ته چیـن قارچ و مرغ

مدت زمان پخت: یک ساعت

مواد لازم برای چهار نفر


برنج: 500 گرم
سینه مرغ: یک عدد
قارچ: 200 گرم
تخم مرغ: یک عدد
ماست: دو پیمانه
زرده تخم مرغ: دو عدد
پیاز: یک عدد
زعفران، نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم


طرز تهیه

برنج را به مرحله آبکشی رسانده و کنار می‌گذاریم. مرغ را با پیاز خرد شده، پخته و سپس آن را ریش می‌کنیم. قارچ‌‌ها را اسلایس نموده و کمی تفت می‌دهیم.

در ظرفی جداگانه تخم‌مرغ و زرده‌‌ها را به همراه ماست، نمک، فلفل، زردچوبه و زعفران مخلوط می‌نماییم. برنج را به آن اضافه کرده و خوب هم می‌زنیم.

کف قابلمه یا قالب فر را چرب کرده و یک لایه از مخلوط برنج را روی آن پهن می‌کنیم. قارچ‌ها را روی برنج ریخته و در لایه بعدی مرغ‌ها را اضافه می‌کنیم، در لایه چهارم یا نهایی دوباره مخلوط برنج را می‌ریزیم. قالب را در فر با حرارت 175 درجه سانتی‌گراد به مدت یک ساعت گذاشته یا در قابلمه نچسبی ریخته و با همان مدت زمان با حرارت ملایم روی شعله گاز می‌گذاریم تا بپزد.

+10
رأی دهید
-1

modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( ته چیـن قارچ و مرغ )*** باید فقط به خوشمزه بودنش نگاه کرد! ؛ بلکه باید به نکته دردناک و تأسف بارش هم نگاه کرد ! این حیوونی مرغه خرده زمین، هم تهش چین خرده و هم قارچ ! با این وصف چگونه من دلم میاد که از خوش خوراکی و خوشمزه بودنش تعریف کنم ؟! نخیر، من که دلم کباب شد !!!
یکشنبه 4 آبان 1393 - 16:49
*Fanoos* - ایران - ایران
modire behesht درسته عزیزم خوب حدث زدی و متنفکرانه توصیفش کردی مرغ نگون بختو :) الان مرغ میگه کاشکی همه ی انسانها مثل شما دلسوز ِحیوانات بودند.:). من میخواستم این ته چین ودرستش کنم کلا با این کامنت باحال شما دیدگاهم به این غذا تغییر کرد. دی: . کامنتهای طنزی که عنوان میکنید بخدا عشق ِهم کلی شاد میشم هم لذت میبرم.دروووووود بر ذوق و باحالی شما دوست عزیز.
دوشنبه 5 آبان 1393 - 18:27
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
*Fanoos* - ایران - ایران ***فانوس جان ، الهی شوم شما را قربان با اینهمه لطفی‌ که نسبت به این بنده حقیر داری! روم نمیشه ، کمی‌ خجالت میکشم ، وألا از شدت خوشحالی و ذوق زدگی جفتک هوا می‌پریدم و آنقدر جیغ میزدم که همسایه‌های اونوری هم از خونه‌هاشون بریزن بیرون ! از دار و ندار دنیا هیچی‌ ندارم، بجز یک قلب کوچولو و پاک و ساده که حاضرم اونم تقدیمت کنم . عزیز همیشه گرامی برایت همیشه بهترین‌ها را آرزومندم . مخلص
‌سه شنبه 6 آبان 1393 - 14:46
*Fanoos* - ایران - ایران
مدیر بهشت ارجمند و عزیز در بس مخلصتیم.باور کنید من اینهمه ارزش محبت و شرمنده شدن پیش شما رو ندارم .منم همیشه برای شما بهترین ها رو آرزو دارم .
‌پنجشنبه 8 آبان 1393 - 23:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.