تیراندازی در پارلمان کانادا و بنای یادبود جنگ در اوتاوا

پلیس کانادا می‌گوید که در جریان تیراندازی در بنای یادبود جنگ جهانی اول در اوتاوا یک سرباز کشته شده است. کشته شدن یک تیرانداز مهاجم هم در ساختمان اصلی پارلمان تأیید شده است.

تیراندازی منجر به قتل این مهاجم پشت در اتاقی صورت گرفت که نشست کابینه به ریاست نخست وزیر کانادا در آن در جریان بود.

مقام ها می گویند که مهاجمان احتمالا بیش از یک نفر بوده اند.

علاوه بر حمله در پارلمان، در بنای یادبود جنگ در نزدیکی پارلمان هم تیراندازی‌ صورت گرفته است.

تیراندازی‌ تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که سطح هشدار تروریستی در کانادا از پایین به متوسط تغییر پیدا کرد.

یکی از مقام‌های دولتی گفته است که بالا بردن سطح هشدار در واکنش به نشانه‌‎هایی از تشدید فعالیت اینترنتی گروه‌های تندرو مثل "دولت اسلامی" و القاعده صورت گرفته است.

به گفته شاهدان عینی فردی مسلح بعد از تیراندازی در بنای یادبود جنگ جهانی اول به داخل پارلمان دوید و حمله خود را ادامه داد.

تیراندازی‌ هنگامی انجام گرفته که استیون هارپر، نخست‌وزیر کانادا در محل حضور داشته است. البته او از محل ساختمان‌های دولتی بیرون برده شده و به گفته مقام‌‎های دولت خطری تهدیدش نمی‌کند.

دانشگاه اوتاوا که در نزدیکی پارلمان است بسته شده و سفارت آمریکا در کانادا هم اعلام کرده که موقتا تعطیل می‌شود.

این هفته همچنین یک سرباز کانادایی دیگر در تصادف رانندگی کشته شد. به گفته شاهدان دیروز فردی عامدانه به سوی دو سرباز راند و آنها را زیر گرفت که یکی از آنها درگذشت و دیگری مجروح شد. خود راننده هم با شلیک پلیس کشته شد.

بنا به گزارش‌ها این شخص به تازگی به اسلام گرویده بود.

بهمن کلباسی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که به اوتاوا رفته است، می‌گوید در کانادا برخی از ارتباط حادثه دیروز و امروز نگران هستند.

رسانه هاى کانادا پیام‌هایى از اعضاى داعش در شبکه اجتماعى منتشر کرده‌اند که در آن از کسی که سربازها را زیر گرفت تجلیل شده است.

+27
رأی دهید
-2

یار دبستانی - تورنتو - کانادا
به خاطر کشه شدن آن سرباز کانادائی خیلی‌ متاثر شدم ولی به خاطر این عمل تروریستی خوشحال شدم شاید دولت هارپر از خواب بیدار بشه و به هر کس و ناکسی اقامت نده . نمونش ایرانیهأیی که جدیدا وارد کانادا شدن ، ‌یک مشت آدم مومن حجاب دار ،که با پول دزدی ملت ایران در اینجا زندگی می‌کنند ،زندگی که نه‌، قشلاق ییلاق می‌کنند امیدوارم نسل هر چه آدم ریا کار از روی زمین نابود بشه تا دنیا روی آسایش را ببیند
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 00:08
Touch the truth - ونکوور - کانادا
شما همه چیز به روشنی تو همین ۳ خط گفتی‌، حرف دلم من هم بود. به سیستم حقوق اینجا امیدی نیست. و نامید کننده تر این که خودشون میدونن به چه کسانی‌ اقامت دادن و به آدمای معمولی‌ در بسیاری مورد ویزای دیدار موقت یکی‌ ۲ ماهه هم نمیدن!!! ولی‌ احتمالا سیاستگذاران مهاجرت فکر می‌کنن یکی‌ تو میلیون اینجوری از کار در میان و حالا ۲ نفر هم این وسعت متأسفانه کشته میشن، به جاش تعداد زیادی از دزدان کشورای تروریستی و اسلامی مثل مملکت خودمون پولی‌ میارن اینجا که.... به ریش من و امسال ما هم میخندن و اگر یه کم هم باشون چپ بیفتی حمصهین بدون این که بدونی برات داستان میسازن و گزارشت رعد می‌شه به وزارت اطلاعات که بری ایران سر از زندان در میاری و بقیه داستان. دولت کانادا هم یه چند بر بیانیه میده و سفارت میبنده، این وسعت ماها هستیم که زندگیمون نبود میشه به همین راحتی‌. پس ما اینجا هم امنیت نداریم، کیلومترها دور از رژیم آدمخوار جمهوری اسلامی.
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 06:23
Touch the truth - ونکوور - کانادا
یار دبستانی - تورنتو - کانادا منظورم حرفای بسیار درست شما بود، یادم رفت اسم شما رو اول نوشتهٔ قبلیم بذارم.
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 06:27
faranak-montreal - مونترال - کانادا
یار دبستانی - تورنتو - کاناد-با تو موافقم دیگه آدم میمونه تو خیابون عرب، ایرانی‌ آدم فروش عرب برقع پوش چقدر ناکسا خوش اشتها هم هستن زود هم مثل لاکپشت ۲۰۰ تخم میذارن, بابا ننشون تو نماز جمعه ما تحت را میدن هوا دولا سه لا میشن پول میفرستن واسه تخم تلک‌هاشون این ور
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 06:45
یار دبستانی - تورنتو - کانادا
با تشکر از شما دوستان ،وقت گذاشتید و کامنت من را خواندید
‌پنجشنبه 1 آبان 1393 - 17:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.