یک "جهادگرا" دو سرباز کانادایی را با خودرو زیر گرفت

یک مرد جوان در مونترال با اتوموبیل خود دو سرباز را زیر گرفت. به گفته پلیس کانادا راننده از نیروهای جهادگرا بوده است. یکی از سربازان بر اثر جراحات ناشی از تصادف جان باخت. سوءقصدکننده نیز ضمن فرار کشته شده است.

کوتور رولو، مردی ۲۵ ساله دو سرباز کانادایی را در پارکینگ یک مرکز فروش در نزدیکی مونترال کانادا زیر گرفت. در پاسخ به این تردید که آیا این واقعا یک اقدام تروریستی بوده، پلیس کانادا می‌گوید که راننده به عنوان فردی افراطی شناخته شده بود.

او پس از زیر گرفتن سربازان تلاش کرد از دست پلیس فرار کند، اما کنترل خودرو را ازدست داد و چپه شد. پلیس بعد از رسیدن به محل چپه شدن اتوموبیل به وی شلیک کرد و او را کشت. پلیس گفته است که وی مجهز به چاقو بوده است.

هنوز روشن نیست که آیا کوتور رولو سربازان را واقعا تحت نظر داشته و عمدا آن‌ها را زیر گرفته است یا نه. با این حال احتمال یک حمله تروریستی منتفی نیست. یکی از همسایگان رولو گفته است که او به شدت تغییر کرده بود. یکی دیگر از همسایگان گفته است که او یک سال پیش به اسلام گرویده بود.

دولت کانادا در حملات هوایی علیه گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و سوریه شرکت دارد.

استفاده از روش‌های ساده برای ترور

اسلام‌گراهای افراطی ظاهرا به روش‌‌های ساده‌تر ترور در کشورهای غربی روی ‌آورده‌اند. استفاده از وسایلی که به راحتی قابل تهیه هستند و توجه پلیس را جلب نمی‌کنند. چندی پیش یک اسلام‌گرا قصد داشت در استرالیا یک رهگذر عادی را با چاقو سرببرد. سال گذشته نیز یک سرباز بریتانیایی توسط دو اسلام‌گرا در یکی از خیابان‌های لندن با ساطور و چاقوی آشپزخانه کشته شد.

اتوموبیل هم می‌تواند آلت قتاله‌ای باشد در دست تروریست‌ها. در اسرائیل که به شدت تحت کنترل است تا هیچ سلاحی وارد مرزهای آن نشود، بارها از اتوموبیل به عنوان سلاح استفاده شده است.

سال ۲۰۰۸ یک عرب اسرائیلی با اتوموبیل خود به میان یک گروه از سربازان اسرائیلی رفت و ۱۹ نفر را زخمی کرد. در همان سال یک عرب اسرائیلی دیگر الله اکبر گویان با بولدوزر به میان گروهی از رهگذران رفت و آنان را زیر گرفت. در این حمله ۴ نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند.

+9
رأی دهید
-9

Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
اگر فیلمهاى zombie را دیده باشید، معمولا وقتى شخصى توسط یک زامبى دچار گاز گرفتگى میشود، بعد از مدت کوتاهى زامبى شده و دنبال گاز گرفتن و دریدن دیگران میشود، این دقیقا اتفاقیست که اسلام سر پیروانش میاورد! یعنى به محض اینکه به دین مبین اسلام شرفیاب میشوند، دچار درنده خویی میشوند.
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 00:20
rahjoo - بابل - ایران
دوای درد داعش تنها کشتن اعضای داعش و طرفداراش به سبک خودشونه! اونها حق زندگی ندارن
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 07:33
danial nabi - استكهلم - سوئد
خاک تو سر ترسوی پلیس کانادا، ماشین چپ کرد بعد او را با تیر کشتند، بزدل‌های مرده،. .
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 20:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.