روحانی افغان به جرم تجاوز جنسی به شاگرد 10 ساله اش به ۲۰ سال زندان محکوم شد

وزارت امور زنان افغانستان از حکم دادگاهی در کابل مبنی بر محکومیت یک روحانی به ۲۰ سال زندان به جرم تجاوز جنسی به یک دختر ده ساله استقبال کرده است.

خانواده این دختر او را به مسجد روستایی در حومه شهر قندز در شمال افغانستان می‌فرستاد تا قرآن بیاموزد، اما روحانی سی‌ساله‌ای که قرار بود او را آموزش دهد، روز ۲ اردیبهشت گذشته دستها و پاهای شاگردش را بست و به او تجاوز جنسی کرد.

دادگاه ابتدایی/بدوی کابل دیروز (۳ آبان) این روحانی را به بیست سال زندان و پرداخت یک و نیم میلیون افغانی به عنوان جبران خسارت به خانواده قربانی محکم کرده است.

وزارت امور زنان حکم دادگاه را "عادلانه و گامی استوار در راستای تامین عدالت اجتماعی، دفاع از حقوق زنان و تطبیق قانون منع خشونت علیه زنان" دانسته است.

این حکم نهایی نیست و محکوم حق درخواست تجدید نظر دارد.

فعالان حقوق زن در افغانستان می‌گویند که این دختر با چنان خشونتی مورد تجاوز جنسی قرار گرفت که در بیمارستان بستری شد و نیاز به عمل جراحی داشت.

روحانی متهم در دادگاه به برقراری رابطه جنسی اعتراف کرد، اما گفت که این کار با رضایت هر دو طرف انجام شده است. ولی دادگاه روایت او از شیوه انجام ارتباط جنسی را رد کرد.

این کار خانواده دختر و اهالی روستای محل زندگی آنها را به شدت خشمگین کرد و فعالان حقوق زن مجبور شدند که این دختر را به یک خانه امن ببرند و پلیس روحانی را به کابل منتقل کرد، چرا که گفته شده اعضای خانواده او قصد داشتند آن دو را برای حفظ آبروی خود بکشند.

عموی دختر به بی‌بی‌سی گفته که خانواده او در دادگاه خواستار اعدام روحانی شد، اما دادگاه این درخواست را نپذیرفت.

این مرد کشاورز افزود که خانواده او به ملای مسجد اعتماد کرده بود، اما او از این اعتماد و موقعیت مذهبی خود و همچنین مسجد به عنوان یک مکان مقدس "سوء استفاده" کرد.

از نظر فعالان حقوق زنان و حقوق بشر، رسیدگی به پرونده‌های تجاوز جنسی در افغانستان همواره با دشواری‌هایی مواجه بوده است، چرا که به آنها معمولا به عنوان پرونده‌های "فحشا" برخورد می‌شود و در آن بخشی از بار ملامت به عهده قربانی تجاوز گذاشته می‌شود.

حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان در سال ۱۳۸۸ قانون منع خشونت علیه زن را به عنوان یک فرمان تقنینی امضا کرد و به دنبال آن، فعالان حقوق زنان همواره تاکید کرده‌اند که این قانون باید به صورت جدی در دادگاهها به اجرا گذاشته شود.

در این قانون، تعریف "تجاوز جنسی" غیر از "زنا" و "فحشا" آمده و مجازات‌هایی مبتنی بر قانون جزای مصوب سال ۱۳۵۵ برای عاملان آن در نظر گرفته شده که عمدتاً شامل زندان درازمدت و برای تجاوز جنسی منجر به مرگ، مجازات اعدام پیش‌بینی شده است.

+134
رأی دهید
-8

juvel - اسلو - نروژ
خاصیته آخوند فقط همینه ! مفت‌خوری ، شهوت ، پول ، ریا.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 13:57
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
ای بابا چرا زندانیش کردن آخه؟ این داشته بچه رو متبرّک میکرد قصدش خیر بوده پس واسه چی‌ ننه باباش بچه رو فرستاده بودن پیشش ؟ عجب مردم نه سپاسی هستن اینا .
یکشنبه 4 آبان 1393 - 14:03
arian1 - ابادان - ايران
حتما ان ملای فاسد هم شیعه بوده ودر قم یا مشهد تعلیم دیده است.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 14:08
shahab46 - هانوفر - المان
وای به حال ما افغانستان هم از نظر عدالت اجتماعی داره از ما جلو میزنه حالا اگر دادگاه انقلاب ایران بود میگفت چون این آخوند بوده باید ۱۰ تا دختر ۱۰ ساله توأما بهش تجاوز کنند تا آخونده بفهمه چه کار بدی کرده
یکشنبه 4 آبان 1393 - 15:16
biparva-jan - تهران - ایران
«قران بزنه به کمرت» برای این موقع هاست.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 16:36
hassan5 - تهران - ایران
پیغمبر اسلام با عایشه در سن 9 سالگی ازدواج کرد.تا اسلام برقرار هست راهش بوسیله پیروانش ادامه دارد
یکشنبه 4 آبان 1393 - 16:49
ekman - شیراز - ‫ایران
این روحانی مجاهد حتما دوران طلبگی اش را در قم و یا مشهد گذرانده است و جزو شیعیان.اکنون درک کرده اید که چرا اینان اصرار به پوشش بیش از حّد زنان دارند؟چون جنس خبیث خودشان را بهتر میشناسند و با دیدن یک تار موی یک زن ،غرایز حیوانی سراغشان میاید.تعجب آور است ،مکان تجاوز مسجد،سن زن مورد تجاوز 10ساله،شخص متجاوز مدرس قرآن
یکشنبه 4 آبان 1393 - 17:11
greentree - تهران - ایران
خانواده دختر بیچاره چه قدر از تمدن دور هستند ،میگند به خاطر ابرو می‌خواستند دختر را بکشند ......لعنت به آن ابرویی که بخواهی دختر را قربانی کنید ....شما به خاطر ابرو باید آن‌ آخوند مفت خور را بکشید اگر راست میگویید چه کار به دختر بیگناه دارید ؟
یکشنبه 4 آبان 1393 - 17:42
sama128 - شیراز - ایران
در اسلام ناب ناب ناب ناب ناب محمدی اساسا یکی از واحد های مهمی که در دروس عهد دقیانوسی حوزه ها باید پاس کنند 3 واحد بچه بازی 2 واحد کاروزی عملی بچه بازی 3 واحد صیغه 4 واحد هیزی 5 واحد تیزی و .. هستش که اخوند ها به نحو بسیار خوبی از این دروس نمرات بسیار بالا می گیرند. آخوند یعنی مغزی که در آن تنها زیر شکم را می بیند و اساسا با بالای بند ناف مخالف است.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 18:19
senator x - تهران - ایران
arian1 - ابادان - ایران:توهم وسط دعوا نرخ تعین نکن.شیعه وسنی ,هردو گروه تاپاله است
یکشنبه 4 آبان 1393 - 19:25
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اگر در ایران بود می گفتند چون با رضایت دوطرف بوده عیبی ندارد. زیرا تجاوز محسوب نمی شود از طرفی فقط دادگاه روحانیت حق رسیدگی دارد نه محکمه معمولی. محکمه معمولی از انه ادمهای معمولیست و ما روحانیون حریص شهوت و پول و مال و منال دادگان خودمان را داریم که در این شرایط بخصوص جرمی محسوب نمی شود. و هاکذا مرگ بر اسلام و نابود باد اخوند و حکومتش.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 19:52
sarang6 - ژنو - سوئیس
آقا به اسلام توهین نکنین. ازین حرفا واسه کشیش ها هم بوده. همه جا نخاله پیدا میشه. چه دیندار چه بی دین؛ ولی این آخونده آخرش بوده دیگه. خدا به هم سلولیش رحم کنه
یکشنبه 4 آبان 1393 - 20:33
مترلینگ - منچستر - انگلستان
شیعه وسنی نداره نه این خوبه نه ایشون خاک تو سر هروتاشون که هرچی کثافت از گور همیناس ضمنا آقا دقت کردین بعضی ها نیومدن نظر بدن ؟خوب اینجا که میرسه وا میسن کنار سوت میزنن (فدای سر اقا و جنگنده و یه تعداد دیگه
یکشنبه 4 آبان 1393 - 22:13
karaji - گتنبرگ - سوئد
چون افغان بوده گیر افتاده وگرنه تو ایران لواط بین روحانیون عسله !!
دوشنبه 5 آبان 1393 - 00:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.