آذربایجان با مربیان ایران قویتر شد/مهماندوست سرمربی است یوسف دستیار

خبر آنلاین : رضامهماندوست حضور در تیم ملی آذربایجان را به حضور در انگلستان ترجیح داد.

رضا مهماندوست سرمربیگری تیم‌ملی جمهوری آذربایجان را پذیرفت. او که تا پایان بازی‌های آسیایی با تایپه‌ای‌ها قرارداد همکاری داشت، به رغم پیش‌قراردادی که سه ماه قبل انگلیسی‌ها برایش ارائه کرده و خواستار هدایت تیم‌ملی کشورشان برای المپیک ریودوژانیرو شدند و احتمال می‌رفت مقصد بعدی سرمربی اسبق تیم‌ملی ایران، انگلیس باشد ولی رایزنی مسئولان تکواندوی جمهوری آذربایجان طی چند ماه گذشته با سرمربی موفق پیشین تیم‌ملی باعث شد مهماندوست سر از آذربایجان درآورد، توافقی که شاید پای یوسف کرمی کاپیتان تیم‌ملی تکواندو را به عنوان دستیار ایرانی مهماندوست به آذربایجان باز کند.

نقی صفراف نایب رئیس فدراسیون تکواندوی آذربایجان می‌گوید: «مهماندوست سرمربی جدید تیم ملی تکواندوی جمهوری آذربایجان جایگزین علی اکبر امامعلی‌اف شد. با این مربی 49 ساله که موفقیت‌های بزرگی با تیم‌های ملی ایران، انگلیس و چین‌تایپه داشته است، تا پایان سال 2016 میلادی قرارداد امضا کردیم و اگر تیم ملی آذربایجان با هدایت مهماندوست به موفقیت‌هایی دست یابد، قراردادش را تا 5 سال دیگر تمدید می‌کنیم.»

سرمربی تیم تکواندوی چین‌تایپه درباره بازی‌های آسیایی می‌گوید‌: «سطح فنی این دوره از مسابقات نسبت به قبل بهتر شده بود البته در اوزان سبک، سطح فنی بالا بود و شاهد مبارزاتی در اندازه‌های جهانی بودیم ولی در اوزان سنگین مسابقات چنگی به دل نزد. کشورهای تایلند و ویتنام اصلاً تکواندوکار سنگین وزن ندارند و نماینده سنگین وزن تیم ما هم آسیب دیده بود. در این اوزان ایران و ازبکستان حضور داشتند که مدال‌ها به همین کشورها رسید.»

مهماندوست با اشاره به عملکرد تیمش در اینچئون ادامه می‌دهد‌: «خوشبختانه ما توانستیم ۷ مدال رنگارنگ کسب کنیم. یک مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز حاصل تلاش تکواندوکاران تیم‌ملی چین‌تایپه در این دوره از مسابقات بود. ما تمام تلاش‌مان را کردیم تا در اینچئون با داشته‌هایمان بهترین نتیجه را کسب کنیم ولی متأسفانه حاصل تمام تلاش‌مان به خاطر اشتباهات چند نفر از بین رفت.»

سرمربی سابق تیم‌ملی با تمجید از عملکرد تکواندوکاران ایران ادامه می‌دهد‌: «کسب 4 مدال طلا عملکرد خوبی است و خوشحالم که ملی‌پوشان چنین نتایجی را گرفتند و پرچم ایران را بالا بردند. کسب 4 مدال طلا در بازی‌های آسیایی عملکرد قابل تقدیری است که باید به خانواده بزرگ و پرافتخار تکواندوی ایران تبریک بگویم.»

مهماندوست درباره مبارزه عاشورزاده می‌گوید‌: «فرزان تکواندوکار خوبی است. او گوش به فرمان مربیان بود. باهوش و نترس، حریف برای اینکه بتواند او را شکست دهد باید وادارش کند داخل شیاپچانگ اشتباه کند. تکواندوکار ما به دلیل کاهش وزن زیاد به مشکل برخورد و تا قبل از بازی زیر سرم بود و رمق مبارزه نداشت، همین موضوع باعث شد عملکرد خوبی برابر عاشورزاده نداشته باشد. در یک وزن هم بانوان ما، نماینده ایران را شکست داد و توانست با صعود به فینال مدال طلا را هم کسب کند.»

سرمربی تیم تکواندوی چین‌تایپه درباره ناداوری‌ها ادامه می‌دهد: «کره‌ای‌ها حق زیادی از تیم‌ها ضایع کردند، آنها در چند وزن حق ما را خوردند. در مسابقه وزن 87- کیلوگرم مردان، تکواندوکار ما برابر حریف کره‌ای بی‌مورد اخطارهای زیادی گرفت و حتی ضربه صورتی که به حریفش زد را نادیده گرفتند تا تکواندوکار کره‌ای بالا بیاید و این اصلاً خوب نبود.»

+31
رأی دهید
-22

فراوانی - قطر - قطر
آفرین خوب کاری کردی در رفتی اگر توی ایران میموندی آخرش باید راننده وانت میشدی یا راننده تاکسی
دوشنبه 5 آبان 1393 - 10:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.