مقام وزارت کشور: ممانعت از ورود ۲۴ گروه انتحاری به خاک ایران

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی می‌گوید، ۲۴ گروه برای «انجام عملیات انتحاری» قصد ورود به خاک ایران را داشته‌اند، اما نیروهای ایرانی مانع ورود آنها شده و دو گروه را قبل از ورود به کشور « نابود» کرده‌اند.

این مقام وزارت کشور جمهوری اسلامی همچنین اذعان کرد که مرزهای ایران با پاکستان «مشکل دارد».

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور، روز سه‌شنبه، ۲۹ مهر، گفت: «گروه‌های مسلح و چریکی که در منطقه ما نیستند به صورت پراکنده حملاتی انجام می‌دهند.»

وی اضافه کرد: «به عنوان مثال ۲۴ گروه برای انجام عملیات انتحاری قصد ورود به کشور را داشتند که موفق شدیم دو گروه از آنها را قبل از این که به ایران وارد شوند نابود کنیم و عناصر آنها را به هلاکت برسانیم.»

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جزئیات بیشتری درباره این موضوع ارائه نکرد.

آقای ذوالفقاری همچنین گفت که افرادی از دیگر کشورها که گرایش به «داعش» دارند تلاش می‌کنند از مرز ایران به سمت عراق و سوریه حرکت کنند، اما این افراد «تشکیلاتی» ندارند و تعدادشان بسیار کم است.

در همین زمینه محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز سه‌شنبه،  ۱۵ مهر، بدون اشاره به جزئیات از کشف دو جلیقه انفجاری  خبر داده و گفته بود که این جلیقه‌ها برای انفجار در روز قدس، آخرین جمعه ماه رمضان، در دو استان ایران تهیه شده بود.

وزیر اطلاعات همچنین از دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های «تکفیری» خبر داده بود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچنین درباره مرگ یک نیروی مرزبانی پاکستان در روز شنبه نیز گفت: «نیروهای پاکستانی در تاریکی شب و هنگامی که لباس سیاه به تن داشتند وارد خاک ما شدند.»

وی اضافه کرد: «مقامات پاکستانی مدعی شدند که مرزبانان آنان در تعقیب اشرار وارد خاک ایران شدند، اما این تنها یک ادعاست و ما نمی‌توانیم آن را تایید کنیم.»

واسی خان، سخنگوی گشت مرزی پاکستان، روز جمعه، ۲۵ مهر، اعلام کرده بود که نیروهای مرزبانی ایران، یک افسر پلیس مرزی این کشور را کشته و چهار سرباز پاکستانی را زخمی کرده‌اند.

آقای ذوالفقاری درباره احضار سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه نیز گفت که «به صراحت می‌گویم که مرزهای ما با کشور پاکستان مشکل دارد».

وی گفت که ایران اسناد و مدارک لازم درباره گروه‌های به گفته او «تروریست» که برای اقدامات خود از خاک پاکستان استفاده می‌کنند را در اختیار دارد.

به دنبال وقوع درگیری‌های اخیر در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و کشته و مجروح شدن شماری از مرزبانان ایران، سفیر پاکستان در تهران روز شنبه، ۲۶ مهر، به وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

در هفته‌های گذشته چندین مورد حمله مسلحانه به ماموران انتظامی و مسئولان محلی در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.

رهام بخش حبیبی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، روز جمعه، ۲۵ مهر، خبر داده بود که دو درجه‌دار نیروی انتظامی روز جمعه در درگیری با کسانی که آنها را «اشرار مسلح» نامید، کشته شده‌اند.

در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه امسال نیز چهار مامور نیروی انتظامی ایران در درگیری با شبه‌نظامیان در این منطقه کشته شدند. شش روز بعد، سه مامور دیگر در جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل مشابهی زخمی شدند.

نیروی انتظامی ایران می‌گوید پاکستان که مرزی طولانی با سیستان و بلوچستان دارد، به «محل امن تروریست‌ها» تبدیل شده است.

+36
رأی دهید
-5

biparva-jan - تهران - ایران
پیشاپیش از کسانی که قصد دارند وزارت کشور رو به دروغگویی متهم کنند میپرسم اگر دروغ میگن چرا بمبی در کشور منفجر نمیشه؟
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 15:44
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
آخه تو کّل دنیا ۲۴ گروه تروریستی نیست ،بیچاره‌ها این حکومت اسلامی ایران چقد مظلومه.یا حسین
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 16:38
faranak-montreal - مونترال - کانادا
واسه اینکه خودتون انتحاری اسید میپاشید انتحاریها همدیگر را خوب میشناسن دست هم را می‌خونند
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 16:56
hossein+87= - ایران - ایران
از شما و هرکسی که برای امنیت مردم تلاش میکنه تشکر میکنم. مطمئنم که خیلیها چشم دیدن ایران رو ندارن و از کوچکترین رخنه ای برای ضربه به این مردم استفاده میکنن. خدا حفظتون کنه.
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 16:29
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
عجب !!! تمامی گروههای تروریستی دنیا ۱۰ تا هم نمیشوند ! حالا اینها آن ۱۴ تا گروه اضافی دیگر را از کف کردند و دستگیر کردند ؟!، یک مقام عالی‌ رتبه وزارت کشور که اینقدر بیسواد باشه که نتونه یک حساب سرانگشتی بکنه و بعد دهانش را باز کنه و چرند بگه ، وای به حال بسیجیهای مغز پوک و هاپالو !! ببینید چه بر سر این کشور و ملت آمده و کی‌‌ها دارند بر سرزمین کهن ایران حکومت میکنند !! الفاتحه
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 17:13
عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران
biparva-jan - تهران - ایران- فعلا برادران خلنام امامزمان صلاح نمیبینن بمب گذاری مصلحتی کنن. مثل بمب گزاری در مرقد امام رضا یا حسینهٔ شیراز یا جریان جهرم و و... در آینده نزدیک با دستور رهبری حتما اقدام خواهد شد
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 22:51
hamed-irooni - سیستان - ایران
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان نگفت 24 گروه تروریستی گفت 24 گروه انتحاری، بعدم کی گفته تو کل دنیا فقط 10 تا گروه تروریستی هست؟ طبق کدوم آمار؟
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 22:55
arman20121391 - طبس - یزد - ایران
oghabe - سنت گا لن - سوثیس - آره جنابعالی و امثال جنابعالی اون ور دنیا نشستی و از دل خوشت حرف می زنی اگه راست میگی بیا برو یک روز تو زاهدان یا سرباز و سایر نقاط سیستان بلوچستان بعد حرف آره بهت حق میدهم چون اگه می رفتی خدمت وظیفه و جند روزی توی این مناطق خدمت میکردی این حرفها رو نمی زدی به خدا همین امنیتی هم که اینها تو شرق ایران برقرار کردند هنر کردند بعدش هم این آقا نگفته 24 سازمان گفته 24 گروه قصد ورود به خاک ایران داشتند حالا ممکنه همه اینها یک سازمان تروریستی باشند که در بیست و چهار گروه و در زمانهای مختلف قصد ورود داشتند هر چند اگه 24 سازمان تروریستی هم که باشند جای هیج تعجبی نداره غیر ااز سازمانهای تروریستی کلی گروهک های اشرار و قاچاقچی هم در این منطقه فعال اند
‌سه شنبه 29 مهر 1393 - 23:53
hossein+87= - ایران - ایران
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان - عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران - faranak-montreal - مونترال - کانادا - حق شماها همون داعشه که بگیرنتون از اونجا هواتون کنن! آدمای با شعور ، چشمتون رو باز کنید و ببینید اینهمه کشت و کشتار دور و بر ایرانه! اگه قرار بود ایران این کارا رو کنه ، نمیومد بیخ گوشش این کارا رو انجام بده! میرفت مینداختتشون به جون اسرائیل! بابا عقل هم خوب چیزیه والا.
‌چهارشنبه 30 مهر 1393 - 07:55
shahab46 - هانوفر - المان
اگر راست میگین میگذاشتید بیایند داخل و دستگیرشان میکردید
‌چهارشنبه 30 مهر 1393 - 08:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.