نام و تصویر یکی دیگر از قربانیان اسیدپاشی اصفهان منتشر شد

تقاطع: رییس “سازمان محیط زیست” در ایران، تصویر دومین قربانی اسیدپاشی در اصفهان را منتشر کرد.

امروز جمعه (۲ آبان-۲۴ اکتبر) معصومه ابتکار با انتشار عکس عیادت خود از “مرضیه ابراهیمی” در “بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان” نوشت: «در این دیدار که پدر و همسر خانم ابراهیمی هم حضور داشتند، پیام دکتر روحانی مبنی بر ضرورت رسیدگی به وضعیت ایشان و پیگیری موضوع تا ریشه‌کنی این‌گونه اتفاقات در کشور را ابلاغ کردم و ضمن ابراز امیدواری برای بهبودی این خانم جوان گفتم که در مقابل این حرکت جنایت‌آمیز و غیر قابل قبول، همه دولت‌مردان ابراز تاسف کرده خواهان برخورد جدی هستند.»

روز پنج‌شنبه (۱ آبان) نیز احمد ابراهیمی، مدیر “بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان” به خبرگزاری “ایرنا” گفت که بعد از انتقال سهیلا جورکش به تهران، مرضیه ابراهیمی، تنها قربانی اسیدپاشی‌ است که در حال حاضر در این بیمارستان بستری است.

پیش‌تر، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با صدور اطلاعیه‌ای، بدون انتشار نام کامل این قربانی اسیدپاشی، وی را زنی ۲۵ ساله و متاهل با ۱۲ درصد سوختگی معرفی کرده و نوشته بود که او «از ناحیه سر و صورت، گردن، چشم‌ها (به خصوص چشم چپ) سینه و دست‌ها آسیب دیده است».

مرضیه ابراهیمی که انتشار خبر حمله با اسید به او در خبرگزاری “ایسنا”، اولین تایید رسمی بر شایعات و اخبار غیررسمی در خصوص اسیدپاشی‌های اصفهان بود، حدود ساعت شش عصر ۲۳ مهرماه در حال سوار شدن بر خودروی سمند خود در “خیابان مهرداد” توسط «مهاجمان ناشناس موتورسوار» مورد اسیدپاشی قرار گرفت.

سه روز بعد، همین خبرگزاری با انتشار گزارشی که در آن، اسامی قربانیان اسیدپاشی به صورت مستعار آمده بود، از قول همسر خانم ابراهیمی نوشت که «این زن جوان نیمی از صورت خود را از دست داده است» و ۱۲ درصد سوختگی او، «۱۲ درصد حیاتی» است.

گفتنی است به جز مرضیه ابراهیمی، سهیلا جورکش، دیگر قربانی اسیدپاشی است که با آسیب‌های جدی از جمله از بین رفتن کامل یک چشم و بخش بزرگی از بینایی چشم دیگرش روبه‌رو شده است.

خانم جورکش، شب نهم مهرماه در محدوده‌ی “میدان بزرگمهر” اصفهان در حالی که در اتومبیل خود نشسته بود و با مادرش تلفنی صحبت می‌کرد، توسط دو سرنشین یک موتور مورد حمله‌ی اسیدپاشی قرار گرفت.

او روز چهارشنبه (۳۰ مهر-۲۲ اکتبر) توسط حسن قاضی‌زاده هاشمی مورد که جراح قرنیه چشم است، معاینه شد و در همان شب نیز تحت عمل جراحی مقدماتی چشم چپ قرار گرفت.

به نوشته‌ی “ایرنا”، این دختر جوان در هنگام معاینه، «با ناله» از آقای هاشمی خواست تا «خودش» کار جراحی چشم او را انجام بدهد و «زیبایی» و «بینایی»اش را به وی بازگرداند.

بنا بر اعلام “مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان”، علاوه بر این دو نقر، ۲ زن دیگر نیز در مهرماه در اثر اسیدپاشی به بیمارستان سوانح سوختگی این شهر مراجعه کردند و بعد از درمان سرپایی مرخص شده‌اند.

جهانبین حسن‌خانی روز پنجشنبه (۱ آبان)، به “ایرنا” گفت که یکی از این دو زن، تبعه‌ی افغان بوده و توسط یک زن افغان دیگر مورد حمله واقع شده بود و زن دیگر نیز علت سوختگی خود را به مسوولان بیمارستان اعلام نکرد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که از آغاز امسال، «۱۱ نفر به دلیل سوختگی با اسید در اثر حادثه، یا اسیدپاشی در اثر درگیری و مسائل شخصی یا تهاجم از سوی افراد ناشناس» به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند، مدعی شد که ۵ نفر از آن‌ها مرد بودند.

+111
رأی دهید
-6

92ارشام - لندن - ایران
کاش زودتر دستگیر شوند و به سزای رفتار ننگینشان برسند.کاش میشدفهمید توی سراین ادمهای پست چی میگذره؟
شنبه 3 آبان 1393 - 13:51
باور عمیق - قم - ایران
نیروی انتظامی باید هر چه زودتر هویت اسید پاش دستگیر شده را اعلام کند . ضمنا انتشار هرگونه خبری مبنی بر کشته شدن اسید پاش قبل ، حین و یا بعد از دستگیری را هیچ کس قبول نخواهد کرد . تا همین الانش هم گند زدید . تا روز سه شنبه اگر این اسید پاش رو معرفی نکنید به قطع و یقین یه چیزی زیر کلاه شماها هست
شنبه 3 آبان 1393 - 14:42
razmandeh - استکهلم - سوئد
این خبر و عکس را تقدیم می‌کنیم به آقای مصباح یزدی که از انصار حزب‌ا‌لله خواسته بود که حتی اگر شده با سوزاندن زنان جلو بد حجابی گرفته شود !!!!!
شنبه 3 آبان 1393 - 16:12
Imod.barbekan - منامه - بحرین
روز شماری برای آغاز محرم شروع شد. ماشین های خاکی دوباره به شهر بازخواهند گشت با نوحه هایی ریتمیک تر از آهنگ های شهرام شپره و صد البته با باند هایی با قدرت دو هزار پانصد دسیبل... دختر ها به دنبال ست مشکی از لاک تا کلیپس،پسر ها مشغول نوشتن شماره ها به تعداد لازم...!!. فستیوال شروع خواهد شد،گشت ارشاد به مرخصی میرود،نیروی انتظامی نظاره گر خواهد شد...آزادی برای یک ماه به ایران خواهد آمد...همه شاد!و خرم!از فرا رسیدن ماه محرم!!!مخصوصا مداح های های بزرگوار که قطعا فرصت دو ماهه ی خود را از دست نخواهند داد و حساب های خود را آماده میکنند برای خرید خودرو ی 2015 نشان کرده،و ویلای دوبلکس فرشته... چه ماه جالبی همه شاد،همه راضی برای عزاداری!!!. قطعا و یقینا صاحب عزا از این همه تظاهر و ریا،خنده های گریه نما،مداح های هفت تیر کش!نوحه های رقص آور،آهن پاره هایی که برای چشم هم چشمی سنگین تر خواهند شد و بروی دوش مردم خواهد افتاد خشنود نخواهد بود... امام حسین هنوز مظلوم است
شنبه 3 آبان 1393 - 19:17
caroline - تهران - ایران
razmandeh - استکهلم - سوئد از کجا معلوم که اینکار زیر سر آقا تمساح نیست!!!!!
شنبه 3 آبان 1393 - 19:26
P.irani - سن دیه گو - امریککا
چقدر هم نازه ، عزیزم
شنبه 3 آبان 1393 - 22:48
paksan - آمریکا - آمریکا
سپاه و بسیج یک غلطی کردند و حالا توش گیر کردن فک میکردند با این حرکت می توانند مسئولین دولتی رو مجبور کنند که طرح امربه معروف ننگین رو زودتر به نتیجه برسونند چون با این طرح بودجه و استخدام بسیاری از بسیجی های و لباس شخصی های معروف کم سواد مهیا میشه و اینطوری با استخدام نیروهای بسیج نیرویی با حقوق برای تظاهراتها و برخوردهای خیابانی مهیا میشه که مثل یک ارتش لباس شخصی می توانند نقش مردم رو بازی کنند ولی فک نمیکردن عکس العمل مردم انقدر محکم باشه و حالا ترس برشون داشته با ایجاد سناریو دستهای خارجی میخوان سروته اش رو هم بیارن و شک نکنید هیچ موقع این نیروهای سپاه دستگیر هم نخواهند شد و دهن این قربانیان اسیدپاشی رو هم با تهدید خواهند بست
یکشنبه 4 آبان 1393 - 00:04
فراوانی - قطر - قطر
همش کار این دولتهای بیگانه است پدر سوخته ها اسید درست میکنند میدن به ما تا بریزیم روی زنامون
یکشنبه 4 آبان 1393 - 09:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.