آموزش ۴۰۰ تیم امر به معروف و نهی از منکر در استان بوشهر

در حالی‌که علی لاریجانی، رئیس مجلس، امروز یکشنبه ۴ آبان‌ماه در نشست علنی مجلس اعلام کرده که در ماجرای اسیدپاشی و نیز امر به معروف و نهی از منکر، «باید از گذشته درس گرفت و معتدل عمل کرد»،‌ فرمانده سپاه استان بوشهر، از آموزش ۴۰۰ تیم برای امر به معروف و نهی از منکر در این استان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فتح‌الله جمیری، فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر عصر روز شنبه در نشستی اعلام کرد که ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، در همه ۱۰ شهرستان استان بوشهر تشکیل شده و فعالیت دارند.

به گفته فتح‌الله جمیری، شهرهای خورموج، برازجان، کنگان و گناوه، موقعیت و بافت ویژه‌ای را دارند که این طرح با گستردگی بیشتری در این چهار شهر اجرا خواهد شد.

اما از سوی دیگر،‌ امروز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی،‌ علی لاریجانی با اشاره به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت که فضاسازی درباره این طرح و مرتبط کردن آن با مسائلی که در کشور رخ داده، کار درستی نیست.

رئیس مجلس،‌ امر به معروف و نهی از منکر را «یک فریضه مهم اسلامی، نجات‌بخش برای جامعه و نص صریح قانون اساسی» دانست.

علی لاریجانی،‌ در جلسه امروز مجلس هم‌چنین با اشاره به سیاسی شدن ماجرای اسیدپاشی در اصفهان گفت: « سیاسی کردن یک اقدام زننده، جز فرصت‌طلبی چیز دیگری نیست و یک نامردی سیاسی است که متأسفانه در دوره‌هایی رخ داد و نتیجه آن تندروی‌هایی بود که به کشور لطمه زد.»

به گفته رئیس مجلس،‌ همه نتایج مجامع در یک سال اخیر بر این بوده که باید از گذشته درس گرفت و معتدل عمل کرد و این‌گونه اقدامات تکرار روش‌های مذموم گذشته است.

علی لاریجانی با اشاره به اینکه لازم می‌داند کمیسیون امنیت ملی با جدیت پیگیر موضوع اسیدپاشی در اصفهان باشد، ‌گفت: «عقل حکم می‌کند که مسائل امنیتی در جامعه به سوی اجتماعی شدن سوق پیدا کند نه بالعکس که پدیده‌های اجتماعی تبدیل به موضوعات سیاسی و امنیتی شوند.»

صادق لاریجانی: امر به معروف و اسیدپاشی را «به هم وصل نکنید»

روز یکشنبه هم‌چنین همایش دو روزه «قانون و امر به معروف و نهی از منکر» با حضور صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی آغاز شد.

صادق آملی لاریجانی در این همایش با اشاره به اسیدپاشی گفت: «این کار جنایت بزرگی است اما نسبت دادن آن به امر به معروف و اسلام جفا و ظلم عجیبی است که نه تنها در مغرب‌زمین بلکه برخی رسانه‌های داخلی نیز به آن دامن می‌زنند.»

پیش از این مسئله ارتباط احتمالی اسیدپاشی‌های اخیر به صورت زنان در اصفهان با مسئله بدحجابی و امر به معروف و نهی از منکر مطرح شده‌است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، صادق لاریجانی اما با رد این ارتباط گفت که «متأسفم که برخی رسانه‌های کشور این مطالب را به هم وصل می‌کنند و ظلم فاحشی بر نظام، دستگاه و متفکرین جامعه مرتکب می‌شوند.»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، روز ۲۸ مهر گفت که ارتباط اسیدپاشی در اصفهان با بدحجابی تأیید نشده‌است، اما در مورد منتفی بودن این ارتباط سخنی نگفت.

+29
رأی دهید
-108

arian1 - ابادان - ايران
تعلیم ۴۰۰ تیم به غیر از سپاه ونیروهای بسیج وحزب الله وانصار ونیروهای انتظامی اخراینهمه نیرو برای چه. مردم ایران همه می دانند تمام این نیروها فقط وفقط بخاطر نگاه داشتن نظام جهنمی وشیطانی ملایان فاسد وجنایتکار است واینکه از مردم برای سرنگونی نظام این قاتلین ترس دارند ومی دانند که مردم نه تنها از مذهب کثیف وپلید انها متنفر هستند بلکه بزودی انتقام خون بی گناهان وفرزندان ایران زمین را از ملایان اسید پاش خواهند گرفت.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 14:04
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
تو این شهرهای جنوبی با شناختی که از مردم دارم درگیری ایجاد میشه، خودم به عنوان کسی که چن سال در بوشهر زندگی کردم میگم که مردم بوشهر واقعا خون گرم و با غیرت هستند ولی نمیتونن تحمل کنند که کسی جلوشون رو بگیره و بگه که ناموست باید این جور باشه یا انطور. حالا گفتم تا بوقتش. چن بار زدن پلیس راهنمایی و رانندگی رو کبوندند و حتی دو تا پلیس کشته شد. پارسال هم که یک نیروی انتظامی رو از پشت بوم پرت کردند پایین چون اومده بود دیش ماهواره ببرند.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 15:32
رستگار501 - برن - سویئس
قوانین قرون وسطی و مرتجع را فقط افرادی که بعناوین مختلف مانند بیسوادی ، عقده ایها و روانی بودن یه سادیست و مازوخیزم و قربانیان تجاوز جنسی که حضور خود را از جامعه محروم کرده اند ، برای عرضه خود در اجتماع پافشاری زیادی به آزار و اذیت زنان به نام امر به معروف و نهی از منکر و خشونت علیه آنها را تاکید و تایید و مجری آن میشوند . ولی زمین خواری ، اختلاص ، رشوه گری ، فریبکاری عالمأ و روحانیت ، بورسیه های غیر قانونی و جعل دکترای تقلبی ، فساد مالی و بانکی و حیف و میل بودجه کشور و مردم به هیچ اورگان و کسی مربوط نیست .
یکشنبه 4 آبان 1393 - 16:20
juvel - اسلو - نروژ
اینا دیگه تعلیم لازم ندارند ، خودشون مادرزاد ، وحشی و ادمکشند !
یکشنبه 4 آبان 1393 - 16:32
raha1984 - هامبورگ - المان
اموزش اسید پاشی
یکشنبه 4 آبان 1393 - 17:11
greentree - تهران - ایران
تو رو خدا شغل این‌ها ببین:: تحصیلات که ندارند کار هم بلد نیستند تنها چیزی که براشون مونده امر به معروف هست برای مفت خوری و پچه خواری که مردم به خانواده اینها نگند پسرت چرا بیکار هست ......................خیلی‌ از داعشی‌ها هم اعتراف کردند که به خاطر بیکاری آمده اند عراق و آدم میکشند که از این طریق از جامعه انسانی‌ انتقام بگیرند
یکشنبه 4 آبان 1393 - 17:38
siavash2a - تهران - ایران
خدارو شکر که خمیشه نتیجه عکس میگیرین بخاطر این کاراتون
یکشنبه 4 آبان 1393 - 18:03
marineboy - لس انجلس - امریکا
بعبارتی دیگر دارند سگ هار پاچه گیر تربیت میکنند که به جان مردم بیندازند و با روشهای مختلف از جمله اسید پاشی زنان و دختران مردم را خانه نشین کنند.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 18:24
Azadikhah - تكسل - هلند
محسن میرزایی شامگاه پنجشنبه در خیابان مطهری خرم آباد، بعد از اقدام به امر به معروف لسانی، مورد اصابت ضربات چاقو از جانب ۴ نفر قرار گرفت و راهی بیمارستان شد.محسن میرزایی شامگاه پنجشنبه درحالی‌که درخیابان مطهری خرم آباد، یک نفر را امر به معروف کرده بود، مورد هجوم چهار نفر قرار گرفت و مصدوم شد. یکی از حاضران درصحنه گفت: چهارنفر به طورهم زمان به این فرد حمله کرده و وی را مصدوم کردند. براثر شدت جراحات آمربه معروف به بیمارستان منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون دربیمارستان بستری است.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 19:16
اسداله میرزا - کلن - آلمان
پس اسید پاشی به استان بوشهر هم رسید !!! بیچاره زنان و دختران ایران زمین
یکشنبه 4 آبان 1393 - 19:58
kurd_irani - کرمانشاه - ایران
دم هر چهارصدتاشون گرم ؛ما همه گشت ارشادیم
یکشنبه 4 آبان 1393 - 20:05
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
مگه یه مشت الاغ هم تعلیم یاد میگیرن؟؟اصلاً بهاونها چه که زنو بچه مردم حجاب میکنن یا نه؟اینا اگه راست میگن برن علی چلاغ و دستگاه ظالمانه ضحاکان صفوی رو ارشاد کنن تا دست از اختلاس دزدی خیانت زنا فحشا مواد مخدر سوء استفاده از مناصب سیاسی و هزاران کثافت کاری دیگه بردارن اما فکر نکنم این هاله غرور که به دورشون پیچیده رو از خودشون دور کنن،اینها مست قدرت و سلطنت هستن اما نمیفهمن که با اه و ناله مادرانی مانند ریحانه جباری تخت امال و ارزوهاشون خیلی وقته که فرو ریخته
یکشنبه 4 آبان 1393 - 20:23
caroline - تهران - ایران
برن به جهنم شپشوها
یکشنبه 4 آبان 1393 - 20:52
dara20 - تهران - ايران
این حیوانات همان اسید پاش‌های منکراتی هستند
یکشنبه 4 آبان 1393 - 21:40
aashena - اتاوا - کانادا
بشینید تا پست فطرتها امر به معروفتون کنند
یکشنبه 4 آبان 1393 - 21:41
amir-amir - تورنتو - كانادا
اگر فرض کنیم که امر به معروف مشروعیت داشته باشد چرا از میان این همه منکرات که دستگاهها ى جمهورى اسلامى مرتکب مى شوند همه را ول کرده اند چسبیده اند به چند تا تار مو که از زیر روسرى معلوم است و تازه کجاى این تار مو ها به جامعه آسیب وارد مى کند. مٽلا همین آقاى رحیمى معاون پاک دولت احمدى نژاد به دهها نفر از نمایندگان مجلس اسلامى رشوه داده این را برایش نهى از منکر نمى کنند و یا چپاول هاى میلیاردى پى در پى انجام مى شود ولى انصار و اوباش حزب اله خفقان گرفته اند.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 20:39
92ارشام - لندن - ایران
همیشه مثبت به مسایل نگاه کنید.بعداز گذشت 36سال ازانقلاب و تلاش همین روحانیت گرامی ،فحشاوفساد تمام شده،دیگرخبری ازفقروتن فروشی یا فروش اعضاء بدن نیست.رانت و رشوه،دروغ واختلاس ناپدیدشده است.پس همیشه خشونت،شلاق وسنگسار بدنیست.نتایج بدست آمده مهم است.البته نظر من به اقای م.رحیمی نزدیکتراست.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 21:52
perser68 - آلمان - آلمان
هر چی بیمار و روانی برای وحشیگری و آدمکشی از نوعه اسلامیش !!! آنچان به زمینتون میزنن این مردم که نفهمید از کجا خوردید. داعش برو گمشو!
یکشنبه 4 آبان 1393 - 23:33
windy1234 - لندن - انگلستان
kurd_irani - کرمانشاه - ایران: اسم کرد رو خراب نکن. کرد آدم فروش و خاین نیست.
دوشنبه 5 آبان 1393 - 01:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.