صعود آبی‌پوشان به یک چهارم نهایی جام حذفی/ استقلال حریف ذوب‌آهن شد

شاگردان امیر قلعه‌نویی راهی دور یک چهارم نهایی جام حذفی شدند.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های استقلال و پارسه از دور یک هشتم نهایی جام حذفی با برتری 4 بر 2 آبی‌پوشان تهران پایان یافت تا آبی‌ها حریف ذوب‌آهن اصفهان شوند.

در ابتدای این دیدار در حالی که بازی متعادل دنبال می‌شد، تیم پارسه در دقیقه هفتم روی یک سانتر و یک ضربه سر به گل رسید. میلاد پورصف‌شکن با یک ضربه سر چکشی دروازه آبی‌پوشان را باز کرد.

در ادامه این دیدار و در حالی که حدود 20 دقیقه از بازی دو تیم گذشت، آبی‌پوشان پایتخت به طور کامل بر بازی مسلط شدند اما در ایجاد موقعیت گل چندان موفق عمل نکردند و در دادن پاس‌های آخر دقت لازم را نداشتند. با این حال سرنگونی بازیکن استقلال در محوطه جریمه پارسه در دقیقه 17 به شکلی بود که هواداران استقلال به امید اعلام یک پنالتی به سود تیم‌شان خوشحال شدند اما محسن ترکی با اعلام یک ضربه کرنر، خوشحالی آنها را به یاس تبدیل کرد.

در دقیقه 25 این دیدار امید ابراهیمی از میانه‌های زمین شوتی دیدنی را به سمت دروازه پارسه زد که با واکنش فوق‌العاده نشاط‌جو این توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه 30 ارسال خوب خرسندنیا برابر مهدی کریمیان قرار گرفت که این بازیکن در داخل محوطه 6 قدم با یک ضربه سر تلاش کرد دروازه پارسه را باز کند اما باز هم نشاط‌جو، دروازه‌بان حاضر با واکنشی دیدنی مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد.

امیر قلعه‌نویی در اواسط نیمه اول و در دقیقه 32 برای قدرتمند کردن فاز تهاجمی تیمش جاسم کرار را به جای مهدی کریمیان به میدان فرستاد.

در دقیقه 43 پاس دیدنی جاسم کرار، سجاد شهباززاده را در موقعیت تک به تک با نشاط‌جو قرار داد. مهاجم استقلال که در شرایطی نامتعادل به توپ رسید با یک ضربه سر توپ را به پای محمد قاضی دیگر مهاجم استقلال رساند اما وی نتوانست دروازه خالی پارسه را باز کند و شوت او راهی اوت شد.

به این ترتیب نیمه نخست با برتری پارسه به پایان رسید.

نیمه دوم

با آغاز نیمه دوم این دیدار آبی‌پوشان پایتخت یک اوت دستی به دست آوردند. آندرانیک تیموریان در دقیقه 46 این اوت دستی را پرتاب کرد و این توپ پس از برخورد به یکی از مدافعان پارسه و با واکنش عجیب نشاط‌جو وارد دروازه شد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

پس از گل تساوی استقلالی‌ها باز هم به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه 51 پاس بسیار خوب یعقوب کریمی به شهباززاده رسید تا مهاجم آبی‌ها در دهانه دروازه به راحتی گل دوم را به ثمر برساند و استقلال را 2 بر یک پیش بیندازد.

در ادامه این دیدار و پس از زدن گل دوم توسط آبی‌پوشان پارسه‌ای‌ها کمی به جلو آمدند اما به طور مشخص توانایی کافی برای خلق فرصت جدی روی دروازه استقلال را نداشتند و دو بار در ضدحمله نزدیک بود تا دروازه این تیم فرو بریزد که در هر دو بار شوت‌های شهباز سجادزاده در چارچوب قرار نداشت.

در دقیقه 70 این دیدار سجاد شهباززاده مهاجم استقلال که گل دوم تیمش را در این دیدار به ثمر رساند با دریافت دومین کارت زرد، از سوی محسن ترکی اخراج شد.

پارسه پس از اخراج شهباززاده تلاش زیادی کرد تا بازی را به تساوی بکشاند و آبی‌پوشان که 10 نفره بودند مجبور به دفاع چند لایه شدند. با این حال در دقیقه 89 صف‌شکن برای بار دوم می‌توانست دروازه استقلال را باز کند اما شوت سنگین او از پشت محوطه جریمه با اختلافی اندک راهی اوت شد و در حالی که به نظر می‌رسید بعد از این اتفاق بازی به پایان برسد، فرار دیدنی جاسم کرار در قلب دفاع پارسه وی را در موقعیت خوبی قرار داد که او با یک پاس زیبا به محمد قاضی، این بازیکن را در داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این مهاجم با شوتی سنگین دروازه را باز کرد. اما باز هم این پایان کار نبود و در دقیقه 2+90 سجاد آشوری که به صورت تعویضی به میدان آمده بود روی یک ارسال و با یک ضربه سر گل دوم پارسه را به ثمر رساند. با این همه استقلالی‌ها دست‌بردار نبودند و در دقیقه 4+90 شوت زیبا و چشم‌نواز جاسم کرار از پشت محوطه جریمه پارسه گل چهارم را برای آبی‌پوشان به ارمغان آورد و به این ترتیب پارسه با وجود عملکرد خوبش و شایستگی فراوان در این مرحله حذف و استقلال راهی مرحله بعدی جام حذفی شد.

+40
رأی دهید
-11

chiko - توکیو - ژاپن
پارسه غصه نخور پرسپولیس هم ۴ تأییه
‌سه شنبه 6 آبان 1393 - 14:29
dave07 - سیدنی - استرالیا
پارسه، پرسپولیس هرجفتشون سوراخن
‌چهارشنبه 7 آبان 1393 - 14:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.