قتل مرد ثروتمند برای تصاحب ارثیه میلیاردی

پیرمرد وقتی به ۲ دوستش گفت که بعد از مرگش خانه میلیاردی او به آنها ارث خواهد رسید، نمی‌دانست این ارثیه نقشه قتل او را به همراه خواهد داشت.

ظهر 10 تیرماه امسال به مأموران کلانتری 148انقلاب خبر رسید مردی ثروتمند به نام کیومرث در خانه‌اش به قتل رسیده است. وقتی مأموران به محل حادثه رسیدند جسد مقتول در یکی از اتاق‌های خانه‌اش افتاده بود و شواهد نشان می‌داد به‌دلیل خفگی بر اثر تسمه سفید رنگی که دور گلویش پیچیده شده جانش را از دست داده است.

تحقیقات اولیه حاکی از آن بود عامل این جنایت از قبل با مقتول آشنایی داشته چرا که او به راحتی و به‌احتمال زیاد با استفاده از کلید یدکی وارد خانه پیرمرد شده است. از سویی معلوم شد کیومرث که حدود 70سال سن داشت مرد متمولی بود و به تنهایی زندگی می‌کرد و خانواده‌اش از سال‌ها قبل در خارج از کشور سکونت داشتند. همین موضوع نشان می‌داد به‌احتمال زیاد این جنایت با انگیزه‌های مالی رخ داده است اما هیچ وسیله باارزشی از خانه مقتول سرقت نشده بود. با وجود این، کارآگاهان با بررسی فرضیه‌های مختلف تلاش کردند کلید این معما را به‌دست بیاورند.

    شناسایی مظنونان

تحقیقات کارآگاهان جنایی درباره زندگی خصوصی مقتول نشان می‌داد او یک پرستار خانگی را استخدام کرده بود اما زمان وقوع جنایت پرستارش در خانه نبود. از سوی دیگر معلوم شد مقتول با 2مرد جوان به نام‌های کامبیز و آرش روابط نزدیک و صمیمی دارد. با اینکه آنها نسبت فامیلی با مقتول نداشتند اما او علاقه زیادی به این 2جوان داشت؛ به حدی که مدتی قبل سند خانه‌اش را که دست‌کم 5میلیارد تومان ارزش دارد به نام آنها زده و وصیت کرده بعد از مرگش این خانه اعیانی به آنها واگذار شود.

طبق یکی از فرضیه‌ها این 2نفر به‌دلیل تصاحب اموال مقتول بعد از مرگش می‌توانستند جزء مظنونان پرونده باشند. به این ترتیب به دادسرا احضار شدند و از سوی بازپرس بستان‌زاده تحت بازجویی قرار گرفتند و هر دو اعلام کردند که در این جنایت نقشی ندارند.

    اولین سرنخ

کارآگاهان در بررسی‌های تخصصی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد جوان ناشناسی در این جنایت دست داشته و بعد از ارتکاب قتل به مکان نامعلومی گریخته است. به این ترتیب با گذشت 3‌ماه از این جنایت نخستین مظنون پرونده دستگیر شد. این مرد که جابر نام دارد وقتی از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت اتهام قتل کیومرث را انکار کرد و گفت که او را نکشته است. با این حال وقتی او به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و از سوی بازپرس بستان‌زاده تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفت اتهامش را پذیرفت و گفت از سوی آرش در ازای دریافت 15میلیون تومان برای قتل کیومرث اجیر شده بود.

    اعتراف به قتل

متهم در اعترافاتش گفت: من کارگر آرش بودم. مدتی قبل او به من پیشنهاد داد اگر مردی سالخورده به نام کیومرث را در خانه‌اش به قتل برسانم به من 15میلیون تومان می‌دهد و من هم قبول کردم. می‌دانستم اگر این مرد به قتل برسد پول کلانی نصیب آرش می‌شود و او هم به من پول می‌دهد.

آرش برای اینکه هیچ ردی از خودش به جا نگذارد روز حادثه به شمال کشور رفته بود. آن روز او با پرستار خانگی کیومرث تماس گرفت و او را به بهانه نقد کردن چک به اسلامشهر فرستاد و درحالی‌که مرد سالخورده در خانه تنها بود من با استفاده از کلیدی که داشتم وارد خانه‌اش شدم.

ابتدا با یک میله آهنی ضربه‌ای به سر او زدم و در ادامه با تسمه‌ای پلاستیکی او را خفه کردم.به‌دنبال اعترافات جابر، آرش نیز به اتهام طراحی نقشه این جنایت بازداشت شد اما حاضر نشد اتهامش را بپذیرد. او گفت که همه حرف‌های جابر دروغ است و او نقشه‌ای برای قتل مرد ثروتمند نکشیده است. هم‌اکنون 2متهم در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات برای کشف زوایای پنهان این ماجرا ادامه دارد.

+34
رأی دهید
-5

sama128 - شیراز - ایران
بعضی از انسان ها از حیوان نیز پست تر هستند وقتی این بنده خدا از روی محبت به فرد یا افرادی که دوستشان داشته می خواهد محبت کنه و خانه گرانقیمت خود را با تمام وجود به اونها بعد از مرگش بده این انسان های کثیف و نامرد و نا انسان این بنده خدا را میکشند متاسفانه از این تیپ آدم ها کم نیستند و خدای حق تعالی در جای حق هستش و جواب هر نامردی را در همین دنیا بهشون میده نه تنها صاحب خانه نشدند بلکه قاتل هم شدند و به زندان هم افتادن و خواب ثروت و خونه را باید در گور ببینند من بعضی اوقات میگم آیا اینها واقعا آدم هستند یا اسمشان آدم. کم نیستند افرادیکه مورد لطف و محبت قلبی و با تمام وجود فرد قرار میگیرند ولی چنان جواب خوبی اون فرد میدن که آدم در انسان بودنشون شک میکنه و تاسف می خوره .
دوشنبه 28 مهر 1393 - 11:34
ekman - شیراز - ‫ایران
آرش قصد داشته که اولا زوتر به ارثیه 5 میلیاردی دست یابد و دوّما وارث دیگر را که کامبیز نام داشته توی درد سر بیندازد،برای همین روز حادثه از شهر محل جنایت خارج شده که آلیبی داشته باشد و اگر پلیس به وارثین شک کند، که شک هم کرده،کامبیز را تو درد سر بیندازد .البته اگر فرض کنیم کامبیز در این نقشه قتل دخالتی نداشته.
دوشنبه 28 مهر 1393 - 21:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.