بمباران تاسیسات نفتی تحت کنترل داعش در سوریه

فروش نفت به یکی از مهم‌ترین منابع مالی داعش تبدیل شده است

حملات هوایی آمریکا علیه تاسیسات نفتی در یکی از مناطق تحت کنترل گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در شرق سوریه دست کم هشت کشته به جا گذاشته است.

پنتاگون اعلام کرد که در دور روز اخیر حملات هوایی خود را بر تجهیزات و تاسیسات تولید و توزیع نفت و گاز داعش در مناطق اشغالی این گروه متمرکز کرده است.

در این مدت آمریکا ١۵ حمله هوایی انجام داده که در آن پالایشگاه‌ها و مراکز بارگیری نفت هدف قرار گرفته است.

هدف از این حملات قطع درآمدهای مالی داعش از طریق نابود کردن زیرساخت‌های تولید و توزیع نفت اعلام شده است.

شبه‌نظامیان دولت اسلامی بیشتر تاسیسات نفتی سوریه را اشغال کرده‌اند و فروش نفت به یکی از منابع مالی اصلی آنها تبدیل شده است.

هم‌زمان گزارش‌ها از کوبانی در شمال سوریه حاکی است نیروهای کرد حملات تازه شبه‌نظامیان دولت اسلامی به این شهر را دفع کرده‌اند.

حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در این منطقه هم ادامه داشته است.

واشنگتن می‌گوید نشانه‌هایی "امیدوارکننده" می‌بیند اما هشدار داده است که حملات هوایی ممکن است به تنهایی برای حفظ کوبانی موثر نباشد.

+27
رأی دهید
-1

humans win - فرایبورگ - سویسس
کی نفت رو از اینها می خره . غیر از اینه که خود آمریکا و انگلیس خریدار نفت هستن ؟! تو این دوره زمونه یه دوچرخه نمیتونی بفروشی مگر اینکه تمام زندگینامت رو بریزی رو دایره . هزار ادا اتفار داره حالا چه برسه به خرید و فروش نفت . سبزی خوردن نیست که انواع اقسام مشتری داشته باشه که !
یکشنبه 27 مهر 1393 - 07:37
اصفهان زیبا - اصفهان - ایران
امریکا خوب داره نقشه هاش و عملی میکنه هاااااااااااا ای بد جنس
یکشنبه 27 مهر 1393 - 10:08
زنده بادايران من - لرستان - ایران
قابل توجه اونهایی که عاشق وشیفته آمریکایی هاهستندوفکر می کنند آمریکا وغربی ها برای مبارزه باداعش می جنگند. همانطور که قبلا هم گفتم فقط کاراین بی پدر .مادرها بمباران مراکز وزیرساخت های کشورهای مسلمانوجهان سوم می باشد وبس. حالا هی فلسفه ببافید
یکشنبه 27 مهر 1393 - 10:43
hassan5 - تهران - ایران
امریکا با پهپاد توان اینرا دارد که تک بتک تانک ها و ماشین ها(که ازادانه رفت و امد میکنند)و مراکز درامد زای داعش را بزند.علت نزدن را من نمیدانم؟؟؟اگر کسی میداند توضیح دهد.
یکشنبه 27 مهر 1393 - 13:47
danial nabi - استكهلم - سوئد
حملات کورکورانه آمیکا باعث کشته شدن بیگناهان شده، مبارزه علیه داعش فیلمی بیش نیست، اینها دارند سوریه را از بنیاد فلج میکنند، به اسم جنگ با داعش.
یکشنبه 27 مهر 1393 - 14:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.