عملیات گسترده برای یافتن قاتلان کاپیتان تیم ملی آفریقای جنوبی

سنزو مئیوا دروازه بان تیم ملی و همچنین تیم موفق اورلاندو پایرتس


پلیس آفریقای جنوبی عملیات وسیعی را برای یافتن قاتلان سنزو مئیوا کاپیتان تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی که روز یکشنبه ظاهرا به دست سارقان مسلح به قتل رسید شروع کرده است.

پلیس ۲۵۰ هزار رند (۲۳ هزار دلار) جایزه برای اطلاعاتی در مورد این حمله، که تازه ترین نشانه معضل بزرگ جرایم خشن در این کشور است، تعیین کرده است.

بنابه گزارش ها آقای مئیوا ۲۷ ساله در منزل دوست دخترش به ضرب گلوله کشته شد.

جیکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی در باره قتل دروازه بان تیم ملی گفت که "شوک ملی با کلمات قابل توصیف نیست."

پلیس گفت که دو مرد مسلح ساعت ۲۰:۰۰ یکشنبه به وقت محلی وارد خانه دوست دختر آقای مئیوا در محله وسلوروس در جنوب ژوهانسبورگ شدند و خواستار تلفن های همراه و اشیای ارزشمند شدند. یک مرد سوم بیرون خانه انتظار می کشید.

ریا فیگا کمیسر پلیس ملی در یک کنفرانس خبری گفت که آقای مئیوا هنگام رفتن به طرف در یک بار در ناحیه بالاتنه هدف قرار گرفت. به گفته او هر سه مرد پای پیاده از محل گریختند.

مرگ آقای مئیوا پس از انتقال به بیمارستان اعلام شد.

بستگان و هواداران سنزو مئیوا در بیمارستان و همچنین محل جنایت در اطراف خانه کلی خومالو خواننده و هنرپیشه معروف که دوست دختر مئیوا بود جمع شدند.

جیکوب زوما در بیانیه ای گفت:‌ "ما مرگ این فوتبالیست جوان و کاپیتان تیم که در اوج زندگی حرفه ای جانش را از دست داد به سوگ می نشینیم. شوک ملی از این ضایعه با کلمات قابل توصیف نیست."
'سنزو همه چیز است'

افریم ماشابا مربی تیم ملی آفریقای جنوبی در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه درحالی که می گریست به خبرنگاران گفت:‌ "سنزو کار تیمی بلد است، سنزو همه چیز است."

دین فرمن بازیکن خط میانی تیم ملی به بی بی سی گفت که مئیوا "بهترین آدمی بود که می توانستید بشناسید."

لیگ فوتبال باشگاهی آفریقای جنوبی بازی مهم اورلاندو پایرتس (که مئیرا در آن بازی می کرد) با کایزر چیفس را به نشانه احترام لغو کرده است.

مرگ او دومین ضربه به جامعه ورزشی این کشور ظرف سه روز است. روز جمعه مبولانی مولادزی قهرمان دو ۸۰۰ متر جهان در یک تصادف رانندگی کشته شد.

این حادثه بار دیگر میزان گسترده جنایت در آفریقای جنوبی و خشونت با سلاح گرم را پررنگ می کند.

براساس آمارهای پلیس از آوریل ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۴ بیش از ۱۷ هزار نفر در این کشور به قتل رسیدند که ۵ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بود.


بنابه گزارش ها آقای مئیوا ۲۷ ساله در منزل دوست دخترش کشته شد

+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.