیگر به چه کسانی زنگ می‌زنید و از آنها راهنمایی می‌خواهید؟
محمد مایلی‌کهن!

‌ جداً؟!
بله، به هر حال ایشان هم سال‌ها در پرسپولیس کار کرده است. سرمربی تیم‌ملی بوده است. اصلاً از رئیس‌جمهور بالاتر داریم؟ می‌دانید چند تا مشاور دارد؟ من هم حداقل با 10، 12 نفر ارتباط دارم و از آنها مشورت می‌گیرم.

‌ با علی پروین هم تماس گرفتید؟
بله، به آقای پروین هم زنگ زدم. ایشان هم لطف کرد و گفت که هر کمکی از دستش برآید کوتاهی نخواهد کرد. من هم خواستم علی‌آقا به عنوان بزرگتر پرسپولیس از لحاظ فنی هر آنچه به نظرش رسید به من یادآوری کند.

‌ تا به حال چیزی هم به شما گفته یا نکته‌ای را یادآوری کرده است؟
هنوز که نه!

‌ نیم‌فصل چند بازیکن می‌توانید جذب کنید؟
می‌توانیم 6 بازیکن را جذب و جابه‌جا کنیم.

‌تکلیف رضا نوروزی چه می‌شود؟ آیا با او قطع همکاری می‌کنید؟
راستش با دکتر او صحبت کردم و باید ببینیم چه زمانی او می‌تواند به تیم کمک کند ولی اگر متوجه شدیم که رضا نوروزی نمی‌تواند برای تیم ما بازی کند بالاجبار باید قطع همکاری کنیم چون پای اسم پرسپولیس وسط است.

‌در حال حاضر بازیکن آزاد داخلی خوبی هم وجود دارد که بخواهید بخرید؟
نمی‌دانیم ولی در حال بررسی هستیم. متأسفانه من تاوان یکسری مسائل را دادم که ربطی به خودم نداشت. محرومیت، مصدومیت و همین مسئله سربازی حسین ماهینی واقعاً آخر بدشانسی بود. امیدوارم سازمان لیگ در بحث جذب بازیکن یک آوانتاژ خوب به ما بدهد چرا که در لیگ قهرمانان آسیا پای آبروی ایران وسط است.

‌ نگرانی بزرگی که در حال حاضر وجود دارد این است که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا کیسه بوکس تیم‌های دیگر نشود.
نگرانی کاملاً به جایی است. ما قصد داریم 3 بازیکن باکیفیت خارجی بخریم چون می‌توانیم طبق قانون از 4 بازیکن استفاده کنیم. امیدوارم حمایت لازم صورت پذیرد و بتوانیم خریدهای خوبی داشته باشیم.

‌ اما بازیکن خوب و باکیفیت خارجی با 200 یا 300 هزار دلار که نمی‌آید و برای پرسپولیس بازی کند؟
این دقیقاً حرف ماست. با این سقف بودجه 18 میلیارد تومانی باید به جنگ حریفان تا بن دندان مسلح برویم که بازیکن 5 میلیون دلاری دارند. آنها با کلاشینکف و تیربار وارد لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند و ما هم می‌خواهیم با تیروکمان مگسی جلوی آنها بایستیم. آیا می‌شود؟ باور کنید جنگ نابرابری است. دوستان باید تجدیدنظری در سقف بودجه پرسپولیس داشته باشند تا نماینده خوبی برای ایران در آسیا باشیم.

‌ اگر بازیکن خوب جذب کنند، تضمین می‌دهید در آسیا موفق ظاهر شوید؟
(سری به نشانه تأسف تکان می‌دهد): نمی‌دانم شما چه علاقه‌ای به این واژه تضمین دارید که هر صحبتی می‌شود از من تضمین می‌خواهید؟! فوتبال است و هزار اتفاق غیرقابل پیش‌بینی! یک روز یک توپ با فاصله 5 انگشت از کنار دروازه حریف رد می‌شود و گل نمی‌شود، مربی می‌شود بدترین آدم دنیا. روزی دیگر همان ضربه به تیر دروازه می‌خورد و گل می‌شود، مربی بهترین کوچینگ دنیا لقب می‌گیرد. روی همین اصل هم تضمین و قول دادن در فوتبال معنایی ندارد.

‌ پرسپولیس یکبار قهرمان جام در جام آسیا شد. از آن سال به بعد دیگر هواداران پرسپولیس در حسرت جام آسیایی سوختند و ساختند!
شما آن تیم را با هیچ تیمی مقایسه نکنید. بازی با المحرق خوب یادم است، توپ را قل دادم محمدحسن انصاری‌فرد چنان گلی زد که همه بازیکنان حریف غافلگیر شدند. یا شما تیم‌ملی ایران در جام ملت‌های 1996 امارات را که به خاطر دارید؟ در آن تیم 8 پرسپولیسی فیکس بازی می‌کردند و چند نفری هم بیرون نشسته بودند.

‌حالا با این تفاسیر در جام حذفی که شانس قهرمانی دارید؟
همه چیز پنجاه- پنجاه است.

‌ شانس آوردید بازی با گل‌گهر به کرمان منتقل شد. سپاهانی‌ها می‌گفتند زمین سیرجانی‌ها به قدری خراب است که رئال‌مادرید هم به آنجا برود، می‌بازد!
به هر حال با توجه به وجود طرفداران فراوان پرسپولیس در استان کرمان، بهترین تصمیم را گرفتند ولی در مجموع معتقدم جام حذفی جام شگفتی‌هاست. شما فکرش را می‌کردید آن زمان پرسپولیس با هدایت علی دایی فینال جام حذفی را با گسترش فولاد تبریز که در آن مقطع لیگ یکی بود، بازی کند؟ به هر حال جام حذفی هم سختی‌های خودش را دارد.

‌ بگذارید جور دیگری بپرسیم؛ دوست دارید در صورت صعود به مرحله نیمه‌نهایی با ذوب‌آهن بازی کنید یا استقلال تهران؟
فرقی نمی‌کند اما طبیعی است بازی با ذوب‌آهن حساسیت کمتری دارد و می‌تواند بازی آسان‌تری باشد.

دوست داشتید به عنوان سرمربی استقلال با این بازیکنان و ستاره‌ها با این پرسپولیس بازی کنید؟
با تمام احترامی که برای دوستان استقلالی قائل هستم هرگز دلم نخواسته که سرمربی این تیم باشم. طبیعی است بازیکن بزرگ و مهره‌های خوب عصای دست مربیان هستند اما به نظرم بازیکنان ما هم بد نیستند و از صمیم قلب می‌گویم به وجودشان افتخار می‌کنم. ان‌شاءا... در دربی ثابت می‌کنند کم و کسری از استقلالی‌ها ندارند.

‌ شما یک رکورد دارید و آن هم این است که تا به حال دربی را به عنوان مربی و بازیکن نباختید. می‌توانید این رکورد را حفظ کنید؟
امیدوارم بتوانم این رکورد را به کمک بازیکنان پرسپولیس حفظ کنم اما الان به هیچ‌وجه کری نمی‌خوانم.

‌ برخی هواداران پرسپولیس بیم آن را دارند که شما و بازیکنان پس از پیروزی در جام حذفی تمام تمرکز خود را روی این مسابقات بگذارید و لیگ برتر را جدی نگیرید.
نه، به هیچ عنوان. نگاه ما به هر دو جام و حتی 3 جام است. باید در لیگ برتر در جایگاهی قرار بگیریم که خدشه‌ای به اعتبار و آبروی پرسپولیس وارد نشود.

‌تفکر شما رتبه تک‌رقمی در لیگ برتر است یا کسب سهمیه آسیا؟
باید به داشته‌هایمان نگاه کنیم و ببینیم چقدر می‌توانیم بجنگیم و مبارزه کنیم. محروم نداشته باشیم، مصدوم هم ندهیم و مانند نیم‌فصل اول نتوانیم از همه بازیکنان خود استفاده کنیم. در واقع باید شرایط مهیا باشد.

‌ از گل‌گهر سیرجان که واهمه‌ای ندارید؟ همه از این تیم به عنوان غول‌کش جام حذفی اسم می‌برند.
این اسم‌ها تیتر شما رسانه‌هاست. من گل‌گهر را غول‌کش نمی‌دانم. با این ویژگی‌ها نمی‌شناسم اما به هر حال حتماً تیم خوب و لایقی بوده که خودش را تا بدینجای جام حذفی بالا کشیده است.

‌شنیدیم گل‌گهر اتوبوسی دفاع می‌کند. همه بازیکنان عقب می‌کشند و تفکر دفاعی حاکم بر این تیم است. با این تاکتیک مشکلی ندارید؟
ان‌شاءا... فیلم بازی‌های این تیم را دیده و آنالیز می‌کنیم. امیدوارم بتوانیم با برتری مقابل این تیم لیگ یکی به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده و دل هواداران پرسپولیس را شاد کنیم.

‌ سؤالات ما تقریباً به انتها رسید. اگر حرف ناگفته‌ای در پایان دارید، در خدمتیم.
از شما تشکر می‌کنم و همین جا می‌گویم یک ثانیه و یک دقیقه هم توقف نکرده و شبانه‌روز کار می‌کنم تا پرسپولیس را به جایگاهی شایسته برسانم و دست تمام طرفداران این تیم را می‌بوسم و می‌خواهم که ما را از حمایت و دعای خود محروم نکنند.

+13
رأی دهید
-16

chiko - توکیو - ژاپن
هم چین میگه نگران نباشید انگار بارسلونا رو تحویل گرفته...لنگ سولاخ بوده ،هست،خواهد بود...۴۴۴۴
‌چهارشنبه 7 آبان 1393 - 13:56
invincible - مینستا - آمریکا
مایلی‌کهن که فالانژ رژیم آخوندها هست، خجالت هم خوب چیزی هست!! یاد تمامی ورزشکاران خوب بخیر، حبیب خبیری اسطوره مقاومت، نایب آقا عزیز ورزش، و ناصر عزیز حجازی!! انسانیت ورزشکار مهم هست وگرنه مثل رضا زاده زیاده!! درود بر ورزش کاران مردم از تختی تا پهلوان بزرگ ایران بزرگترین افتخار ورزش ایران صاحب بازوبند تختی مسلم اسکندر فیلابی!! همیشه خوش و شاد باشید
‌چهارشنبه 7 آبان 1393 - 18:24
navit - آنتورپن - بلژیک
خواهش می‌کنم اگه فکر می‌کنید که با این امکانات و بازیکنان کاری از دستتون بر نمیاد بهتره که استعفا بدید اصلا هم چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌شه تازه با این کارتون به تیم‌ محبوبتون هم خدمت می‌کنید شاید کسی‌ غیر از شما بتونه با همین بضاعت نتیجه‌ای بهتر از نتایجِ شما بگیره
‌چهارشنبه 7 آبان 1393 - 21:13
saravi - مینه پولیس - آمریکا
مردیکه هر روز مصاجبه کرد که فقط این تیم را به من بدهید اله میکنم وله میکنم. حلا هر روز گریه میکند. مردیکه مگر علی دایی مسی ورونالدو داشت او هم همین بازیکنان را داشت. از مایلی کودن مشاوره میگیرد او اگر چیری بلد بود که خودش تند تند اخراج نمی شد. آقای دستمالچی با این تفکر بهتر بری خدمت سیاسی جونت.
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 00:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.