بازداشت عکاس ایسنا تحت فشار شورای عالی امنیت ملی

سایت کلمه امروز خبر داد  روز گذشته «آریا جعفری» مسئول سرویس عکس ایسنا در اصفهان بازداشت شده است. ماموران پس از حضور در خانه این عکاس به تفتیش منزل او پرداخته، وسایل شخصی او را ضبط کرده اند.

آریا جعفری یک روز پیش از دستگیری اش از تجمع اعتراضی مردم به ناامنی و اسیدپاشی در شهر اصفهان عکاسی کرده و عکس های خود را در سایت خبرگزاری ایسنا منتشر کرده بود.

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار ایران وایر گفت از ظواهر امر به نظر می رسد آریا جعفری توسط نیروهای سپاه دستگیر شده است. علت بازداشت او احتمالا ارسال تصاویر تجمع اعتراضی مردم اصفهان به خبرگزاری فرانس پرس است.

به گفته ی این منبع مطلع ، روز گذشته نامه ای از سوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به ایسنا ارسال شده که دراین نامه به خبرنگاران این خبرگزاری تذکر داده شده که به ارتباط بین مسئله حجاب و بدحجابی و معضل اسیدپاشی که این روزها شهر اصفهان را به التهاب واداشته، در اخبار تنظیم شده خودشان اشاره ای نکنند.

پس ا دریافت این نامه و تذکر از سوی دفتر شورای امنیت ملی در اصفهان، خبرگزاری ایسنا با تغییر رویه و روند اطلاع رسانی اش در تنظیم اخبار، به یکباره با تنظیم یک گزارش و گفت و گو با یک جرم شناس به نام «قدرت الله خسروشاهی»، با عنوان «اسیدپاشی های اصفهان به حجاب و عفاف ربطی نداشت، تکفیری ها محرم را نشانه رفته اند»  در نهایت جمع بندی کرده بود که  به احتمال قوی اسیدپاشی های اخیر کار تکفیری های اصفهان است.

در اتفاقی دیگر، گزارش تصویری خبرگزاری مهر که از تجمع اعتراضی بر علیه ناامنی و اسیدپاشی های اخیر در شهرستان اصفهان بر روی خروجی های این خبرگزاری منتشر شده بود، به یکباره از روی خروجی خبرگزاری مهر حذف شد.

همزمان با تغییر رویه خبرگزاری های داخلی در تنظیم اخبار مرتبط با اسیدپاشی، صبح امروز نیز آیت الله احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در گفت و گویی با خبرگزاری تسنیم ضمن مشکوک خواندن اسیدپاشی های اخیر،  به این نکته اشاره کرد که برخی سایت ها و رسانه های خبری با سوءاستفاده از جنایت اسید پاشی، اتهاماتی را علیه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مطرح می کنند.

او در این مورد گفت : « این سایت‌ها و روزنامه‌های که نظام اسلامی و نیروهای مومن را مورد اتهام قرار داده‌اند باید حتما تحت تعقیب قرار بگیرند؛ صاحبان و مدیران این رسانه‌ها هم باید مورد مجازات قرار بگیرند و پاسخگوی دروغ بزرگ خود باشند».

وی گفت: «سخن اصلی این است، چطور در زمانی که مجلس شورای اسلامی طرح امر به معروف و نهی از منکر را با  بیش از سی‌ سال تاخیر به صحنه آورده است این جنایت صورت گرفته است؟ این طرح که در مجلس مطرح است باید رای بالایی نمایندگان تصویب شود چرا که طرح، شایسته تائید است. حتی کسانی که ابراز نگرانی ‌می‌کنند هم باید از این طرح حمایت کنند چرا که این طرح، چارچوب‌های امر به معروف و نهی از منکر را مشخص کرده است. هنگام بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی برخی دست به جنایت اسیدپاشی زده‌اند باید بگویم این اقدام زشت و بسیار بسیار مشکوک است.»

به نظر می رسد تندروهای اصولگرا از شوک اولیه خبرهای مربوط به اسیدپاشی در ایران خارج شده و قصد دارند با تغییر میدان بازی، به این بهانه با برخی منتقدان حکومت برخورد کنند.

+61
رأی دهید
-0

greentree - تهران - ایران
آن‌ اسید پاشان حرام زده آزاد هستند ولی‌ افشا کننده خبر را فورا دستگیر میکنند ،اگر کسی‌ گردن آن‌ خوک هار (احمد خاتمی ) را با تبر قطع کند میلیون‌ها ایرانی‌ را شاد کرده
شنبه 3 آبان 1393 - 23:13
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
این نظام خائن باید رسواتر از اینها بشه ،خداروشکر دنیا دیگه مثل قدیما نیست که تهیه یک تصویر مشکل داشته باىشه ،به لطف خداوند همین کفار ملحد به قول اخوندا اومدن موبایل و انترنت و هزار وسیله ارتباطات رو درست کرده و این اختراعات بلای جان امام زمان و حکومت اخوندی شده ههههه
شنبه 3 آبان 1393 - 22:57
paksan - آمریکا - آمریکا
درود بر این مرد بزرگ
شنبه 3 آبان 1393 - 23:58
amir-amir - تورنتو - كانادا
وقتى که آخوند هاى بى سواد اسلامى در فکر طرفدارانشان اینگونه القا مى کنند که اگر روزى چند بار نماز بخوانید و یا در ماه رمضان روزه بگیرید و یا خمس و زکات و صدقه بدهید نه تنها گناهان شما پاک مى شود بلکه در بهشت برایتان ویلا و حورى هم مى دهند نتیجه اش آن مى شود که تعدادى کج اندیش و نفهم دست به آدم کشى بزنند ( قتل هاى زنجیره اى و کشتن جوانان در کهریزک ) و تعدادى دیگر اسید به صورت زنان جوان بپاشند و بعد هم با چهار تا وضو و نماز و صدقه دادن گناهان کبیره خود را پاک نمایند. این چهره واقعى اسلام است و به همین دلیل بود که عرب هاى پاپتى زمان عمر خطاب به ایران حمله کردند سوزاندند٫ کشتند٫ غارت کردند٫ زنان و دختران جوان را به اسارت گرفتند و در مکه و مدینه به بردگى کشاندند و به نام کنیز تجاوز جنسى کردند.
یکشنبه 4 آبان 1393 - 01:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.