فرمانده سپاه: «تروریست‌ها» شب‌ها به مرز شرقی ایران تیراندازی می‌کنند

عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران

عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، می‌گوید، گروه‌های به گفته او «تروریست» شب‌ها به نیروهای مرزی ایران تیراندازی می‌کنند تا منطقه شرق ایران را ناامن نشان دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله عراقی که روز شنبه ۲۶ مهر سخن می‌گفت ادامه داد: «هفته‌های پیش تروریست‌ها حمله‌ای به سمت پاسگاه ما در نوار مرزی انجام دادند که با قدرتی که ما داشتیم و کمک طوایف آن منطقه و سپاه قدس توانستیم مأموریت خود را به خوبی در این‌باره انجام دهیم.»

این سخنان پس از آن بیان می‌شود که روز شنبه مقام‌های ایرانی از کشته شدن دو مرزبان در منطقه مرزی استان سیستان و بلوچستان خبر داده بودند و پاکستان نیز اعلام کرده بود که یک شبه‌نظامی دولتی این کشور با تیراندازی مأموران ایرانی کشته شده‌است.

در همین حال در پی حمله نیروهای مسلح به نیروهای انتظامی ایران در استان سیستان و بلوچستان در هفته‌های گذشته که به گفته مقامات ایرانی به کشته شدن ۶ مامور نیروی انتظامی منجر شده، وزارت خارجه ایران سفیر پاکستان در تهران را شنبه شب ۲۶ مهر ماه احضار کرد.

همچنین براساس گزارش‌ها حمله نیروهای مسلح به نیروهای انتظامی ایران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۶ و ۱۷ مهر ماه منجر به کشته شدن ۴ مامور نیروی انتظامی ایران شده‌است.

عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، روز شنبه  اظهار داشت: «تروریست‌ها شب‌ها با تیراندازی که به نیروهای مرزی ما می‌کنند می‌خواهند آن منطقه را ناامن نشان بدهند اما نیروهای ما در این‌باره به صورت قاطع برخورد می‌کنند.»

وی در ادامه گفت که ایران دارای ثبات و امنیت پایدار است و «به واسطه این امنیت، این درگیری‌ها به نقاط مرزی کشیده شده‌است.»

وی همچنین گفت که نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدارک مستندی دارد که حاکی از آن  است که گروه‌های به گفته او «تروریست» از خاک پاکستان برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند و این مدارک به دست مسئولان سیاسی و امنیتی ایران رسیده‌است.

وزارت امور خارجه ایران نیز روز یک شنبه ۲۷ مهر خبر داد که به دنبال وقوع درگیری‌های اخیر در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و کشته و مجروح شدن  شماری از مرزبانان ایران، سفیر پاکستان در تهران شنبه شب به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، رسول اسلامی، مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه ایران، در این دیدار خطاب به سفیر پاکستان تاکید کرد: «برای ما قابل قبول نیست که تعدادی تروریست و اشرار از داخل خاک پاکستان، سرزمین ما را مورد تجاوز قرار دهند و با حمله به مرزبانان کشورمان آنها را به شهادت برسانند.»

براساس گزارش خبرگزاری دولتی ایران نورمحمد جدمانی، سفیر پاکستان نیز در این دیدار اعلام کرد که  «مراتب نگرانی و ناخرسندی ایران» را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

در هفته گذشته چندین مورد حمله مسلحانه به ماموران انتظامی و مسئولان محلی در استان سیستان و بلوچستان رخ داده بود.

از جمله روز شنبه، ۱۹ مهر، یک تله انفجاری در مسیر تردد دو دستگاه خودروی پلیس راه در جنوب سیستان و بلوچستان منفجر شد که تلفات جانی در پی نداشت.

در همین روز بهرام باشنده، مدیر امور اجتماعی فرمانداری شهرستان ایرانشهر، هدف سوءقصد دو فرد مسلح قرار گرفته و به دلیل شدت جراحات در بیمارستان درگذشت.

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، عصر چهارشنبه، ۱۶ مهر، اعلام کرده بود که سه مامور این نیرو در حین گشت‌زنی در منطقه سراوان توسط افرادی که آنها را «اشرار» خواند کشته شده‌اند.

به گفته آقای رحیمی، یک درجه‌دار نیروی انتظامی نیز روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، بر اثر اصابت «موشک و راکت» به پایگاه «آسپیچ» سراوان کشته شده‌است.

نیروی انتظامی ایران می‌گوید پاکستان که مرزی طولانی با سیستان و بلوچستان دارد، به «محل امن تروریست‌ها» تبدیل شده است.

+24
رأی دهید
-13

xavii - لندن - بریتانیا
بزنین این کثافتهاى تروریست رو از بین ببرین ، باکستان خوب شد یه کوش کشى شد
یکشنبه 27 مهر 1393 - 11:59
babak.ae - تهران - ایران
با قدرتی که ما داشتیم و کمک طوایف آن منطقه و سپاه قدس توانستیم مأموریت خود را به خوبی در این‌باره انجام دهیم. همسایه ها جمع شوید میخوام مملکت داری کنم.
یکشنبه 27 مهر 1393 - 12:05
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
بسیجی‌ و سپاهی حزب‌الهی و آخوند‌های مفت خور برند از ایران دفاع کنند اگر ایران این هست پس همان بهتر داعشی بیاد بگیره چون آخوند‌ها وحشتناک تر از داعشی هستند
یکشنبه 27 مهر 1393 - 19:33
marineboy - لس انجلس - امریکا
همین مانده بود که این مردک عراقی بشود جانشین فرمانده سپاه. اگر عرضه داشتید که کشورخودتان را نگه میداشتید.
یکشنبه 27 مهر 1393 - 21:04
*پسر شجاع* - تهران - ایران
taghebostan - ﻓﺮﺍﻧﮑﻔﻮﺭﺕ - ﺁﻟﻤﺎﻥ... بشین بابا حرف مفت نزن..اگه دلت خیلی داعش میخواد میتونی بری عراق یا سوریه مثل دیگر رفیقات که از اروپا رفتن اونجا..
دوشنبه 28 مهر 1393 - 09:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.